Prezes Korony zapowiada dymisję. Niemieccy właściciele rezygnują z klubu

24-07-2020 10:40,
Mateusz Kaleta

Dużo nowych wieści w sprawie sytuacji Korony Kielce odsłoniło nadzwyczajne spotkanie radnych z prezydentem miasta Bogdanem Wentą oraz władzami klubu. Stanowisko większościowego akcjonariusza przedstawił prezes Korony, Krzysztof Zając, który spotkał się z rodziną Hundsodorferów w Niemczech. - Niemieccy właściciele rezygnują z klubu. Bez względu na to, czy Korona dostanie licencję w pierwszej lidze, czy nie, składam dymisję - zapowiedział prezes Korony. Jednocześnie przyznał, że sytuację niemieckich właścicieli zainteresowała się... niemiecka policja.

- Jako prezes zaarządu w stu procentach biorę odpowiedzialność za wynik sportowy. W tym momencie zależy mi tylko na tym, aby doprowadzić klub do szczęśliwego zakończenia. Nie chcę wracać do tego, co było. Niezależnie od tego, czy otrzymamy licencję na grę w I lidze, czy nie, złożę dymisję. Chcę ten proces licencyjny Korony doprowadzić do końca - poinformował prezes Korony Kielce, Krzysztof Zając.

- Wychowywaliśmy młodzież, która przez 2,5 roku teraz w miarę pokazuje się z dobrej strony. Jesteśmy pewni 2-3 zawodników, którzy osiągną poziom gwarantujący finansowanie ze sprzedaży. Szkoda, że nie udało się tego wcześniej. Szkoda, że spadamy teraz, bo w następnym sezonie spada jedna drużyna. Dziś otrzymuję dziesiątki telefonów od klubów ekstraklasy, które chcą wziąć naszych młodych zawodników. Nie ma takiej opcji, bo ci piłkarze mają z nami obowiązujące kontrakty. Inni nie wezmą ich za czapkę gruszek - podkreślił.

Prezes klubu przedsatwił jednocześnie jasne stanowisko większościowego właściciela - rodziny Hundsdorferów. - Chcą wyjść z klubu. Wysłali do pana prezydenta ofertę (miasto ma prawo pierwokupu klubu - przyp. red.). Nie znam jej. Poszła wczoraj mailem. Jeśli jej warunki zostaną zaakceptowane, to do podwyżenia kapitału może dojść choćby jutro i wycofują się z klubu - poinformował Krzysztof Zając.

Odniósł się również do swojego spotkania z Dirkiem Hundsdorferem, którego odwiedził w środę w Bremie. - Tak naprawdę to rodzina nie chciała sie ze mną spotkać. Ich stanowisko było znane dwa, trzy tygodnie temu. Jestem z nimi w bardzo dobrych stosunkach. Zrozumiałem to, dlaczego nie chcieli się spotkać, dopiero, gdy u nich byłem. Położyli mi na stole grubą książkę tekstów. Wyzywani od oszustów, złodziei, poszukiwani listem gończym. Nie zasłużyli na to, bo włożyli w ten klub dużo pieniędzy. Zainteresowała się tym niemiecka policja. Jesli niektórzy bohaterowie uważają, że tak pomogą Koronie, to nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. Wtedy zrozumiałem, dlaczego oni tak postępują. Rezygnują ze wszystkiego, Mają swoje udziały w klubie, ale co będzie dalej, w ogóle im nie zależy - powiedział Krzysztof Zając.

Otrzymanie oferty przejęcia klubu od niemieckiego akcjonariusza potwierdził prezydent Kielc, Bogdan Wenta. - Mail przyszedł do nas wczoraj o godz. 18. Unikam określeń: oferta, propozycja. Musimy to przeanalizować z punktu prawnego. Nie możemy na razie o tym mówić publicznie: mamy pewne zobowiązania. Dziś rano daliśmy go do tłumaczenia, aby mieć pewnośc z prawnego punktu widzenia - podkreślił.

Szef miasta odniósł się również do sytuacji sportowej klubu. - Stoję na stanowisku, aby zrobić wszystko, aby Korona otrzymała licencję. Po spotkaniu ze Zbigniewem Bońkiem, o które sam poprosiłem, wiem już, co gwarantuje Ekstraklasa, a co I liga. Naszym zadaniem jest teraz zbudowanie prognozy finansowej. To nas obowiązuje do 5 sierpnia. To jedyny warunek. Spełniamy wszystkie pozostałe, dotyczące m. in. aspektów infrastrukturalnych - podkreślił.

Relacja NA ŻYWO - kliknij TUTAJ

fot: Maciej Urban

 

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

MarianoItaliano2020-07-24 11:17:00
Polecam dobry komentarz na WP "Marek Wawrzynowski: Korona Kielce ośmiesza całą polską piłkę [FELIETON]". Idealne podsumowanie
Rafson2020-07-24 11:18:07
Haha a Zająć jak zwykle odwraca kota ogonem. Byly wyzwiska i list gończy dlatego, że Niemcy nie pojawiali się na kilku z rzędu posiedzeniach i lecieli w ch...a z kibicami i wszystkimi zainteresowanymi Koroną więc nie próbuj wmówić nam, że zrezygnowali przez kibiców haha
Don2020-07-24 11:21:09
czym dla Pana jeszcze prezesa jest "doprowadzenie klubu do szczęśliwego zakończenia" ?!
MarianoItaliano2020-07-24 11:31:36
Niestety jestem przekonany że niemcy złożyli "ofertę" z tych nie do zaakceptowania. Chcą odzyskać jak najwięcej wtopionej kasy. Doprowadzili do momentu gdzie każdy dzień jest na wagę złota i będą chcieli wykorzystać ogromną presję wywieraną na przedstawicieli miasta. Pójdzie informacja że miasto przecież może uratować klub, wystarczy że zaakceptuje niekorzystną ofertę. I mamy pat. To się dobrze nie skończy..
Niech spierd.. pajace2020-07-24 11:37:40
Zając to w ogóle parodia, koleś nie powinien nigdy zajmować stanowiska prezesa, chyba że w ostatniej lidze.
Zając2020-07-24 11:44:34
- Wychowywaliśmy młodzież, która przez 2,5 roku teraz w miarę pokazuje się z dobrej strony. Jesteśmy pewni 2-3 zawodników, którzy osiągną poziom gwarantujący finansowanie ze sprzedaży. Szkoda, że nie udało się tego wcześniej.
Co za brednie.
ixon2020-07-24 12:23:18
Oni i tak za to pierdną.
Korona jako klub to spółka, podlegająca pod Kodesk Spółek Handlowych.
Działanie na szkodę spółki jest karalne, to nie jest jdg której można sobie robić co tylko przyjdzie do głowy.
I nie ma znaczenia czy jest jakaś książka z wyzwiskami czy nie.
Spółka dalej podlega prawu. Jeśli tylko ktoś na poważnie się tą sprawą zajmie, już po unormowaniu sytuacji, Szkopy będą mieć ciepło.
jaNO2020-07-24 12:52:34
20 mln złotych zainwestowane w Koronę ?
noooooo, jeśli takie informacje są w niemieckiej ofercie dla miasta to Korona jest załatwiona na amen. Nigdy się nie dogadają , 10 lat ciągania się po sądach, nikt za to nie odpowie. Trudno , zaczniemy od III ligi jako Korona 1973
tr2020-07-24 13:01:16
A śmialiśmy się z INWESTORÓW Z SENEGALU.......
Ss2020-07-24 13:01:51
Drodzy Państwo czeku wy nic nie piszecie o byłym Prezydencie Lubawskim to od niego trzeba zacząć ta cało patologie . To co on zrobić i zarobił na koronce to tylko on sam wie od tego kolesia zacznijcie
Mrowa2020-07-24 13:03:11
Liczę na to że Prezydent Kielc jako były sportowiec nie pozwoli aby Koronka przestala istniec. A wy wszyscy którzy wieszaliscie psy na Wencie jeszcze będziecie mu na meczach dziękować
Bcn2020-07-24 13:09:07
Kto na oklamal w ostatnim oswiadczeniu juz przetlumaczonym na j.polski, ze niemieccy wlasciciele zostaja z Korona?

Cyt.:\'Prezes klubu przedsatwił jednocześnie jasne stanowisko większościowego właściciela - rodziny Hundsdorferów. - Chcą wyjść z klubu\'.
Pan prezes wraz z rzecznikiem?
Zly2020-07-24 13:32:59
MarianoItaliano, brawo za komentarz, w punkt!
Co do klubu to glowna wine i tak ponosi dla mnie ten kaprawiec Gino. Zajac to chyba figurant w duzym stopniu.
ktoś tam2020-07-24 13:40:12
@ixon, nie akcjonariusze, a Zarząd i Rada Nadzorcza
Pytanko2020-07-24 13:48:22
Odnosząc się do wypowiedzi pana prezesa, który twierdzi , że już 3 tygodnie temu było znane stanowisko właścicieli . To jak wytłumaczyć mail w którym pisze ze przyjadą do Kielc , dokapitalizują i jeszcze wychwalają prezesa za super pracę .
Co za radość2020-07-24 13:51:40
Zająca NIE BĘDZIE JUŻ W KORONIE!!!!! SZKODA ŻE Z PSEUDO GINO NIE ODSZEDŁ
misiekCK2020-07-24 13:57:02
Przecież prezes napisał, że Właściciel podniesie kapitał klubu i wycofuje się. Prezes Zając do dymisji. Macie czego chcieliście. Teraz miasto nie będzie miało wyboru i przejmie klub. Ekstra no nie? Ja jestem przeciwny jak większość Kielczan, aby miasto przejęło klub. A może popatrzmy na to inaczej, że w Polsce nie da się zrobić interesów, bo jeżeli klub notuje dołek to od razu wszystkich chcemy powiesić? To tylko sport.... A WL podziękujcie, że po sprzedaży klubu przez Pana Klickiego przejął klub i go trzymał w Ekstraklasie przez tyle lat. Może popełnił błąd i trzeba było olać klub i spuścić go do IV ligi jak Polonie Warszawa czy Widzew... ale wówczas pisalibyście przecież że były prezydent nic nie zrobił by ratować klub. Nie inaczej będzie tym razem. Teraz Wenta przejmie klub i będzie bohaterem, ale jeżeli sportowo spadniemy do II ligi będzie kolejny w kolejce aby go zlinczować.
@Zly2020-07-24 14:06:03
Piłkarze nie dostawali już wynagrodzeń pod koniec 2019 roku. Przestali grać. Ba nawet biegać. Gdyby przyszedł do nas sam José Mourinho, to i tak byśmy się nie utrzymali.
Pewnie znaczna cześć byłych zawodników do dzisiaj nie otrzymała wszystkich zaległości, ale otrzyma, bo 28% udziałów w klubie ma Gmina Kielce. A kto odda punkty za niegrane przez piłkarzy mecze?
@tr2020-07-24 14:07:19
i z Wanny Li tez sie smialismy...
koronka2020-07-24 14:26:10
do MarianoItaliano
To nie KORONA ośmiesza polską piłkę nożną - Pan AUTOR felietonu chyba coś z czymś POMYLIŁ. Polską piłkę nożną OŚMIESZYLI LUDZIE, którzy znaleźli się (wygląda na to) ZUPEŁNIE PRZYPADKIEM w zarządzie KLUBU. PRZYPADKOWI WŁAŚCICIELE, którzy myśleli, że na KORONIE zbiją FORTUNĘ, zapomnieli tylko wymienić sobie zarządu.......
Slavko2020-07-24 15:02:56
No tak, prezes bierze odpowiedzialność za wynik sportowy ale za finansowy juz nie ?! A ten jest gorszy niż za rządów miasta. Z tego co wstępnie mówiono w ratuszu na minusie jest prawie 20 baniek. A większościowy akcjonariusz kasę wkładał w formie pożyczek i teraz jednym z warunków jest zapewne zwrot tej kasy wraz z odsetkami. Wygląda to wszystko bardzo nieciekawie. Mam nadzieje ze lub jakoś to przetrwa.
CeKa2020-07-24 15:28:03
A mówiłem, żeby NIE SPRZEDAWAĆ klubu w ręce ludzi BEZ PIENIĘDZY!
Marcin2020-07-24 15:28:59
Korona w rękach miasta miała się o wiele lepiej i była lepiej zarządzana.
Yupi2020-07-24 15:58:50
zającu kapuściany, uciekaj jak najdalej. Jesteś NIEUDACZNIKIEM, z tym całym folwarkiem. Zeszmaciłeś klub przez swoje rządy i transfery. Gdyby nie trzeba było wpuszczać szrotu (pewnie menedżerowie kazali) zamiast młodzieży, to może nadrobilibyśmy straty ambicją i walką! Z drugiej strony dobrze, że wreszcie dno, od którego zaczniemy się odbijać. Nie wiadomo tylko jak głęboko jesteśmy w tej tupie.
R2020-07-24 17:19:21
Jaka dymisja, niech idzie siedzieć.
R2020-07-24 17:47:04
Zlikwidować i szkopa do sądu za działanie na szkodę klubu. Jedyne w co szkop w Polsce zainwestował, to gaz w Oświęcimiu. Całą resztę ukradł.
wszyscy won2020-07-24 17:58:52
posadzić razem z ukrem Nowakiem
Zarząd nie akcjonariusz2020-07-24 18:23:25
Spółką zarządza Zarząd i to on może ew.opowiadać za działanie na szkodę spółki nie akcjonariusz. Akcjonariusz nie musi dokapitalizować spółki nie ma takiego obowiązku.
Emeryt2020-07-24 18:45:35
Po pierwsze AUDYT,kibice i przede wszystkim radni powinni domagać się ZEWNETRZNEGO AUDYTU.
Pieniądze które wpłynęły musiały być zaksięgowane.Jakie były wpływy.Przypominam kasa z biletów,małych sponsorów, prawa do transmisji,EKSTRAKLASY...podobno ma wpłynąć 10 mil PLN.Pytanie kto je przejmie.
Możliwa jest sytuacja gdy właściciel wypłacił pieniądze..ale wyprowadził je np.przez pieniądze dla piłkarzy lub tzw menedżerów którzy mieli ich karty.Czyli sprawdzamy piłkarze powiedzmy z Bałkanów za kwotę 0.5 mln złotych.Kasę wypłaca klub właścicielowi karty a on...zwraca powiedzmy połowę PODSTAWIONEMU UDZIALOWCOWI...czyli Niemców i.Jezeli policzycie piłkarzy którzy byli w klubie A nie grali to wszystko układa się tak samo jak w przekręt szczeciński z Turkiem w tle.Obciazenia finansowe Korony wzięło na siebie miasto np pensje.
Zapytam dodatkowe o pieniądze z powodu Covid..też się skończyły.Nie dajcie robić się w balona...co innego KASA ŻYWA A co innego zapis księgowy.Już dawno sprawa powinna trafić do prokuratury.
Tki2020-07-24 20:57:20
Nu zajec,pagadi
i tyle2020-07-24 23:38:46
Zając po dymisji prosto do aresztu.
państwo kartonowe2020-07-24 23:52:16
Co tu gadać? Lubawski pozostawił następcy g...o w wentylatorze, który wreszcie ktoś włączył. A co do właścicieli niemieckich, dziwię się, ze jeszcze nie zostały wysłane za Niemcami listy gończe. Przecież oni nie byli właścicielami 100% akcji klubu. Oni działali na szkodę nie tylko klubu ale całej spółki, czyli miasta Kielce. Czy w Kielcach nie maja prawników? A może boją się, bo to Niemcy? Tak samo dlaczego jeszcze nikt nie beknął za zatrudnienie na "takich" warunkach Lettieriego, który nie dość ze sprowadził zespół do dna, to jeszcze po jego odsunięciu trzeba było mu płacić pensje? Kto za to jest odpowiedzialny? Nie ma winnych?
tyle w temacie2020-07-25 01:39:26
Gino co? Trener dno! Prezes co? Prezes dno! A właściciele oszuści
Zajac ide sie napic2020-07-25 03:20:09
lepiej pozno niz wcale palancie
Miklosz2020-07-25 07:48:23
Jest taki klub - Ruch Chorzów. Kiedyś potęga, tytuły o których Korona może śnić. Dzisiaj na dnie. Przez podobnych ekspertów jak bohater tego artykułu. Niestety Korona już tam zmierza. Może i dobrze. Wróci prawdziwa Korona jak przed laty. Może biedna ale z sercem a nie szrotem i przewałami
Miklosz2020-07-25 07:48:23
Jest taki klub - Ruch Chorzów. Kiedyś potęga, tytuły o których Korona może śnić. Dzisiaj na dnie. Przez podobnych ekspertów jak bohater tego artykułu. Niestety Korona już tam zmierza. Może i dobrze. Wróci prawdziwa Korona jak przed laty. Może biedna ale z sercem a nie szrotem i przewałami
kruk2020-07-25 20:06:10
Złodziej złodziejowi oka nie wykole.
od pierwszej konferencji2020-07-26 09:56:40
obrzydliwy kłamczuch!
taki jego urok2020-07-26 12:05:22
zajac prawdę powie , jak się pomyli!

Ostatnie wiadomości

W ostatnim przedsezonowym sparingu Korona Kielce przegrała z Piastem Gliwice 0:3. –Aklimatyzacja nowych zawodników przebiega wzorowo – powiedział Xavier Dziekoński, bramkarz „żółto-czerwonych”.
W ostatnim przedsezonowym sparingu Korona Kielce przegrała z Piastem Gliwice 0:3. – Mam nadzieje, że będziemy jeszcze lepiej wyglądać w pierwszym ligowym meczu – powiedział po spotkaniu Piotr Malarczyk, obrońca „żółto-czerwonych”.
W ostatnim przedsezonowym sparingu Korona Kielce przegrała z Piastem Gliwice 0:3. – Dzisiaj było dużo dobrych momentów i dopóki realizowaliśmy swoje założenia ekipą docelową, to było dobrze – powiedział po spotkaniu Kamil Kuzera, trener „żółto-czerwonych”.
W ostatnim przedsezonowym sparingu Korona Kielce przegrała z Piastem Gliwice 0:3. Bramki dla gospodarzy zdobyli Michael Ameyaw, Marcel Pięczek (samobójcza) oraz Fabian Piasecki (z rzutu karnego).
Według informacji TVP 3 Kielce Bekir Cordalija ma zostać nowym zawodnikiem Industrii Kielce. Bośniacki bramkarz nie grał jeszcze poza swoją ojczyzną.
Pau Resta został nowym zawodnikiem Korony Kielce. – Od samego początku prezes i dyrektor sportowy klubu bardzo we mnie wierzyli – powiedział w rozmowie z klubowymi mediami.
W najbliższą sobotę (13 lipca) Korona Kielce rozegra ostatni sparing podczas letniego obozu przygotowawczego. Rywalem „żółto-czerwonych” będzie Piast Gliwice.
Były pomocnik Korony Kielce Jakub Górski znalazł nowego pracodawcę. Skrzydłowy zagra w Betclic 1. Lidze.
Stoper Pau Resta został nowym zawodnikiem Korony Kielce! Jest to kolejny transfer do „żółto-czerwonego” klubu.
Industria Kielce poznała harmonogram kolejek fazy grupowej Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” zainaugurują zmagania domowym pojedynkiem z HC Zagrzeb.
Grzegorz Opaliński były asystent trenera Korony Kielce ma nowy zespół. Szkoleniowiec poprowadzi występujący w podkarpackiej klasie okręgowej Strug Tyczyn.
Torbjørn Bergerud oraz Melvyn Richardson zostali nowymi zawodnikami Orlenu Wisły Płock. Obaj szczypiorniści dołączą do ekipy „Nafciarzy” w sezonie 2025/2026.
Stoper Pau Resta ma zostać nowym zawodnikiem Korony Kielce. O zainteresowaniu „żółto-czerwonego” klubu tym graczem poinformował dziennikarz Radia eM Kielce.
– Każdy chce strzelać bramki, ale czasami tak myślę, jak się nie napinam albo nie chce tego na siłę, to samo przyjdzie – powiedział Mariusz Fornalczyk w rozmowie z Youtubowym kanałem Sektor Legend.
Już jutro (w piątek, 12 lipca) Industria Kielce rozpocznie sprzedaż karnetów na nowy sezon Orlen Superligi oraz Ligi Mistrzów.
Magdalena Szczukiewicz powróciła na stanowisko prezesa KS Iskry Kielce. Taką decyzję podjęło obradujące dziś (11 lipca) Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy klubu.
Korona Kielce ma nowego rzecznika prasowego. Następcą Darii Wollenberg został Mateusz Kępiński.
Korona Kielce zaprezentuje się kibicom w środę (17 lipca) w „Muszli” w Parku Miejskim. Fani zobaczą m.in. nowe trykoty.
Nikola Leśniak przedłużyła umowę z Suzuki Koroną Handball. Rozgrywająca była drugą najskuteczniejszą zawodniczką drużyny w poprzednim sezonie.
Oskar Sewerzyński, któremu z końcem czerwca wygasła umowa z Koroną Kielce ma nowy klub. Wychowanek „żółto-czerwonych” zagra w drugoligowej Olimpii Grudziądz.
Prawy obrońca Korony Kielce Hubert Zwoźny przedłużył umowę z klubem.
Dziś (10 lipca) o godzinie 10 rozpoczynają się zapisy na bilety oraz zorganizowany transport autokarowy na mecz Superpucharu Polski, w którym Industria Kielce zagra z Orlenem Wisłą Płock.
– Musimy wziąć lekcje z tamtego sezonu i nie popełniać tamtych błędów. Mamy doświadczenie, ale również wielu nowych zawodników w drużynie, musimy zbudować z nimi nowe boiskowe relacje – powiedział Martine Remacle w rozmowie z Youtubowym kanałem Sektor Legend.
Wojciech Kamiński został nowym piłkarzem Korony Kielce. – Mam nadzieję, że doświadczenie z niższych lig zaprocentuje w mojej grze i nie mogę doczekać się mojego debiutu w elicie – powiedział w rozmowie z klubowymi mediami.
Kto dołączy do Hiszpanii w ostatecznym boju o Mistrzostwo Europy? Odpowiedź na to pytanie poznamy dziś (10 lipca) po meczu Holendrów z Anglikami.
Wojciech Kamiński został nowym zawodnikiem Korony Kielce. Jest to piąte wzmocnienie ekipy ze Ściegiennego 8.
Korona Kielce za niespełna dwa tygodnie rozpocznie nowy sezon PKO BP Ekstraklasy. Jak wygląda sytuacja zdrowotna zawodników?
Wielka czwórka wkracza do decydującej rozgrywki o Mistrzostwo Europy 2024. W pierwszym meczu półfinałowym Hiszpania zmierzy się z Francją.
Były zawodnik Korony Kielce Fin Petteri Forsell podpisał umowę z tureckim Şanlıurfasporem. To kolejny piłkarz, który znalazł nowego pracodawcę po odejściu z ekipy Kamila Kuzery.
Jak wyglądają sprawy sponsorskie w Koronie Kielce przed rozpoczęciem nowego sezonu? – Mamy trzy świadczenia do zaoferowania: na górnej i dolnej części koszulki oraz właśnie nazwy stadionu – powiedział w rozmowie z naszym portalem Karol Jakubczyk, pełniący obowiązki prezesa Korony Kielce.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group