Twarda obrona Stali, niezłe kontry. Ale na Vive to za mało - zwycięstwo w Mielcu!

13-02-2013 17:24,

To był ciekawy mecz - zarówno na boisku, jak i na trybunach. W wypełnionej hali panowała świetna atmosfera, bo dopisali kibice obu drużyn, którzy w komitywie dopingowali zawodników. Na parkiecie Vive Targi Kielce wygrały ze Stalą Mielec 39:31, ale ta ambitnie walczyła o jak najkorzystniejszy wynik. Gospodarze popełnili sporo błędów, lecz mimo to po meczu pożegnały ich brawa.

Mielec, środa, godz. 18

Stal Mielec - Vive Targi Kielce
31:39 (14:20)

Stal: Wilk 4, Janyst 2, Sobut 3, Krieger 1, Kostrzewa 8, Szpera 1, Babicz 2, Gawęcki 4, Krzysztofik 6.

Vive: Szmal, Losert - Grabarczyk 1, Tomczak 7, Jurecki 3, Tkaczyk 3, Jachlewski 4, Zorman 3, Stojković 5, Musa 1, Bielecki 4, Lijewski 7

Żelijko Musa

Koniec meczu - To spotkanie do złudzenia przypominało te poprzednie w polskiej lidze. Mistrzowie Polski pewnie wygrywają w Mielcu 39:31. Co najważniejsze w kielekim zespołe obyło się bez nowych kontuzji. Teraz możemy myśleć już tylko o sobotnim meczu Ligi Mistrzów. Za uwagę dziękuje Wojciech Staniec.

58. min- Dwie minuty kary dla Musy...

57. min - Czas dla trenera Stali, Ryszarda Skutnika. - Po co ten czas - krzyknął jeden z miejscowych kibicó. Do końca meczu niewiele ponad 4 minuty. Vive prowadzi 37:28.

56. min- Na boisku jest już Mateusz Mazur.

54. min - Przewaga naszej drużyny już tylko rośnie. A to zdjęcie naszych kibiców, gdy siedzieli jeszcze na swoim sektorze. Teraz dopingują wspólnie z kibicami Stali:

51. min- Czas dla Wenty.

49. min- Plac gry opuszcza Michał Jurecki. To był dobry mecz "Dzidziusia", który rzucił trzy bramki.

48. min- Trochę zamieszania wprowadziły panie sędziny, które mylą się w obronie strony. Dwie minuty dla gracza Stali, chyba za złą zmianę.

46. min- Gawęcki, a w odpowiedzi Tkaczyk. Do końca meczu niespełna kwadrans. Wygrywamy 30:25.

45. min - Znów kontra i znów Vive. Gol Tomczaka i czas dla Stali. A tak prezentuje się młyn gospodarzy:

44. min- Kontra Vive i rzuca Musa.

43. min - Venio Losert w naszej bramce. Kolejny karny dla Vive. Znów Rastko skutecznie! 27:23

42. min- Stojković  z karnego! Na trybunach głośne: Rastko, Rastko nasz Scyzoryk!

41. min- Kolejna kontra Stali. Nasza przewaga wynosi trzy bramki.

38. min- Trudno kielczanom przebić się przez mielecką obronę, rzut Musy broni Lipka, a kontrę ma Stal... gol. 23:20.

37. min - Jak już zapewnialiśmy w hali w Mielcu są służby medyczne, dzięki czemu to spotkanie mogło dojść do skutku. To dowódd (widać też Artura Siódmiaka rozdającego autografy):

35. min- Straciliśmy trzy bramki z rzędu. Tą złą serię przełamał Krzysiek Lijewski.

33. min - Ależ nie fart... Obronił Szmal, ale piłkę złapał Krzysztofik i umieścił ją w bramce. Po chwilę bramkę dla Stali rzuca Damian Kostrzewa. 20:16.

31. min- Zaczyna Stal. Ale broni Szmal. Rzut Vive także zły.

Przerwa- Głośna muzyka graaaa. Zaraz zaczynamy.

Przerwa- W przerwie rozegrany został konkurs tzw. rzutów Siódmiaka. Ten kto rzucił najdalej ten wygrywał.

Przerwa - Vive Targi wyszły już z szatni. Czekamy na Stal.

Przerwa - Koniec pierwszej połowy. Po trzydziestu minutach Vive Targi prowadzą 20:14.

29. min- Broni Szmal! Lijewski gol!

28. min - Odzyskuemy piłkę, do kontry biegnie Mateusz Jachlewski! goll 18:13.

27. min- Czas dla Stali.

27. min - "Jula" doping naszych kibiców jest dobrze słyszalny, choć strasznie przeszkadza głośna muzyka, które ciągle leci z głośników.

26. min - Nasi dłuuuuugo w ataku, ale Jurecki wysoko, wysoko nad bramką.

25. min - Żelijko Musa na boisku.

24. min- Ale efektowna bramka Kopary. Bartek Tomczak rzucał z bardzo ostrego kąta, ale skutecznie! 16:13

22. min- Naszym zawodnikom brakuje regularności. Właśnie stracili dwie bramki. 14:12.

21. min- Jachlewski z prawego skrzydła. Bardzo efektownie. W mieleckiej hali bardzo głośno leci muzyka z głośników. Czyżby ktoś chciał kogoś zagłuszyć?

20. min - Czas dla Bogdana Wenty.

20. min - Karola Bieleckiego zastępuje Grzegorz Tkaczyk. A tak prezentują się trybuny w Mielcu:

18. min- Znów kontra Stali. Bramkę rzuca Łukasz Janysty. W odpowiedzi Karol Bielecki!

16. min - Stal gra bardzo szybko. Właściwie zaraz po stracie piłki przez mistrzów Polski mielczanie biegną do kontry. Swoją czwartą bramkę rzucił właśnie Krzysiek Lijewski. 11:8.

14. min- Bronimy! Piłkę zabiera Jurecki, a bramkę po kontrze rzuca Zorman. Kolejna świetna parada Szmala! piłka dla VTK.

13. min - Stal gra w osłabieniu... a pomimo to rzuca dwie bramki. Ma szansę na trzecią, po nieskutecznym rzucie Lijewskiego.

11. min- Miejscowy kibice ciągle negują decyzję sędzin. Trzeba przyznać szczerze, że część ich decyzji mogła budzić kontrowersję. Karny dla Vive. Do piłki podchodzi Stojković i goool!

9. min- Gramy dobrze w obronie! Po bramkach Grabarczyka i Lijewskiego jest 7:4.

7. min- Tracimy piłkę. Kontra Stali i po bramce Kostrzewy jest 4:3. Ale po chwili Bielecki! Z drugiej linii!

5. min - Zorman i Jurecki i już jest 4:2.

4. min- Stal dobrze zaczęła to spotkanie. Jest remis po 2. W hali w Mielcu są też kibice z Kielc, którzy zaprezentowali bardzo efektowne "flagowisko":

1. min- No to gramy! Vive Targi w ataku, w skłądzie: Szmal - Tomczak, Bielecki, Zorman, Lijewski, Jachlewski, Stojković. Do obrony będą wchodzili Grabarczyk i Jurecki.

18.12 - W spotkaniu tym zabraknie kontuzjowanego Rafała Glińskiego, który jest w protokole, ale na boisku się nie pojawi. Spotkanie to poprowadzą panie sędziny.

18.10 - A teraz czas na gospodarzy - Tauron Stal Mielec. Ależ spiker krzyczy ;)

18.08 - Trwa prezentacja mistrzów Polski! Nasi zawodnicy przyjęci bardzo ciepło :)

18.06 - Choć my musimy przyznać, że wolimy kieleckiego Dzika Kiełka ;)

18.04 - Stal udała się to szatni. A to maskotka tego klubu:

18.02 - Prezentacja obu drużyn, ze względu na transmisję w telewizji zacznie się o 18.07 ;)

18.00 - Mecz miał się zacząć o 18, ale zacznie sie chwilę później. Spokojnie nie chodzi jednak o pogotowie ;) Karetki pod halą w Mielcu już są ;) Mistrzowie Polski już w szatni.

17.55 - Jesteśmy już w hali! Rozgrzewka trwa w najlepsze:

17.00 -  Piłkarze Vive Targów Kielce nie próżnują. Po pokonaniu rosyjskiego St. Petersburga w Lidze Mistrzów czas na chwilę wrócić do ligowej rzeczywistości. Formę mistrzów Polski przed pojedynkiem z Chambery Savoie przetestują szczypiorniści Tauron Stali Mielec. Przeczytaj zapowiedź meczu!

------------

abcd2013-02-13 18:21:25
no widze iskrowcy w barwach klubowych. na biało i na czarno :)
Jula2013-02-13 18:45:20
Jak tam, słychać nasz doping ? :D
Pozdrowienia dla prowadzącego relację! :D
hshs2013-02-13 18:46:59
PISZE SIĘ 'KĄTA' A NIE 'KONTA' PANIE REDAKTORZE
kibic VTK2013-02-13 18:57:13
Można poprosić o jakieś zdjęcia kibiców, na którym widać ich twarze ?Z góry dzięki :)
do abcd2013-02-13 19:03:25
Zobaczymy jakie barwy beda w sobote za bramka smalcozerco.. JAk bys nie wiedzial te bialo, czarne koszulki to tez koszulki ISKRY KIELCE! Ale co ty mozesz wiedziec jak nigdy na wyjzezdzie nie byles i goowno widziales..
zKielc2013-02-13 19:32:32
Ładnie, hala pęka w szwach a jest środa.
hej2013-02-13 19:49:30
Losert to wyjatkowa kompromitacja. Nie wiedzialem ze az tak cienko mozna!!
no i co2013-02-13 19:56:13
Komentatorzy,żeby mogli to by przyznali zwycięstwo Stali. Takiego"obiektywizmu" dano nie słyszałem. W życiu bym się nie spodziewał, że Siódmiak jest taki antykielecki.
TYLKO TY..2013-02-13 19:59:05
KKVIVE napatrzylo sie na prawdziwy doping w tv plynacy prosto z serca?! TO teraz w sobote zrobcie namiastke tego co dzialo sie w MIELCU!
P992013-02-13 20:23:13
@kibic VTK - może jeszcze numer buta bys chciał co ?
nie abcd i nie TYLK2013-02-13 20:42:40
Skonczcie te swoje animozje i uszczypliwosci i pokazcie jak sie kibicuje w sobote .
Legionista2013-02-13 21:28:02
KK vtk na pewno by chciał krome ze smalczykiem na dowóz
mate2013-02-13 22:35:57
Komentatorzy z Polsatu w większości są za Klockiem. Ale co tu się dziwić jak przed meczem leci reklama, że mecz sponsoruje "Orlen". Orlen płaci i wspiera to i trzeba słodzić. Pamiętam w maju tamtego roku jak rozpaczali, że Klock trzy do jaja dostał w finale. Nawet się z tym bardzo nie kryli szczególnie pan Włodarczyk.
wierny kibic vałteka2013-02-14 09:04:19
trąbki i klaskacze gotowe na sobote ?
Jihad Iskra2013-02-14 11:36:09
Pan redaktor niech zainwestuje w lepszy aparat, bo ten to chyba za komuny jeszce kupiony :D
rudi2013-02-14 15:50:28
Trąbki i klaskacze gotowe ! To do soboty..

Mistrzowie Polski, sobotnim zwycięstwem nad KGHM Chrobrym Głogów, przypieczętowali awans do finału mistrzostw Polski. Kielczanie przed własną publicznością ograli głogowian 34:22. MVP spotkania został Dylan Nahi.
W sobotę 7 września w łódzkiej Atlas Arenie mecz o Orlen Superpuchar Polski zagrają mistrz Polski ze zdobywcą krajowego Pucharu. Taką informację podał organizator rozgrywek – Superliga.
Drużyna Jakuba Stolarczyka wywalczyła awans do angielskiej elity. Gracz pochodzący z okolic Chęcin ma na swoim koncie pierwsze tego rodzaju osiągnięcie w karierze.
Igor Karacić i Alex Dujszebajew znaleźli się w najlepszej siódemce pierwszych ćwierćfinałowych potyczek Ligi Mistrzów. Wyróżniony przez EHF został jeszcze jeden zawodnik Industrii.
Poniedziałkowy pojedynek Korony Kielce z Puszczą Niepołomice będzie arcyważny w kontekście walki obu zespołów o utrzymanie. Przeanalizujmy zatem czego możemy się spodziewać po drużynie prowadzonej przez Tomasza Tułacza.
Za nami rozgrywana w środku tygodnia 29. kolejka Fortuna I Ligi. Na zapleczu ekstraklasy sześć klubów walczy o udział w barażach.
Komisja do spraw Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznała licencję Koronie Kielce na występy w PKO BP Ekstraklasie w sezonie 2024/2025. Po raz pierwszy od lat kielczanie nie mają nadzoru finansowego.
Na konferencji prasowej przed spotkaniem z Puszczą Niepołomice trener Korony Kamil Kuzera poruszył kwestię Fredrika Krogstada oraz Jacka Podgórskiego. Obu graczom za kilkanaście tygodni skończą się umowy z zespołem.
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. – Mocno na to zapracowaliśmy i musimy iść tą naszą drogą. Jeżeli utrzymamy tę dyscyplinę i konsekwencje, tak jak w ostatnim pojedynku to możemy być optymistami przed kolejnym spotkaniem – powiedział przed potyczką Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
– Już mecz ze Stalą trochę nas zbudował, jednak po drodze przydarzyła się wpadka z Wartą, bo tak to nazywam, gdzie nie zagraliśmy dobrze i straciliśmy trzy punkty. Wygrana nad Radomiakiem pokazała, że musimy w siebie wierzyć, bo potrafimy grać. Jak jesteśmy zdeterminowani, bezpośredni oraz odważni, to takie taktyczne i typowo piłkarskie rzeczy same przychodzą – mówi przed poniedziałkową rywalizacją z Puszczą Niepołomice Jacek Podgórski, zawodnik Korony Kielce.
W poniedziałek Korona Kielce będzie chciała pokazać, że pogrom Radomiaka nie był dziełem przypadku i wygrać na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. Z kogo nie będzie mógł w Krakowie skorzystać trener Kamil Kuzera?
Przed 20-krotnymi mistrzami Polski rewanżowy mecz ćwierćfinału Orlen Superligi z KGHM Chrobrym Głogów. Sobotni (27 kwietnia) pojedynek może zdecydować o awansie do finałów ligowej rywalizacji.
– Piłka ręczna to taka dyscyplina, w której my, skoczkowie narciarscy, zostalibyśmy zmieceni z boiska. Widzę, że ten sport wyróżnia walka i zaangażowanie. I tak to powinno wyglądać – powiedział po meczu Industrii Kielce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z SC Magdeburgiem znakomity polski skoczek narciarski, Dawid Kubacki, który oglądał go z trybun Hali Legionów.
Bartosz Frankowski będzie sędzią meczu 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zmierzy się z Puszczą Niepołomice. Spotkanie przy ulicy Józefa Kałuży będzie 25 konfrontacją z udziałem „żółto-czerwonych” prowadzoną przez tego arbitra.
Podczas ćwierćfinałowego starcia Industrii Kielce z SC Magdeburg kontuzji doznał Michał Olejniczak. I choć samo zdarzenie wyglądało dramatycznie, uraz jest zdecydowanie mniej groźny niż spodziewano. To byłoby na tyle jeśli chodzi o dobre informacje, ponieważ kieleckiego szczypiornistę czeka dłuższa przerwa.
Industria Kielce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pokonała S.C. Magdeburg 27:26. – Trudno określić, jak układają się teraz szanse na awans – powiedział po spotkaniu Alex Dujszebajew, kapitan „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pokonała S.C. Magdeburg 27:26. – Na wyjeździe przy takiej grze w ataku pozycyjnym to może skończyć się nawet 10 bramkami straty – powiedział po spotkaniu Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.
W trakcie spotkania Ligi Mistrzów między Industrią Kielce, a Magdeburgiem, którego stawką jest awans do Final4 tych rozgrywek, potwornie wyglądające kontuzji nabawił się Michał Olejniczak.
Wielkie emocje w Hali Legionów podczas ćwierćfinałowego spotkania Industrii Kielce z Magdeburgiem w ramach Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski, przy głośnym wsparciu z trybun, walczyli niesamowicie i wygrali 27:26.
Korona Kielce w ostatnim meczu rozprawiła się na własnym terenie z Radomiakiem Radom aż 4:0. Żółto-czerwoni nie dali rywalom szans, zainkasowali komplet punktów i tym samym podtrzymują swoje szanse na utrzymanie w elicie. Kto Waszym zdaniem był najlepszym kieleckim zawodnikiem tego starcia? Ogłaszamy wyniki sondy!
W swoim trzecim sezonie w Lotto Superlidze Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów znalazł się w czołówce, ale tym razem medalu nie zdobył. Suchedniowska drużynę czeka jeszcze finał rozgrywek o Drużynowy Puchar Polski.
W ubiegły weekend na boiskach 1. Ligi rozegrano 28. serię gier. Upłynęła ona pod znakiem świetnego powrotu z zaświatów Wisły Kraków oraz kolejnych triumfów Lechii i Arki, które zdecydowanie uciekły reszcie stawki i pewnie kroczą po Ekstraklasę.
Korona Kielce poznała termin ostatniego meczu na Suzuki Arenie, w którym zmierzy się z Ruchem Chorzów.
Sławomir Szmal ogłosił chęć startu w wyborach na prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Legendarny bramkarz chce zreformować organizację zarządzającą rodzimym handballem, a o swojej decyzji poinformował na specjalnej konferencji prasowej.
Dwóch zawodników Korony Kielce: Piotr Malarczyk oraz Jewgienij Szykawka zostało nominowanych do najlepszej jedenastki 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla Białorusina jest to pierwsze tego typu wyróżnienie w trwającym sezonie.
W 29. kolejce Ekstraklasy padł absolutny rekord frekwencji w XXI wieku. Na Stadionie Śląskim spotkanie pomiędzy zaprzyjaźnionymi Ruchem Chorzów i Widzewem Łódź oglądało przeszło 50 tysięcy osób.
Maciej Giemza z Piekoszowa obok Kielc wraz z pilotem Rafałem Martononem zwyciężyli w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych – rajdzie Baja Drawsko Pomorskie 2024.
20-krotni mistrzowie Polski rozpoczynają decydującą rywalizację o Final Four Ligi Mistrzów. Do Hali Legionów przyjeżdża obrońca trofeum – S. C. Magdeburg.
Pogoń Siedlce niepokonana od dwóch miesięcy, a Radunia Stężyca z okazałym przełamaniem. Za nami 29. kolejka II ligi.
Grad goli na początek oraz na zakończenie kolejki. Tak minęła 29. seria PKO BP Ekstraklasy.