Teodorczyka zabawa z Koroną. „Żółto-czerwoni” dalej bez wyjazdowego zwycięstwa

04-11-2012 14:46,

Najpierw perfekcyjnie przyjął piłkę, później (jeszcze lepiej) się z nią zastawił, no i strzelił. Do bramki. Potem ograł jak dzieci dwóch obrońców, no i – znów – strzelił. Ponownie do bramki. Tak Łukasz Teodorczyk, młody napastnik Polonii, pokonał, niemal w pojedynkę, kielecką Koronę.

Warszawa, niedziela, godz. 17.00

Polonia Warszawa - Korona Kielce 2:0 (1:0)

I (72') Michał Zieliński

Koniec. To tyle ze stolicy, za chwilę na naszej stronie wypowiedzi z konferencji, a potem - następne wypowiedzi pomeczowe.

Koniec. A porażkę Korony oglądał z trybun sam Krzysztof Ibisz. Tak, to on, musicie nam uwierzyć.

Koniec. No i cóż - przegrywamy. Korona dalej nie potrafi wygrać na wyjeździe. Dziś okazje były, ale koniec końców - nie uszukujmy się - Polonia wygrała (raczej) zasłużenie. My szansy musimy szukać w kolejnym meczu - z Wisłą.

90. min - Trzy minuty doliczone.

88. min - No i kontra. I gol. Dla Polonii. Teodorczyk z naszymi obrońcami (m.in. z Krzyśkiem Kierczem) zabawił się jak... Jak chciał. I niech tak zostanie. Akcja efektowna, ładna, indywidualna, ale postawa naszych obrońców - DRAMAT.

87. min - Zieliński! Broni Przyrowski. Co tu się dzieje.

86. min - Stano! Jak tego nie strzelił. Kapitalnie piłkę wyłożył mu Lenartowski, Słowak jednak zkilku metrów pudłuje.

85. min - Za "Jovę" wchodzi "Fosa". To coś da?

82. min - Zbychu broni strzał Gruzina! Dobitka za to niecelna! Brawo!

81. min - No i... Lipa. Rzut karny dla Polonii. Wszołek (?) faulował Paweł Golański.

78. min - Do wejścia na boisko powoli przygotowuje się eks-Koroniarz Daniel Gołębiewski.

75. min - Bijemy głową w mur. A goli dalej brak.

72. min - Schodzi Sobolewski, wchodzi - Zieliński. Trzeci napastnik?

70. min - Znów szarpie Teodorczyk. Raz z lewej, raz z prawej - co tu dużo gadać, kapitalny mecz młodego napastnika.

68. min - "My chcemy gola, Korono, my chcemy gola" - śpiewają nasi kibice. To jak, kto spełni życzenie?

67. min - Korona ruszyła do przodu! Teraz z dystansu strzelał (chyba) "Jova", Przyrowski "wypluł" piłkę z rąk, tę dobijać próbował jeszcze Żewłakow, ale bramkarz Polonii zdołał jeszcze interweniować. Atakujemy, atakujemy, walczymy dalej!

66. min - Korzym! Już widzieliśmy piłkę w bramce! Kapitalny strzał z narożnika pola karnego, centymetry obok słupka.

64. min - Kibice Polonii, na głównej trybunie, wyciągnęli flagi, bawią się w najlepsze, słowem - świętują. Niestety.

62. min - No i cały misterny plan ... Szlag trafił. Niestety, kunszt dwóch zawodników - Wszołka (świetna asysta), i Teodorczyka (kapitalne obrócenie się z piłką i strzał z 6-7 metrów), decydują o tym, że Korona traci bramkę. Przegrywamy 0:1.

59. min - Zbychu szaleje, wychodzi niemal do narożnika boiska, aby walczyć o piłkę z "Polonistą". Całe szczęście - bez przykrych konsekwencji.

57. min - Korona ma rzut wolny z ok. 40 metrów, ale zamiast okazji, "robi się" kontra - całe szczęście Teodorczyk w jej wykończeniu zupełnie się pogubił.

54. min - Janota (też kumpel Augustyna) z dystansu! Broni Przyrowski. Świetnie piłkę wywalczył Żewłakow, podał do pomocnika Korony, ten strzelił - z lewej nogi, ale cóż - dalej nie ma bramki.

52. min - A to nasi koledzy - Maciek Urban (Radio Plus, CKsport) i Mateusz Żelazny (Radio Plus). Ci to dopiero mają robotę. Oglądają, komentują, komentują, oglądają. A to wszystko na 107,9 FM. Polecamy!

50. min - Korzym (kolega Augustyna) w polu karnym, ale powstrzymany przez "Polonistów".

49. min - Błażej Augustyn, jakby ktoś nie wiedział: obecnie piłkarz Catanii, wcześniej m.in. zawodnik Legii.

47. min - A to dopiero ciekawe. Wyszukane przez "Weszło":

46. min - Zmiana też w Polonii. Ich obroną rządzić ma teraz Hołota. Tomek Hołota. Wchodzi za Cotre.

Przerwa. Jest zmiana w Koronie. Na boisku, za Lecha, wychowanek Polonii - Żewłakow.

Przerwa. A to dlatego, że następnym rywalem Podbeskidzia będzie Polonia właśnie.

Przerwa. A z ekipą Cana Plus, na murawie, rozmawia właśnie Marcin Sasal, czyli obecny szkoleniowiec Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Przerwa. Uwaga, uwaga, takiego właśnie stwora spotkać można w warszawskim metrze. I nie tylko tam. Póki co, na Konwiktorską jednak nie zawitał. A szkoda.

Przerwa. To jak, jakie zmiany, kogo wpuścić, kogo zdjąć, kto rozczarował, a w kim pokładać nadzieje? Jesteście tam, Drodzy Czytelnicy?

45. min - No i koniec pierwszej połowy. Jak jest? Nieźle. Szkoda zwłaszcza 100-procentowej sytuacji Korzyma, ale - z drugiej strony - Polonia też miałą swoje sytuacje. Remis chyba jednak (?) sprawiedliwy.

44. min - Piątek z dystansu! Zbychu odprowadza piłkę wzrokiem, ale - mimo to - strzał był groźny.

41. min - Już ich nawet słychać, znaczy - rozpoczęli doping.

38. min - Kibice Korony (chyba w komplecie) już są za to na trybunach. Na oko - ok. 150 (?) osób.

36. min - I dołączył do nich teraz Foszmańczyk. A co na boisku? Jest walka, są sytuacje, brakuje tylko jednego - bramek.

34. min - W zespole z Kielc poza boiskiem rozgrzewają się Żewłakow i Malarczyk. Czyżby jakaś sugestia dla drużyny?

31. min. - Pierwsza żółta kartka - dla Todorovskiego.

28. min - Co tu się dzieje. Sytuacji sam na sam z Przyrowskim nie wykorzystał Korzym (Maciek strzelał jednak z ostrego kąta). Po chwili, po raz kolejny w dogodnej sytuacji przestrzelił Teodorczyk. "Dobry mecz, dobry mecz" - daje się słyszeć z trybun.

25. min - Janotaaa! Z ponad 20 metrów, w lewy róg bramki Przyrowskiego. Bramkarz Polonii wyciąga się jak długi, i - z najwyższym trudem, ale jednak - broni. Ale brawo, to była dobra akcja piłkarzy z Kielc.

23. min - Polonia przycisnęła, Polonia w ostatnich minutach jest lepsza. I groźniejsza.

22. min - Znów groźnie! Z 7-8 metrów uderzał Teodorczyk (swoją drogą jak ta piłka do niego dotarła?). Całe szczęście, strzał niecelny.

20. min - Bardzo groźna akcja Polonii. Dwaliszwili przedziera się prawą stroną, bez trudu mija Kiercza, próbuje dośrodkować, ale - uffff - piłka po jego uderzeniu zostaje zablokowana przez któregoś z naszych piłkarzy. Odetchnęliśmy!

18. min - Korzym i Lenartowski walczą o piłkę z Przyrowskim, "futbolówka" wypada golkiperowi Polonii z rąk, ale... sędzia odgwizduje faul gości (czyli nas). Słusznie?

16. min - A to się nazywa rezerwacja "Super Super, ale to Super, Mega Hiper Vip". Dostępna tylko dla nielicznych.

14. min - Brzyski z dystansu, i kapitalna (powtórzmy - kapitalna) interwencja Małkowskiego. Brawo!

12. min - Nasi kibice powoli (baaardzo powoli ) wchodzą już na stadion.

11. min - Kolejna dobra akcja Korony. Akcja-klepka. Korzym, Janota, Lech, strzał z "16" tego ostatniego, niestety - niecelny.

9. min - Niefortunnym strzelcem: Paweł Golański. Ale, "Golo", nie załamujemy się, gramy dalej.

8. min - Pierwsza dobra okazja dla Korony, rzut rożny z narożnika pola karnego, ale... Dramat. Tzn. strzał dramat.

5. min - Spójrzcie za to, kto jest obserwatorem dzisiejszego meczu. Edward vel. "tym przemówieniem się (...) skompromitował" Potok.

3. min - Na razie dzieje się nic. To znaczy gra w środku pola - tzw. "badanie się".

2. min - Nad głową siedzi nam "Kazek" Węgrzyn, po naszej lewej stronie są technicy z Canal Plus, obok mamy monitor, w sumie - czujemy się jak w domu, przed telewizorem. No tak, tylko kapci, jakiejś przekąski i ziiimnego piwa brak.

1. min - No i się rzekło. Pierwszy gwizdek za nami. Do boju Koroniarze!

16.58 - Są za to już (na boisku, nie na trybunach) piłkarze. Zaraz zaczynamy.

16.56 - Na razie kibiców naszych jednak nie ma. To znaczy są - ale w liczbie (a raczej cyfrze) pojedynczej.

16.54 - "Korzeń", to już piszemy serio, zdradził za to, że razem z kibicami Korony (w tzw. klatce) piłkarzy dopingować ma sam... Kamil Kuzera.

16.52 - To co, kilka minut do meczu, jaki wynik typujecie Drodzy Czytelnicy?

16.51 - A oto kolejny przyjaciel CKsportu, Michał Siejak, czyli popularny "Siejo". "Korzeń, no wiesz, ja chce później nagrywać "+bandę świra+", ma być zwycięstwo". Korzeń: "Spoko, spoko, Siejuniu, damy rade, tylko ładnie mnie kręć".

16.49 - W najlepszym razie - dziś, na 8. miejsce w tabeli.

16.47 - Podsłuchaliśmy siedzącego obok Mateusza Żelaznego, naszego kolegę z Radia Plus, który mówi: "Jeśli Korona wygra, ma szanse zrównać się punktami z Ruchem i skoczyć o kilka pozycji do przodu". A więc, skaczmy, skaczmy, panowie piłkarze!

16.45 - Napiszemy tylko dwa słowa - Grzegorz Lech. I zapytamy: słusznie?

16.43 - Teraz za to skupiamy się już tylko na dzisiejszym spotkaniu. Znamy już skład Korony. I, uwaga, jest niespodzianka.

16.41 - A tak to wygląda w tabeli. Aha, patrzcie kto jest przed nami? Tak, tak, z tym rywalem mierzymy się już za tydzień. Ale, ale, o nim będziemy myśleć minutę (dosłownie - minutę, no dobra - sekundę) po zakończeniu meczu z Polonią.

16.39 - Ale, ale, nie o pogodzie będziemy dziś gadać (pisać). Gramy przecież o pierwsze ligowe zwycięstwo - i to z niebyle kim, bo z warszawską Polonią.

16.37 - Jak widzicie, Warszawa za bardzo się nie zmieniła. Pałac Kultury dalej stoi, ruch - jak był - tak i jest, nawet w niedzielę. Dobrze za to, że pogoda się zmieniła - rano w stolicy padał deszcz, teraz jest sucho, miło i przyjemnie.

16.35 - Halo, halo, Kielce. Jesteście tam? Zaczynamy jak na koncercie, ale - rzecz jasna - jesteśmy nie w warszawskiej Stodole, a na ul. Konwiktorskiej 6. Polonia - Korona, 25 minut do godz. 17, zaczynamy!

15.00 - Z wiceliderem T-Mobile Ekstraklasy przyjdzie zmierzyć się Koronie Kielce w najbliższą niedzielę.Pozycja rywala jest o tyle zaskakująca, że przed sezonem warszawianie skazywani byli na desperacką walkę o utrzymanie. Losy potoczyły się jednak inaczej, a „Czarne Koszule” przypominają nieco kielczan sprzed roku. Łatwo o punkty gościom z pewnością nie będzie. Przeczytaj zapowiedź meczu!

------------

crown2012-11-04 15:05:04
Dobrze będzie...! Do boju Korono!!!
Superleggera2012-11-04 15:12:14
KORONA MKS 1973 !!!
CK732012-11-04 15:35:09
Oj nie wiem nie wiem , strasznie się boje o nasza Koronę w tym meczu .
NAPRZÓD KORONA , NAPRZÓD , NAPRZÓD , NAPRZÓD KORONA !!!...
norma2012-11-04 15:36:43
Mam prośbe do redakcji. Zapewne bedzie konkurs odnośnie najbliższego meczu Korony z Wisłą i wygrania biletów na to spotkanie.
Czy możecie ten konkurs zorganizować tak, aby najpóźniej do środy znane były wyniki? Chodzi o to czy mam kupować już bilety, czy liczyć na ewentualną wygraną w konkursie czy tez kupować bilety w ostatniej chwili na łapu-capu.
Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi.
pw872012-11-04 16:48:04
kielczanin daj już sobie siana z tym krytykowaniem Lecha, grał słabo ale ostatnio z Górnikiem pokazał się z dobrej strony więc można mu dać szansę. Jak ci on nie pasuje to włącz FM i go sprzedaj
waleet2012-11-04 16:48:18
no jak kontuzja, jak na lawce siedzi, pewnie kierczu lepszy
St_Pauli2012-11-04 17:24:51
Nie ma szans na punkty ... Lech w pierwszym skladzie rozpoczal ... nigdy nie wygralismy w tym sezonie z ta \"panienka\" w skladzie... Lech=zly omen
St_Pauli2012-11-04 17:51:24
Mam nadzieje , ze po przerwie Fosa albo Zewlak wejdzie za Lecha...
Tomek2012-11-04 17:54:38
Można zdjęcie Ryby albo Gołąba?
radek2012-11-04 17:54:56
no musze przyznac, ze jestem pozytywnie nastawiony na II polowe, sadzilem ze duuuzo gorzej bedzie to wyglad w warszawie, nie taka polonia straszna jak zesmy ja wszyscy pomalowali, dalej Korona walczyc Korona!!!!
St_Pauli2012-11-04 17:57:37
Wojtek2012-11-04 18:10:19
--- Nie wrzucać --- Daj art. o Polsce na inf. dnia ;) Z góry dzięki. Pozdrawiam
ND2012-11-04 18:34:34
Wie ktoś co z oficjalnym forum klubowym? Już ze 2 miesiące nieczynne i totalny brak informacji dlaczego. Może redakcja coś wie lub może się coś w klubie dowiedzieć?
mm2012-11-04 18:52:57
Kiercz się nie popisał niestety. Korona grała dobrze, ale przegrywamy przez indywidualne błędy.
M_M2012-11-04 18:54:13
Przegrali jak frajerzy, kolejny już mecz... Mają przewagę, wiele okazji, a przeciwnik prawie nic i pomimo tego wygrywa. Znowu!!!!! Powtórka z Górnika.
P.S. Kiercz do rezerw.
pw872012-11-04 18:56:31
Pytalem czemu Malarczyka brak? Kierczu lepszy no na pewno, gratuluje ten wieczór był twój krzysiu daj se spokój...
Zielinski? Czy to drewno kiedyś wykorzysta jakąś setkę?
St_Pauli2012-11-04 18:58:54
Tak jak wspominalem przed meczem... z Lechem w skladzie nigdy ne wygralismy ... jak nie punktujemy w pierwszej polowie... to nie wygrywamy... szkoda, naprawde szkoda...
Niebud2012-11-04 19:00:32
do ND
zarząd klubu obawia się prawdy o ich dramatycznym rządzeniu ;)
stasiu2012-11-04 19:31:20
No i jak zwykle będzie ględzenie trenera że trzeba wszystko przeanalizować i wyciągnąć wnioski,tylko że jak zwykle nic z tego nie wyniknie!!!Co się stało z KORONĄ z zeszłego sezonu,nie ma obrony,słabiutka pomoc,a o napasnikach nawet nie wspominam bo ich poprostu NIE MA!!!Chyba najwyższa pora żeby komuś w końcu ścisnąć jaja oby tylko nie zapóżno!

1
Luker2012-11-04 19:37:04
Taktyka z rodu: Czym Chata Bogata.

Mamy poza Bełchatowem najmniej strzelonych bramek w lidze. Oddanie Kiełba i Gołębiewskiego zrobiło swoje. Korona nie ma czym ugryźć. Walka o utrzymanie. Nic poza tym.

Pozdro
Luker
MiCk2012-11-04 19:56:45
Każdy widzi, że Korona w tej rundzie jest praktycznie bez formy, szczególnie na wyjazdach. Oprócz tego w dwóch ostatnich meczach nie mamy wybitnie szczęścia, które też jest potrzebne.Nie wiadomo jak skończyłyby się mecze w Zabrzu i Warszawie gdyby piłka po strzale Lecha wpadła na 1-0 do bramki a nie odbijała się od poprzeczki i słupka i gdyby Korzeń wykorzystał 100% w 1 połowie dzisiejszego meczu. Poza tym czy to nie jest niefart, że piłka po strzale Stano i szczególnie Korzyma w 2 polowie mija słupek o kilka cm ? No cóż, szczęściu trzeba pomagać, ze Skisła tylko 3 punkty, nawet z pomocą szczęścia i Boską !
m2012-11-04 20:04:11
Kiercz zagrał beznadziejnie, a Malarczyk ma chyba jakąś kontuzje. Denerwujące jest to że gramy dość dobrze, mamy sytuacje podbramkowa a nie umiemy strzelić i przegrywamy. Teraz najważniejszy jest mecz z wisla.
ck fan2012-11-04 22:40:03
Znów powiem to co napisałem po meczu z górnikiem daliśmy się ograć jak trampkarze, trzeba było całkowicie oddać inicjatywę i liczyć na kontry i stałe fragmenty gry. Trudno jest wygrać z drużynami, które mają super kontry szybki a nie wolnych jak my zawodników. Mam nadzieje, że trener Ojrzyński obejrzał mecz Wisła- Lech i ustawi drużynę tak jak Rumak. Nie róbmy ataku pozycyjnego, inna sprawa, że nic nam ze stałych fragmentów nie wchodzi. Kiercz dobry chłopak ale musi się ograć w I lidze.
CASPER2012-11-05 09:29:19
oJRZYŃSKI CO Z TEGO ,ŻE NIBY NIE BYLIŚCIE GORSI JAK LICZĄ SIĘ PUNKTY I TO CO W SIATCE
NASZ BILANS WYGLĄDA TRAGICZNIE NIE MAMY NAPASTNIKA A OBRONA DZIURAWA JAK SZWAJCARSKI SER
KIERCZ W PIERWSZYM SKŁADZIE TOTALNE NIEPOROZUMIENIE!
KOLESIOWI OD KIEDY PODPISAŁ KONTRAKT Z KLUBEM ODBIŁO UWAŻA SIĘ ZA WIELKĄ GWIAZDĘ A SKOŃCZY PEWNIE W JĘDRZEJOWIE
Walki2012-11-05 11:50:28
Nawet w Polsacie sport powiedzieli ze Golanski z nadwagą obrońcy wolni nie mają jak nadążyć za napastnikami Poloni Kiercz nie ta klasa rozgrywek
Filson de la Secta2012-11-05 12:18:30
Golański spasiony jak kulomiot.Trzeba mu powoli podziękować za grę.Tak jaki i Lechowi,Lenartowskiemu. Kiercza wypożyczyc do 1 ligi niech pogra,bo wczoraj go wkręcali jak juniora
Reszcie po 100 batów na plecy i płacić premie tylko za zdobycze punktowe
kibic2012-11-05 12:46:57
Wszyscy widzą, że Krzysiek Kiercz się nie nadaje do gry w ekstraklasie tylko trener tego nie zauważa. To, że jest naszym wychowankiem nie znaczy, że ma mieć patent na grę, bo to już nie pierwszy mecz w którym nie potrafi poprawnie ustawić się na boisku i odczytać zagrań rywali. Panie Leszku radzę przejrzeć na oczy, zanim będzie za późno. Czemu Piotrek Malarczyk nie zagrał w tym meczu?? W tym sezonie zdecydowanie prezentuję najrówniejszą formę wraz z Panockiem.
pw872012-11-05 15:06:38
Filson co masz do Lenartowskiego? Dobry chłopak, stara się zastępować Vukovicia, nie jest idealny ale jakby nie patrzeć bramkę z pogonią strzelił, dużo robi w środku
ND2012-11-05 20:41:25
Lenartowski daje radę, ma u nas dobre warunki do rozwoju i widać, że jest na dobrej drodze. Gra póki co bez fajerwerków, ale pewien stały i solidny poziom utrzymuje.
lefovxdl2012-12-17 22:53:19

Przed Industrią Kielce rewanżowym mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Kielczanie zagrają na wyjeździe z S.C. Magdeburg – Najważniejsze natomiast jest serce i charakter. Uważam, że w tym meczu będzie decydowało wiele rzeczy – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek, obrotowy gości.
W rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z S.C. Magdeburg – Jeśli będziemy robić to samo, co robiliśmy w pierwszym pojedynku, to znów wygramy jedną bramką – powiedział przed spotkaniem Andreas Wolff, bramkarz „żółto-biało-niebieskich”.
Już w najbliższą środę (1 maja) rozstrzygną się losy Industrii Kielce w Lidze Mistrzów. Mistrzowie Polski rozegrają wówczas rewanż 1/4 finału z S.C. Magdeburg. – Jeżeli zagramy kompaktowo i zespołowo jako drużyna, nieszablonowo i nieprzewidywalnie, to właśnie tą jednością możemy ich pokonać – powiedział przed spotkaniem Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zmierzą się z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie.
W 25. kolejce RS Active IV ligi Korona II Kielce wygrała 3:1 z Alitem Ożarów, a Orlęta Kielce zremisowały 1:1 z Neptunem Końskie.
Industria Kielce w finałowej rywalizacji Orlen Superligi zmierzy się z Orlenem Wisłą Płock.
W drugim meczu półfinału Orlen Superligi Industria Kielce pokonała KGHM Chrobrego Głogów 34:22. – Najważniejszym celem było zwycięstwo, ponieważ są to play-offy i tutaj różnica bramek nie jest potrzebna – powiedział po spotkaniu Artsem Karalek, obrotowy „żółto-biało-niebieskich”.
W drugim meczu półfinału Orlen Superligi Industria Kielce pokonała KGHM Chrobrego Głogów 34:22. – Graliśmy inny handball niż zazwyczaj, było więcej pragmatyzmu w naszej postawie, dzięki czemu spokojnie budowaliśmy akcje w ataku – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Suzuki Korona Handball Kielce wygrała wyjazdowy mecz 20. kolejki Ligi Centralnej Kobiet z PreZero APR Radom 31:27. Najskuteczniejszą zawodniczką kielczanek była Magdalena Berlińska, zdobywczyni dziesięciu bramek.
Mistrzowie Polski, sobotnim zwycięstwem nad KGHM Chrobrym Głogów, przypieczętowali awans do finału mistrzostw Polski. Kielczanie przed własną publicznością ograli głogowian 34:22. MVP spotkania został Dylan Nahi.
W sobotę 7 września w łódzkiej Atlas Arenie mecz o Orlen Superpuchar Polski zagrają mistrz Polski ze zdobywcą krajowego Pucharu. Taką informację podał organizator rozgrywek – Superliga.
Drużyna Jakuba Stolarczyka wywalczyła awans do angielskiej elity. Gracz pochodzący z okolic Chęcin ma na swoim koncie pierwsze tego rodzaju osiągnięcie w karierze.
Igor Karacić i Alex Dujszebajew znaleźli się w najlepszej siódemce pierwszych ćwierćfinałowych potyczek Ligi Mistrzów. Wyróżniony przez EHF został jeszcze jeden zawodnik Industrii.
Poniedziałkowy pojedynek Korony Kielce z Puszczą Niepołomice będzie arcyważny w kontekście walki obu zespołów o utrzymanie. Przeanalizujmy zatem czego możemy się spodziewać po drużynie prowadzonej przez Tomasza Tułacza.
Za nami rozgrywana w środku tygodnia 29. kolejka Fortuna I Ligi. Na zapleczu ekstraklasy sześć klubów walczy o udział w barażach.
Komisja do spraw Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznała licencję Koronie Kielce na występy w PKO BP Ekstraklasie w sezonie 2024/2025. Po raz pierwszy od lat kielczanie nie mają nadzoru finansowego.
Na konferencji prasowej przed spotkaniem z Puszczą Niepołomice trener Korony Kamil Kuzera poruszył kwestię Fredrika Krogstada oraz Jacka Podgórskiego. Obu graczom za kilkanaście tygodni skończą się umowy z zespołem.
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. – Mocno na to zapracowaliśmy i musimy iść tą naszą drogą. Jeżeli utrzymamy tę dyscyplinę i konsekwencje, tak jak w ostatnim pojedynku to możemy być optymistami przed kolejnym spotkaniem – powiedział przed potyczką Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
– Już mecz ze Stalą trochę nas zbudował, jednak po drodze przydarzyła się wpadka z Wartą, bo tak to nazywam, gdzie nie zagraliśmy dobrze i straciliśmy trzy punkty. Wygrana nad Radomiakiem pokazała, że musimy w siebie wierzyć, bo potrafimy grać. Jak jesteśmy zdeterminowani, bezpośredni oraz odważni, to takie taktyczne i typowo piłkarskie rzeczy same przychodzą – mówi przed poniedziałkową rywalizacją z Puszczą Niepołomice Jacek Podgórski, zawodnik Korony Kielce.