Grzegorz Lech
Michał Zieliński
Michał Janota

odśwież

Koniec. 0:2. Na wnikliwą analizę pewnie przyjdzie czas. Póki co, możemy napisać - jest źle. Idziemy pogadać z piłkarzami.

90. min - Jedna minuta doliczona. "Kończ waść, wstydzu oszczędź". No i oszczędza. Po jakichś 30-40 sekundach. Koniec meczu.

88. min - Jeszcze jedna żółta kartka - dla Malarczyka. A Śląsk dalej atakuje. Strzałów na bramkę już nawet nie liczymy. No bo i po co.

86. min - Menzel za Elsnera. "A niech ma - zdaje się mówić trener Lenczyk". A ponoć do tej pory nie miał szczęścia do Korony?

84. min - Podanie, odegranie, podanie, odegranie, szarża, uspokojenie gry. Taka tiki taka po wrocławsku. Emocji zero.

80. min - Kijanskas! Pierwsza groźna okazja Korony w drugiej połowy. Strzał głową Litwina jednak niecelny. Niecelnie uderzył też Garyga. W zasadzie to chłop (no dobra - chłopak, 91' rocznik) potknął się o własne nogi przy oddawaniu strzału.

76. min - Sierpina zastępuje Jovanovica. W Śląsku też zmiana - Garyga za Patejuka.

74. min - Już troszkę szyja boli od patrzenia w jedna stronę. Niestety, w stronę pola karnego Korony...

72. min - Na boisku bez zmian. Wnioski już jednak można wyciągać. Tak fatalnego startu Korona nie zaliczyła  nigdy. Na dodatek, z Lechią nie zagrają i Małkowski, i Lisowski. Także Korzym. Niepewny jest występ Kuzery i Szekelyego.

69. min - "2:0 to za mało, by Koronę załamało" - śpiewa ok. 200-osobowa grupa kibiców z Kielc.

67. min - Zmiana w Śląsku. Za Voskapma - Ćwielong. To ten Pan od "złej pogody", znaczy 20 stopni Celsjusza i słoneczka. Takie warunki mamy w sumie i dziś. A więc, Panie Ćwielong... Po co grać (zwłaszcza dobrze) jak i pogoda do kitu?

64. min - Nad stadion wyszło słońce, szkoda tylko, że raczej nie wrózy nam ono lepszych chwil na boisku. Bo tu Śląsk dalej dominuje.

62. min - Kartkami ukarani - Elsner, Voskamp i Golański. Było czerwono, jest żółto. Razem - żółto-czerwono.

60. min - Szlakotin leży na boisku, został uderzony podczas interwencji przez jednego z zawodników Śląska. Są przepychanki, są i kartki.

58. min - A oto i model kielecki. Tu, na zdjęciu - w Warszawie. Budzi strach i przerażenie. No bo podróżują nim - jak to złośliwi mówią - nie piłkarze, a rzeźnicy. Albo też - żołnierze. No cóż, dziś (raczej) na pewno - przegrani.

56. min - Otóż, Korona i Śląsk autokarami stoją. Poważnie. Oto model pierwszy - wrocławski (fot: slaskwroclaw.pl). Doświadczony w bojach, w tym roku po raz pierwszy wyruszył w Europę. Odwiedził Podgoricę, teraz szykuje się w trasę na Hannover. Tydzień temu (dzięki kunsztowi kierowcy) uniknął nawet zderzenia czołowego z tirem.

55. min - I w jednym tylko dziś z gospodarzami możemy rywalizować. W... autokarach.

54. min - Sobota efektownie, technicznie, z ponad 20 metrów - w poprzeczkę. Ufff.

52. min - Elsner podaje, Voskamp z 2-3 metrów strzela, Shlakotin instynktownie broni. Ukrainiec na razie najlepszy w Koronie.

50. min - Śląsk już (naprawdę, przykro nam to mówić) bawi się. Sztuczki techniczne  (efektowne odegranie pietą Soboty chyba) nas w tym tylko utwierdzają. Korona na razie ma problem wyjść nawet z własnej połowy. Ale pamiętajmy, gramy w "9".

49. min - Sobota szarżuje, gna niczym struś pędziwiatr, dośrodkowuje z prawej strony, ale - całe szczęście - niedokładnie. Bo tam, na piłkę, czekał już Voskamp.

46. min - No to zaczynamy. Drugą połowę. Do przerwy 0:2.

Przerwa. Stadion - piękny. Wrocław - piękny. Tylko ten wynik nie piękny. Piłkarze Korony już na boisku. Witają ich gwizdy.

Przerwa. Trzy ostatnie sezony. 2 zwycięstwa, 2 remisy, 4 porażki - oto dorobek Korony "pod okiem" sędziego Gila. Marnie trochę.

Przerwa. Sprawdziliśmy bilans Korony przy okazji meczów, w których sędziował Paweł Gil. Nie, nie chodzi o jakieś teorie spiskowe. Dwie kartki czerwone - jak najbardziej zasłużone. Inna sprawa, że to nie jest nasz szczęśliwy arbiter.

Przerwa. Liczymy jeszcze w sumie na Pavola Stano. Słowak w każdym z trzech ostatnich sezonów strzelał bramki Śląskowi.

Przerwa. Nasz bilans w tym sezonie - 1,5 meczu, 135 minut, 0 goli strzelonych, 6 straconych, do tego dwie czerwone kartki. Może być gorzej?

Przerwa. Wybaczcie, ale musimy ochłonąć. Troszkę jesteśmy w szoku. Jakieś propozycje, możliwe zmiany? Wierzycie jeszcze?

45. min - Śląsk chce dobić Koronę. Tego życzą też sobie kibice, co słychać z trybun. I piłkarze życzenie starają się spełnić - strzela Sobota, strzela Voskamp, całe szczęście - bez szczęścia. Ale szczęścia to na razie my nie mamy. Jest źle.

44. min - Ci to się mogą dziś cieszyć. Niestety.

42. min - Odpowiadamy: może. Cetnarski (tym razem na raz) w prawy róg i Szlakotin pokonany po raz drugi.

40. min - DRAMAT, TRAGEDIA, KATASTROFA (do wyboru, do koloru). Gramy w "9". Lisowski zagrywa (celowo) piłkę ręką w polu karnym, Śląsk ma "jedenastkę", a Korona gra w podwójnym osłabieniu. Czy może być gorzej?

38. min - omi, m - tym bardziej żal, że gol nieuznany. No ale cóż, gramy dalej.

37. min - I kolejna bramka nieuznana. Tym razem dla Śląska. Uderzał Sobota. Uffff, odetchnęliśmy. Ale Śląsk przycisnął.

34. min - I znów Śląsk, i znów Szlakotin. Tym razem Ukrainiec broni uderzenie Voskampa, który ograł wcześniej Stano.

33. min - Golkiper Korony intuicyjnie obronił strzał Litwina z 5-6 metrów.

32. min - Kijanskas, ależ blisko gola samobójczego! Kapitalny refleks Szlakotina. Dobre wejście ukraińskiego bramkarza.

30. min - Goool! Nie, nie ma.  Co się działo - nie wiemy. Widzieliśmy tylko 1) piłkę w bramce, 2) podniesioną chorągiewkę arbitra liniowego 3) pretensje piłkarzy z Kielc do sędziów. A Wy, widzieliście? Powiecie, czy słusznie bramka nieuznana, czy nie?

28. min - Cetnarski, Szlakotin, Szlakotin, Cetnarski, i... Broni Ukrainiec! Ale, doboitka! Niestety, gol. 0:1. Ale było blisko... Niech to Szlag (k)... otin.

26. min - Nie jest dobrze, oj nie jest...

25. min - Fatalnie. Rzut karny dla Śląska. Małkowski fauluje wychodzącego na czytsą pozycję  Sobotę, na dodatek - otrzymuje czerwoną kartkę. Gramy w "10", a gospodarze mają "jedenastkę". Szlakotin wchodzi na boisku. Schodzi zawodnik z pola - Jamróz.

21. min - O dziwo, póki co, mecz bardzo fair. Owszem, obie drużyny nie odpuszczają, ale kartek, jakichś fauli - brak.

19. min - Halo, halo, czytelnicy drodzy, coście tak cicho? Nooo, bo pomyślimy, że mecz oglądacie... :) A tak na serio, jakie uwagi, ja oceniacie te pierwsze 20 minut? Na razie, chyba, dosyć wyrównane, trudno wskazać stronę przeważajacą.

17. min - A teraz kiepski zart prowadzącego (relacje). Tyle nam zostało z Euro 2012 (fot. własne - trawnik na jednej z ulic w centrum Wrocławia):

16. min - Sobota (piłkarz) - drybluje, przekłada piłkę, uderza, ale - bez skutku. Zbyszek broni jego ni to strzał, ni podanie.

14. min - Źle się dzieje w państwie Śląskim, tym wrocławskim oczywiście. Zawodnik z Argentyny wyzywa trenera od "ch...", inny (już Polak), który ze Śląska odszedł, twierdzi że trener to nie trener, bo obraża piłkarzy, a na dodatek drużyna jest obiektem kpin i żartów całej piłkarskiej Polski. No ale cóż, jakby ktoś nie pamiętał - gramy dziś (tak, tak) z mistrzem Polski!

12. min - Dobra akcja Korony. Sobolewski do Jamroza, ten strzela - z kilkunastu metrów, ale zablokowany. A szkoda.

10. min - Jamróz ustawiony jako skrzydłowy, ale często schodzi do srodka. Stąd zagęszczamy srodek pola, a na skrzydłach - przy akcjach ofensywnych - pojawia się miejsce dla bocznych obrońców. Ciekawa taktyka Leszka Ojrzyńskiego.

8. min - GoonerCK, Benedykt - Foszmańczyk, ze względów rodzinnych, nie mógł wystąpić w dzisiejszym meczu. Żadnego uraz jednak nie ma.

6. min - I jest pierwszy strzał. I to jaki. Przewrotką - Przemysława Kaźmierczaka. Efekt? Słabiutki. No nic, gramy dalej. badanie trwa, po 90. minutach wystawimy diagnozę.

4. min - Na arzie spokojnie, bez strzałów, bez emocji, tzw. badanie się.

2. min - Jakby ktoś nie pamiętał, na razie wygląda to tak fot. 90.minut.pl):

1. min - No to zaczynamy! Gramy - o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, o trzy punkty, o... odbicie się od dna.

14.29 - Piłkarze już na murawie, widzów - o dziwo - mało, malutko, maleńko. Stadion zapełniony w 1/4, 1/5 (?)?

14.27 - Na trybunach są już też kibice Korony:

14.24 - Śpiewacy, eee, przepraszamy - piłkarze z Wrocławia mają pod górkę. Sześciu z nich zostało zdyskwalifikowanych za intonowanie wulgarnych przyśpiewek na temat Legii Warszawa. Działo się to podczas fety po zdobyciu mistrzostwa Polski na wrocławskim rynku. Z Koroną przez to (znaczy - przez własną głupotę w sumie) nie zagrają więc Sebastian Mila, Mariusz Pawelec, Łukasz i Rafał Gikiewiczowie oraz Patrik Mraz i Dalibor Stevanović. Dwaj ostatni próbowali się odwoływać, ale  - bez skutku.

14.22 - Znamy składy obu drużyn na dzisiejsze spotkanie. W zespole z Kielc - uwaga, uwaga - niespodzianki. Od 1. minuty zagrają - Łukasz Jamróz oraz Artur Lenartowski. Są też, nieobecni w Warszawie, Paweł Sobolewski i Marcin Żewłakow. Nie ma - Kamila Kuzery, Maćka Korzyma i Janosa Szekelyego, którego certyfikat jeszcze nie dotarł do Kielc.

14.20 - I tu już nam mina troszkę zrzędła. Jakby ktoś pytał - przegraliśmy wówczas aż... 0:7. Dużo za dużo. Prawda?

14.18 - jakby tego było mało, ze Śląskiem w ekstraklasie nigdy jeszcze nie przegraliśmy. Nasz bilans to - 4 zwycięstwa i 2 remisy. Ostatni raz we Wrocławiu, i to jeszcze w I lidze, przegraliśmy w 2000 roku.

14.15 - Pobudka - 3.20. Wyjazd - punkt 4. Ale co tam, jesteśmy we Wrocławiu i teraz liczy się juz tylko mecz. To jak, kto dziś wygra?!

14.13 - Może i tak. Wrocław, jak i Kielce, ma u siebie... Galerię Korona. Ale zwiedzić tam lepiej inne miejsca. Ot, na przykład Rynek. Tak i my zrobiliśmy, jeszcze przed wizytą na stadionie. I przez chęć zwiedzania zarwaliśmy nockę... [fot: własne]

14.12 - Warszawa - eee, nic z tych rzeczy. Kraków - też raczej nie. Łódź - nie za bardzo. Jakby wskazać miasto, e którym piłkarze z Kielc czują się u siebie (niemal) jak w domu, wybór padły na - tak, dobrze myślicie - na Wrocław. W ekstraklasie nigdy tu nie przegraliśmy, ba - dwa ostatnie mecze wygraliśmy - oba po 2:1. Koronne miasto?

14.10 - Halo, halo. Wrocław, niedzielne popołudnie, końcówka wakacji, w sam raz, aby zacząć kolejny ligowy spektakl (?), albo - to wersja ostrożniejsza - kolejny ligowy mecz. Śląsk-Korona, Scyzorykiem wyryte!, zapraszamy.

10.00 - Nestor trenerów ekstraklasy „na wylocie”, część kadry Śląska zdyskwalifikowana – sporo problemów przed meczem z Koroną ma wrocławska drużyna, która również stylem gry ostatnio nikogo nie zachwyca. „Złocisto-krwistych” bynajmniej w niedzielę nie czeka spacer po trzy punkty. Wszystko za sprawą „szpitala” jaki został postawiony przy ulicy Ściegiennego. Przeczytaj zapowiedź meczu!

------------

omi2012-08-26 10:47:33
Ja bym się jeszcze powstrzymał,z tekstami typu "jedziemy dobic mistrza"itd.Po co pompować niepotrzebnie baloniki?
Olek2012-08-26 13:30:40
dziś okaże się w jakiej formie są chłopaki.jeśli przegrają z padliną z wrocka,jesteśmy w grupie walczącej o utrzymanie
m2012-08-26 13:40:42
Ile naszych kibiców, są już wszyscy na sektorze? Można prosić o zdjęcie? ;)
walet®2012-08-26 13:47:04
Lubię jak mnie bije dama :)
WWW2012-08-26 14:00:50
Bedzie porażka Korony , niestety. Korona na pewno bramki nie strzeli . Śląsk 1(2):0 Korona . Poczekajmy 2,5 h i czekam na gratulacje za dobre typowanie :)
Benedykt2012-08-26 14:05:57
Redakcjo! Napiszcie czemu nie ma Foszmańczyka,kontuzja?
GoonerCK2012-08-26 14:10:07
A co z Foszmańczykiem? Ostatnio dobrze się zaprezentował. Wiadomo coś?
dejan2012-08-26 14:55:20
wygramy wygramy wygramy!! kur.. pokonamy!! STAL MIELEC POZDRAWIAMY!! SANDECJIE POZDRAWIAMY!!
m2012-08-26 14:58:19
co sie z nimi dzieje?! :(
walet2012-08-26 14:59:01
Jest dobrze !!!
m2012-08-26 15:07:16
bramka nie była ze spalonego, na spalonym był Żewłakow ale bramkę strzelał Stano. Zła decyzja sędziego.
omi2012-08-26 15:09:49
Bramka dla nas prawidlowa,gil walek
Michał2012-08-26 15:11:27
Na spalonym był Żewłakow, bramkę strzelił Stano.. Spalony - niesłuszny...
walet2012-08-26 15:15:56
Zółto - CZERWONA, bedzie lepiej niz z Legią :), Lechu rzucaj ręcznik wstydu oszczedz!!!
ck fan2012-08-26 15:18:41
Ta obrona to cała do wymiany oprócz Golańskiego. Nie wiem ma dwóch wychowanków to stawia na Stano i Kijanskasa, którzy ewidentnie są bez formy. Miłe zaskoczenie to bramkarz
ck fan2012-08-26 15:19:17
a zapomniałem brawa dla drugiej linii za walkę
Mietek2012-08-26 15:19:37
To wygląda tak jakby był mecz opchnięty Śląskowi! Takie dwa błędy?
anonim2012-08-26 15:25:43
Lisowski zachował się fatalnie, Gil to kurvva je6any Chu7 nie lubi korony i nie uznaje bramki.... co za wałek
RaXoN2012-08-26 15:27:35
Dwie kolejki - bilans 0:8?
CK2012-08-26 15:28:45
niestety dwa karne słuszne..ale bramka nieuznana dla Korony to megawałek Gila!!! Na powtórkach wyraźnie widać, że o żadnym spalonym w przypadku Stano mowy być nie mogło. Byłoby 1.1.... a tak jest 2.0
mks2012-08-26 15:31:05
no niestety. Kibicuje Koronie od malego ale w tej sytuaqcji co widze ja w okresie przygotowawczym tyle straconych bramek..niestety sadze ze bedzie bardzo ciezka o utrzymanie wtym sezonie.cos sie zacielo ,potrzebny srodkowy obronca + cwaniaczek napastnik.tyle w temacie.
Karol2012-08-26 15:36:56
świnia Gil nie uznał na 1:1,a mogłoby być różnie
Bormoir2012-08-26 16:10:44
'Najlepszy' jest Żewłakow. Po co nam taki zawodnik?
ck fan2012-08-26 16:25:47
jedyny plus to występ bramkarza i Sierpin a ze i w końcu będą zmiany w obronie
WWW2012-08-26 16:33:58
UWAGA!!!!! PROSZE SPOJRZEC NA CZWARTY WPIS !!!!!!!!!!! DZIEKUJE DZIEKUJE :D
walet®2012-08-26 16:43:45
jak tam chłopaki,jaki wynik?
a kolejne dwa mecze bez Lisowskiego,Kuzery,Korzyma,Małkowskiego,za to z cyrkowcem w bramce,hehehe.
słuszny 1-ligowy kierunek.Szkoda tylko klubowych synekur dla kolesiów urzędników,hehe
joker2012-08-26 16:48:36
walet! co? Resovia!
walet®2012-08-26 16:51:58
@WWW chodź porobimy coś... No sami wiecie co :)
@@@2012-08-26 16:57:50
gdyby ten ch** uznał gola to by był inny mecz Szlakotek dobrze zagrał a za stano i Tadka postawił bym na Malarczyka i Kiercza może by lepiej zagrali a jak by im nie wyszło to trudno mim sie wybaczy bo to typowe Scyzoryki!
k2012-08-26 16:58:20
dzięki Korono za walkę, druga połowa 9 na 11 i na zero z tyłu z "mistrzem Polski". Teraz wrócą kontuzjowani, zaczną się mecze u siebie i będzie marsz w górę tabeli bo gra wygląda bardzo fajnie!
do znawców piłki2012-08-26 17:01:25
czy ręka w polu karnym to automatycznie czerwona?
CK2012-08-26 17:07:36
To prawda, ze 0:6, to prawda, że nigdy Korona tak złego początku nie miała. Tylko po co to piszecie? Kibice potrafią liczyć i nie trzeba tego podkreślać, Kibice wiedzą jednak, że Korona nigdy też nie zaczynała od dwóch wyjazdów z tak wysoko notowanymi rywalami. Ale tego już nie piszecie. Nie piszecie, że przy 1:0 dla Sląska sędzia nieuznał słusznie zdobytej bramki. Jesteście za Koroną czy pierwsi zaczniecie liczyc minuty bez bramki, minuty bez dośrodkowania, minuty bez tego i tamtego? Ponadto...CKSPORT... pozwalacie na wpisy niejakiego waleta. To też jest dowód na to, że albo lubicie jego durne obrażające teksty, albo sami to piszecie, żeby podbić sobie komentarze pod newsami. Opamiętajcie się.
ck fan2012-08-26 21:07:32
po zobaczeniu na oficjalnej wywiadu z Kijansk, szkoda mi Go ale odpoczynek Jemu albo Stano, dobrze zrobi, to już nie jest ten mur z poprzedniego sezonu
crissCK2012-08-27 10:43:20
Korona da rade,bez obaw.Sędzia Gil jak zwykle cos spieprzy....Nie chodzi mi o czerwone karktki--te słuszne były...

Zobaczymy nową Koronke z Lechią....
Karol2012-08-27 12:45:33
@crissCK: ta,nową Koronę,bez Małkosia,Kuzery,Lisa,Korzyma........remis trzeba brać w ciemno
Green light2012-08-27 15:26:02
A młoda pojechała śląska 7-0
LuCk2012-08-28 12:51:33
Jak tylko zobaczyłem, że sędziuje Gil od razu wiedziałem , że będą jaja. Nie pamiętam, w którym ale w jednym z meczy i to w Kielcach też nas przekręcił.