Berlin niezdobyty. Porażka na własne życzenie

09-10-2011 15:49,

Bardzo długo prowadzili w tym meczu zawodnicy Bogdana Wenty. Niestety, w końcówce szczypiorniści Vive Targi Kielce zaczęli popełniać masowe błędy, a sędziowie co chwilę karali wicemistrzów Polski dwuminutowymi karami. W efekcie kielczanie przegrali – mogło się wydawać – wygrany mecz... Füchse Berlin – Vive 30:27.

4 Tomasz Rosiński

Koniec. Już w czwartek kolejny mecz "żółto-biało-niebieskich" w Lidze Mistrzów. Kielczanie zagrają na wyjeździe z Czechowskimi Niedźwiedziami.

60. min. - Zagrali o wiele lepiej niż przed tygodniem, ale znów przegrali. O porażce zaważyła nieskuteczność oraz błędy w końcówce meczu. Jednym z czynników porażki jest również postawa sędziów. Ale ten mecz mogliśmy wygrać. Za uwagę dziękuję Wojciech Staniec

59. min. - Czas dla Lisów. Do końca meczu 43 sekundy.

59. min. - To jest coś niesamowitego. Oddajemy piłkę za darmo i przegrywamy 29:27. I chyba nie wygramy dziś, bo kolejny raz nasi zawodnicy rzucają nieskutecznie.

58. min. - Przegrywamy 28:27 i tracimy piłkę...

56. min. - Obok bramki rzucił Jurecki, błyskawiczna odpowiedź Lisów. A warto zaznaczyć, że nasi zawodnicy już 14 razy byli karani dwoma minutami.

55. min. - Tracimy bramkę i zawodnika. Bo na ławkę kar powędrował Stojković.

55. min. - Już gramy w pięciu. A bramkę rzucił "Józek". Vive Targi wygrywa 27:25. Piłka dla nas! Faulowany był Tkaczyk, ale sędziowie milczą.

52. min. - Pięknie rzuca Olafsson, prowadzimy 26:23. Ale będziemy grać w czterech, bo dwie minuty kary dostał Tomczak. Karnego na bramkę zamienia Bult. Do końca meczu 7 minut.

52. min. - Nie podoba nam się to, co robią sędziowie. Bardzo dyskusyjną karę dwóch minut otrzymał Tomek Rosiński. Ale ciągle prowadzimy, teraz 25:23.

51. min. - Znów karny dla Lisów, do piłki podchodzi Bult i mamy bramkę.

50. min. - Gol!!! Tomek Rosiński! Prowadzimy 24:21. A w takiej pozycji ogląda mecz "Siwy":

50. min. - Dwie minuty kary dla Tomczaka. A po chwili karny dla "Lisów". Ale poprzeczka! Piłka dla nas!

48. min. - Trochę błędów z obu stron, ale w Vive w ataku! Rzuca Stojković, ale brawa za podanie dla Jurasika.

47. min. - Do kontry pomknął Jachlewski. Został zaatakowany od tyłu. Za takie coś powinna być czerwona kartka i rzut karny. A jest tylko wolny dla naszej drużyny. "Siwy" zostaje zniesiony z boiska.

46. min. - Rosa! Prowadzimy 22:20, ale błyskawicznie odpowiada Romero.

44. min. - Znów udana gra w defensywie! Bramkę zdobywa Tkaczyk! Prowadzimy 21:20. Ogromne słowa pochwały dla "Młodego"! A piłka znów dla Vive!

42. min. - W kilku ostatnich akcjach ofensywnych gospodarzy sędziowie pokazywali "czas". Świetnie gra nasza defensywa!

41. min. - Jeżeli nasi zawodnicy poprawią trochę skuteczność, to wygrają. Teraz bramkę rzucił Jurecki i mamy remis 19:19.

40. min. - Berlin to bardzo ładne miasto. Możecie się o tym przekonać, oglądając zdjęcie Oskara Patka:

39. min. - Znów "Siwy", przez chwilę był remis, ale bramkę rzucił Petersson.

38. min. - Udało się obronić! I jest pierwsza bramka naszej drużyny w tej połowie. Jej autorem jest Mateusz Jachlewski.

37. min. - Tym razem nieskutecznie rzucał Jurecki. O piłkę walczył jeszcze Stojković, ale nie udało się. W ataku zespół gospodarzy.

36. min. - Dobrze w obronie, ale fatalnie w ataku. Tak można podsumować grę naszego zespołu. Mieliśmy kilka okazji, ale nie potrafiliśy zdobyć bramki. Przegrywamy już 17:15.

34. min. - Faulowany Stojković, dwie minuty kary dla niemieckiego zawodnika. A Rastko z widocznym grymasem bólu zostaje na boisku.

33. min. - Błędy w ataku się mnożą. Nie jest dobrze, bo na prowadzeniu są już Niemcy (16:15).

32. min. - Znów gramy źle w ataku i tracimy piłkę. Na domiar złego dwie minuty kary dla Tkaczyka.

31. min. - Na boisku są zawodnicy gospodarzy i to oni zaczynają drugą połowę meczu.

Przerwa. Z szatni wyszli już nasi zawodnicy. Czekamy na "Lisy".

Przerwa. Niestety, z naszego stanowiska nie widać za dobrze naszych kibiców, a to najlepsze foto, jakie udało się zrobić:

Przerwa. Z takiej prespektywy oglądamy dzisiejszy mecz:

30. min. - Ostatnia akcja w wykonaniu naszej drużyny była skuteczna. Na przerwę schodzimy przy prowadzeniu 15:14. Ogromne gwizdy na koniec tej części meczu.

29. min. - Mamy remis, a autorem gola jest Mark Bult.

29. min. - Oj, straszny błąd sędziów stolikowych. Popełnili błąd i prowadzimy tylko 14:13, ale gramy w ataku.

28. min. - Trafia Rosa. W kolejnej akcji "Lisy" grały na czas i piłka znów dla nas. Niestety rzut Stojkovcia podparty. Prowadzimy 15:13.

26. min. - Jest kontaktowe trafienie Lisów. Nasza przewaga zmalała do jednej bramki.

25. min. - Oj, gorąco jest w berlińskiej hali. I to zarówno jeżeli chodzi o temperaturę, jak i atmosferę. Niestety nasi zawodnicy zaczęli grać słabiej w ataku. Całe szczęście, że nadal świetnie grają w defensywie!

24. min. - Znów Cleverly! A bramkę dla naszej drużyny zdobywa Tomek Rosiński!

23. min. - Mamy problemy w ataku. Nie do pokonania jest Silvio Heinevetter. Ta sztuka udaje się dopiero Grzogorzowi Tkaczykowi. Wygrywamy 12:9.

21. min. - Przepraszamy za jakość zdjęcia, ale stanowisko prasowe jest ustawione wzdłuż linii bocznej boiska. Dlatego jeżeli relacja zostanie przerwana, to będzie znaczyło, że uszkodzeniu uległ laptop ;) Mamy nadzieję, że takie coś nie będzie miało miejsca. Przy stanie 11:8 czas bierze Bogdan Wenta.

19. min. - Vive ciągle na prowadzeniu, tym razem 11:7. A my prezentujemy "młyn" kibiców gospodarzy:

17. min. - Kolejne dwie minuty kary – otrzymuje je Michał Jurecki. Vive gra w czterech obronie, ale broni Marcus!

15. min. - Dwie minuty kary dla Piotrka Grabarczyka, ale kara bardzo dyskusyjna.

14. min. - Znów Cleverly! Bramka Bunticia! A na trybunach głośne: "Jesteśmy z Wami!"

13. min. - Piłka znów dla Vive! I znów gol! Jego autorem jest Michał Jurecki! A ogromne brawa za początek meczu należą się Marcusowi Cleverly'emu. Czas dla "Lisów".

12. min. - Rastko!!! I prowadzimy 7:5!

11. min. - Z drobnymi opóźnieniami, ale jesteśmy. Musimy przeprosić za opóźnienie, ale było ono spowodowane brakiem dostępu do sieci. Mamy jednak bardzo dobre wieści, bo Vive Targi prowadzą 6:5 i grają bardzo dobrze!

16.00 - Blisko ćwierć tysiąca kibiców ma wspierać w niedzielę kielecką drużynę. W Berlinie rywalem Vive Targi Kielce będą „Lisy”. Nasi zawodnicy nie mogą przegrać tego spotkania, bo to bardzo ograniczyłoby szansę na ich awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. Przeczytaj zapowiedź spotkania!

------------

jazda!!!2011-10-09 16:06:01
ograjmy Szwabów!
kibic2011-10-09 17:07:46
Fuchse u siebie to zespół mogący ograć każdy zespół w Europie. Pokonali u siebie w tym roku m.in. HSV Hamburg i Rhein Neckar Loewen więc nic nie trzeba więcej pisać. Przegrać tam to nie byłby wstyd, ale czemu by nie powalczyć o jakiś punkt lub punkty? :)
max2011-10-09 17:13:25
Jazda z kur*ami, Iskierko jazda z kur*ami!
ja tu tylko sprzątam2011-10-09 17:24:09
Dajcie od razu foto kibiców miejscowych jak i sektora gości. Dzięki z góry!
NIE WSTAWIAJ TEGO!!2011-10-09 17:50:16
Wojtek, jak możesz, wstaw Farta: RESOVIA MIAŁA FARTA
GoonerCK2011-10-09 17:55:20
Oooooo Mark Bult!!!

Do boju Iskierko!!!
vive2011-10-09 18:06:27
dajcie jakies zdjecie ławki rezerwowych:)
Wania2011-10-09 18:09:09
Dawaj Dawaj Iskra! ROsa - TRRRRRBACH!
Dajcie fotuszke sektora gosci!
kali2011-10-09 18:10:43
Dajcie foto kibiców z Kielc. Wielka prośba
zeni2011-10-09 18:11:45
hehe tylko nie wstawajcie w tej perspektywie i nie dopingujcie naszych do walki jak Wenta :D
k2011-10-09 18:31:12
Nie chce zwiedzać Berlina
jestem ciekawska i wolę wiedzieć więcej o meczu :)
Doma2011-10-09 18:52:10
To jest już szczyt szczytów, co ci sędziowie odwalają.
ryś2011-10-09 19:01:00
Czarni znowu sprzedali mecz. Skąd były te sk...ny ?
ftfgv2011-10-09 19:01:23
i znowu to samo dno
MrKoroniarz2011-10-09 19:01:31
To co sędziowie pokazali to jest ku*wa po*ebane. Nie pozwolili nam wygrać! Zauważyli, że Fuesche nie idzie, to trzeba im pomóc i tak było od 45. minuty. Prezepraszam za przekleństwa, ale jestem wściekły na sędziów....
bartildo2011-10-09 19:04:35
Niech was ch... strzeli! To jest masakra co mecz z nadzieja siadasz przed tv liczysz na walke i zwyciestwo a widzisz jak profesjonalni gracze marnuja takie sytuacje ze sam bys wepchnal pilke do siatki. Ile mozna na kazdy mecz czekasz jak na cos najwazniejszego i znow tracisz nerwy. Przepraszam bardzo ale w porownaniu do nas patrzac na sklady to fuchse jest przecietniakiem. Wenta do zmiany brak koncepcji zupelnie sobie nie radzi nie wie co robic. Sedziowie bez komentarza. A pilkarze? Znowu zawiedli... Pokazali w dzikiej karcie na co mozna liczyc a teraz dramat... Szkoda gadac.
GoonerCK2011-10-09 19:05:13
Co Wy chcecie od Jurasika? Chłop idealny nie jest ale kilka ważnych bramek rzucił! Przegraliśmy na własne życzenie!
A ty walet goń do bodzechowa czy skąd ty tam jesteś wieczny malkontencie!
ck2011-10-09 19:09:38
znowu to samo mizerjaaaaaaaaaa
ck2011-10-09 19:12:28
p.s. a Jurasik tylko za trenera umie robic i opierdzielać przy ławce, na boisku jak gra sie toczy on sobie opaske na reku poprawia... !!!! Sedziowie to inna bajka. Vive powinno napisać protest do Federacji, bo te dwuminutowe kary gdy wynik uciekal szwabom to megaskandal!!!!!
2222011-10-09 19:23:10
podajcie nazwiska sędziów
wer2011-10-09 19:31:58
na życzenie Jurasika i Wenty
Taj2011-10-09 19:37:01
Jeszcze płacimy frajerskie u "sędziów". Może za dwa sezony nie będą przeciw nam odp....ać takich myków.
A to co zrobił Olaffson w końcówce z piłką woła o pomstę do nieba! Chłopak jest nierozgarnięty i tyle..
hektor2011-10-09 19:38:23
Porażka z dwóch przyczyn:
1. Nie potrafiliśmy dobić rywala a była na to szansa.
2. Jak się nie wykorzystuje okazji od losu to się przegrywa, Lisy wykorzystały prezenty od sędziów w końcówce i nas dobiły.
Na koniec: trener Wenta powinien dawać szanse wszystkim zawodnikom, Zormanowi i Kuchczyńskiemu też. Nie istnieje u nas kontratak w meczach z silnym rywalem i za kadencji Wentyla nie zapowiada się na zmiany.
sander2011-10-09 19:41:17
Nie tak to mialo wygladac, ............
mm2011-10-09 19:48:53
tym światem to rządzą pieniądze, chyba nikt niema wątpliwości ze sędziowie byli stronniczy, było wiele sytuacji za które zawodnicy Füchse Berlin też powinni dostać 2 minuty, a ten obserwator z ligi mistrzów to nie wiem co on robił, skórę męczy w kiblu czy co. Ktoś w końcu powinien zaprowadzić porządek i ukrócić te rządy sędziów. Ja rozumiem jakieś pomyłki sędziego no ale nie takie coś. Było widać zaangażowanie chłopaków grali nieźle tylko rastko zawodził
4sdfv2011-10-09 20:15:15
a jak obstawiano ten mecz w sts
kibic2011-10-09 20:23:16
bartildo - Nikt w tym kraju chyba nie zmusza nikogo do oglądania meczy granych przez Vive, więc skoro masz Internet to może warto za jego pomocą poszukać drużyny odpowiadającej Twoim wymaganiom, hmm...?? Poza tym chłopaki zagrali dzisiaj naprawdę dobry mecz... Przegrali, bo nie da się wygrać jak grasz przeciwko sędziom, a to właśnie oni dzisiaj pomogli wygrać niemcom... Tyle w temacie. ;/
Bult2011-10-09 20:29:26
Wenta masz pozdrowienia od Bulta,dzieki tobie pogra sobie dluzej w LM jak kielce,A po za tym nie odwracaj sie plecami jak Bult strzelal bramki,bo to bez honoru jest,
hektor2011-10-09 20:39:49
Bult? A co niby ta fajtłapa pokazała? A sorry, rzucił dwa karne z których jednego nie powinno być, a tak to przestrzelił prawie wszystko co miał. 'Rewanż', że ho ho.
no tak2011-10-09 21:59:28
głos naszego "przyjaciela" ze płocka

zielin

2011-10-09 21:39:34

Sędziowie wypaczyli wynik? No tak, każde usprawiedliwienie jest na wagę złota nie? W czwartek życzę porażki z Czechowskimi.
kibic2011-10-10 01:06:37
Bult - przecież on grzał ławę w tym meczu. Taki jest "as" więc o czym ty dziecko bredzisz? PS: Widzę, że życzliwi z Płocka nawet tutaj dotarli. A jak tam Płock? Grał z cienkim w porównaniu z Fuchse Koprem i co, jak tam wynik meczu? Kubisztal, Eklemović i spółka na pewno wygrali czy się mylę?
realista2011-10-10 01:09:25
Kary dwuminutowe: Berlin (2 min), Kielce (14 min). Dziękuję za uwagę i pozdrawiam tych, którzy wierzą w uczciwość panów z gwizdkiem. Za co dwie minuty dostał w końcówce Stojković i Grabarczyk? Sorry, ale takich kar nie dali by nawet amatorzy od gwizdków w Polsce chyba, że wzięliby w łapę. A co do meczu to zespół z Kielc zagrał bardzo dobre zawody! Kiedy grali 7 na 7 to Fuchse było w opałach a nie odwrotnie.
scyzorr2011-10-10 01:16:56
W Berlinie w tym roku przegrywały takie potęgi jak HSV HAMBURG, RHEIN NECKAR LOWEN. Przegrać tam po takim wyrównanym boju to nie jest wstyd. Już nie wspomnę, że sędziowie wyrzucać na ławkę kar potrafili tylko zawodników z jednej ekipy a o drugiej jakoś dziwnym trafem zapominali. Płock śmie zabierać głos? A co pokazał Płock w sobotę z Cimosem Koper, który do Fuchse się nie umywa? Nic nie pokazał a do powiedzenia na internecie dzieci z Płocka zawsze mają najwięcej. Tak grający zespół i tak walczący chciałbym oglądać zawsze. Wtedy nawet porażki są łatwe do przełknięcia. Uważam, że byliśmy lepszym zespołem od Fuchse grającego u siebie, ale nad nimi czuwała "opatrzność" w postaci dwóch panów.
hbll_fan_CK2011-10-10 01:21:09
Fuchse musiało gonić wynik więc sędziowie wyciągnęli pomocną dłoń. Tych kar w końcówce było pełno i to wszystkie dla naszych zawodników z czego większość to były kary z rękawa. Wiadomym jest, że jeśli dadzą podwójną karę i będziemy grali przez 2 minuty w czwórkę to taki zespół jak Fuchse Berlin szybko odrobi straty. A końcowe 5-6 minut graliśmy praktycznie cały czas w osłabieniu. Nie pozwolili nam wygrać i taka jest prawda. Musielibyśmy mieć z 8 bramek przewagi na te ostatnie kilka minut, żeby przy takim sędziowaniu dowieźć wynik do końca.
wierny kibic2011-10-10 01:25:58
Cieszy mnie gra Józka w ostatnim czasie. Po świetnym meczu z Veszprem (5 bramek i sporo asyst) teraz bardzo dobry występ w Niemczech. 4 ważne bramki i sporo kapitalnych podań do koła (szkoda, że Rastko dzisiaj miał gorszą skuteczność niż zwykle). Tak trzymaj Józek, pozdrowienia z Sadów.
wierny2011-10-10 09:47:01
Zamiast zwalać wszystko na sędziów radzę obejrzeć ostatnie 5 minut spotkania raz jeszcze. Wynik 27-25 dla Iskierki i co? Nie rzuca najpierw Jurecki, potem Jurasik, następnie Olaffson podaje niby do Jurasika a ten sobie z sędzią gada i nie łapie piłki. A lisy w 5 minut pieprznęły 5 bramek i zobaczcie jakie kontry i podania mieli. Obrona w końcówce usnęła. Tu jest przyczyna porażki a nie sędziowie. W ostatnich 5 minutach nikt nie dostał kary.
Fred2011-10-10 10:30:14
Dlaczego nie grał ZORMAN?!?
tomek2011-10-10 11:44:18
właśnie wróciłem z Berlina, powiem tylko jedno ... czas dl Lisów na minute przy końcu zawodnicy iskry idą posłuchać trenera a on biega po boisku i szuka za wszelka cenę Olafssona, kłóci się z nim, zawodnicy trzymają i uspokajają jednego i drugiego. M A S A K R A, czas mija a oni dalej się ganiają. Tyle w temacie meczu, drużyny i atmosfery. Nie dokładam już więcej ani złotówki do tego cyrku. Pozdrawiam
Slepcy2011-10-10 18:00:22
Ogarnijcie sie,przeciez to jest repra.polski to vive i co ????Daja takiego czadu ze w glowie sie nie miesci!lu zawodnikow trzeba jeszcze sprowadzic dla wenty zeby mu uratowac d....e.Czlowiek orkiestra za 20.000 eura siedzi na lawce.Ludzie czas na rozliczenia,Bertus przejrzy na oczy,to wola o pomste do nieba, z takim skladem to nawet werle by zrobil mistrza
to się sypie2011-10-10 20:07:49
Fred (10-10-2011 10:30)
Zapytaj Góru czyli Wenty.A najlepiej jakby Bert się ocknął.Wszyscy Wentą są tak zafascynowani że masakra.WQrwia mnie jak na hali podczas prezentacji Wentę spiker tak zapowiada jakby zdobył z Vive 5 razy LM.Gościu jest wypalony,gościu nie ma pomysłu na grę,nie panuje nad drużyną i nic tej drużyny nie uczy.Żadnej kontry,żadnej gry skrzydłami,żadnej przemyślanej zagrywki.Wszystko na chodzonego i na zasadzie co przyjdzie do głowy.
dziniu2011-10-11 09:03:56
większość jeździ po zawodnikach i trenerze !!!! powiem krótko zamieńcie się z nimi miejscami i wtedy gadajcie !!!!