"Nafciarze" pokonali pewnie we własnej hali Energę Wybrzeże Gdańsk 31:20

25-09-2023 11:37,
Redakcja

W ramach 6. kolejki ORLEN Superligi drużyna z Płocka pokonała pewnie przed własną publicznością Energę Wybrzeże Gdańsk 31:20, pozostając w ten sposób jedną z dwóch drużyn w polskich rozgrywkach, które do tej pory nie odniosły żadnej porażki.

I połowa

Spotkanie 6. serii ORLEN Superligi bramką rozpoczął ze skrzydła Marcel Sroczyk, a chwilę później padł pierwszy gol dla zespołu gości. Po piłce zgubionej przez Nafciarzy w ataku Gdańszczanie zanitowali kolejne trafienie, na które szybko odpowiedział Tin Lucin. Z kolei z koła 3 bramkę zdobyli gdańszczanie, po czym celnie rzucał również na bramkę rywala Tomas Piroch. W kolejne akcji przyjezdni ponownie trafiali z koła natomiast na listę strzelców wpisał się znowu Tin Lucin. W następnym ataku goście popełnili błąd tracąc piłkę, po czym rzut karny wykorzystał Tin Lucin, a Nafciarzom udało się wykluczyć na 2 minuty Patryka Pieczonkę. Chwilę później na ławkę kar odesłany został Abel Serdio, jednak Wybrzeże nie zdobyło bramki, ponieważ w bramce po raz drugi interweniował Marcel Jastrzębski, a po tym bramkę dla gospodarzy zdobył Filip Michałowicz. Po błędzie gdańszczan w ataku, Nafciarze wyszli na 3-bramkowe prowadzenie wykluczając przy tym Patryka Siekierkę.

Następnie w bramce paradę zaliczył Marcel Jastrzębski, a z szybkiej kontry gola dla płocczan zdobył Filip Michałowicz. Taki przebieg zdarzeń na boisku zmusił trenera Wybrzeża – Mariusza Jurkiewicza do wzięcia czasu. Po wznowieniu jego podopieczni wykorzystali sytuację bramkową, a dla Wiślaków trafiał Niko Mindegia. Następnie po obitej przez przyjezdnych poprzeczce na listę strzelców z podyktowanej siódemki wpisał się Tin Lucin wyprowadzając Nafciarzy na 5-bramkowe prowadzenie, 10:5. Skuteczna postawa w defensywie niebiesko-biało-niebieskich uniemożliwiła zdobycie gola gościom, jednak w kolejnej akcji w rzucie karnym mylił się Tin Lucin. Z kolei po przechwycie piłki przez Filipa Michałowicza debiutancką bramkę w ORLEN Superlidze zdobył Kiryl Samoila. Następnie 6. trafienie zanotowali gdańszczanie, na co odpowiedział później z kontry Marcel Sroczyk. Na około 10 minut przed końcem pierwszej połowy na tablicy widniał wynik 12:7.

W kolejnym ataku pozycyjnym Nafciarze popełnili błąd w ofensywie, ale chwilę później odzyskali piłkę i celnie rzucał Gergo Fazekas. Następnie na ławkę kar odesłany przez sędziów został Marcel Sroczyk, jednak mimo gry w osłabieniu goście nie zdołali zakończyć pozytywnie akcji. Z kolei na listę strzelców wpisał się Miha Zarabec, po czym z 7.metra Marcela Jastrzębskiego pokonał Piotr Papaj. Chwilę później parady bramkarskie zanotowali kolejno Poźniak Kornel oraz Marcel Jastrzębski, a z koła gola dla gospodarzy zdobył Mirsad Terzić. Po ponownej obronie płockiego bramkarza podyktowany rzut karny wykorzystał Michał Daszek, na co szybko odpowiedzieli gdańszczanie. W następnym ataku zatrzymany przez Kornela Poźniaka został Abel Serdio, a jego kolegom udało się minimalnie zniwelować dystans do Nafciarzy. W kolejnej akcji bramkarza gości pokonał Tomas Piroch, natomiast chwilę później 11. bramkę dla przyjezdnych zdobył Jakub Powarzyński. Na niecałą minutę przed końcem pierwszej połowy o czas poprosił trener gospodarzy – Xavi Sabate. Po przerwie jego podopieczni zdobyli 18 trafienie i schodzili do szatni z 7-bramkową zaliczką – 18:11.

II połowa

Drugą część spotkania trafieniem w 2 minucie otworzył Lovro Mihić, a potem odpowiedział na to Jakub Będzikowski. 22 trafienie dla Nafciarzy zdobył następnie Lovro Mihić, a paradę w bramce zanotował Marcel Jastrzębski, po czym celnie rzucał Tin Lucin. Po zgubionej piłce przez gości, szansę bramkową wykorzystał Przemysław Krajewski, a karę 2 minut otrzymał Patryk Siekierka, która była już jego trzecią, więc zakończył spotkanie z czerwoną kartką. Chwilę później w bramce płocczan interweniował Marcel Jastrzębski, jednak mimo tego miejscowi nie wykorzystali swojej szansy – pudłował Abel Serdio. Widząc zwiększający się dystans do Nafciarzy o czas poprosił szkoleniowiec gości – Mariusz Jurkiewicz. Po wznowieniu jego podopieczni wykluczyli na 2 minuty Mirsada Terzicia, jednak mimo gry w przewadze ich atak zakończył się niepowodzeniem. Następnie widząc lekkie zagubienie swoich zawodników w ofensywie o czas poprosił trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po przerwie Tin Lucin obił jedynie poprzeczkę, a w bramce interweniowali kolejno Marcel Jastrzębski oraz Kornel Poźniak.

W następnym ataku pozycyjnym gola dla Wybrzeża zdobył Patryk Niedzielenko, a po stracie piłki przez płocczan z koła trafiał Jovan Milicević. Niemoc rzutowa ze strony Nafciarzy trwała dalej, co skrzętnie wykorzystali gdańszczanie niwelując coraz bardziej straty. 23 trafienie po 12 minutach bez bramki zaliczył Lovro Mihić. Chwilę później z koła na listę strzelców wpisał się Abel Serdio, po czym gola dla gości zdobył Jakub Powarzyński. Z kolei ponownie celnie rzucał hiszpański kołowy Wiślaków, a podyktowanego rzutu karnego nie wykorzystała drużyna z Gdańska, natomiast ze skrzydła nie mylił się Lovro Mihić. Dobra postawa w bramce Marcela Jastrzębskiego trwała dalej, a równie skuteczny okres gry w polu odnotował Abel Serdio zdobywając trzecie trafienie w bardzo krótkim czasie.

Na 8 minut przed końcem na tablicy widniał wynik 27:17 z korzyścią dla płocczan. Następnie gola dla Wybrzeża zdobył Maciej Papina, na co szybko odpowiedział Niko Mindegia. W bramce ponownie gości zatrzymał Marcel Jastrzębski, jednak sytuacji bramkowej nie wykorzystali jego koledzy. Chwilę później 19. Trafienie dla gości zdobył Jakub Powarzyński, po czym celnie trafiał Kiryl Samoila. W następnych akcjach trafiali kolejno Jakub Powarzyński i Lovro Mihić, a podyktowanego rzutu karnego nie wykorzystał Piotr Papaj. Z kolei Wiślacy wykluczyli z gry na 2 minuty Patryka Niedzielenko, a z 7.metra bramkarza gdańszczan pokonał Michał Daszek. Ostatnia akcja w meczu gości zakończyła się niepowodzeniem, a ORLEN Wisła Płock wygrała cały mecz 31:20.

ORLEN Wisła Płock 31:20 (18:11) Energa Wybrzeże Gdańsk

ORLEN Wisła Płock: Jastrzębski – Daszek 2, Zarabec 1, Lucin 6, Piroch 2, Sroczyk 2, Serdio 3, Samoila 2, Michałowicz 3, Mihić 5, Fazekas 1, Krajewski 1, Terzić 1, Mindegia 2.

Energa Wybrzeże Gdańsk: Poźniak, Witkowski – Powarzyński 6, Będzikowski 3, Papina 3, Zmavc 2, Milicević 1, Niedzielenko 1, Pieczonka 1, Siekierka 1, Papaj 1, Stępień 1, Domagała, Jachlewski, Peret.

ORLEN Wisła Płock (6 min kar) : Energa Wybrzeże Gdańsk ( 10 min kar)