Spektakularny mecz w Kwidzynie. Vive zdobywa mistrzostwo po dwóch dogrywkach!

19-05-2010 20:24,

Bardzo emocjonujący mecz w Kwidzynie oglądali kibice szczypiorniaka. Na szczęście z happy endem dla kielczan! Vive Targi Kielce po dwóch dogrywkach wygrały w Kwidzynie 36:32 i tym samym przypieczętowali ósme Mistrzostwo Polski w historii! Ligowy sezon „żółto-biało-niebiescy” zakończyli z kompletem zwycięstw!

Już w środę podopieczni Bogdana Wenty stanęli przed szansą postawienia kropki nad „i” w finałowej rywalizacji z MMTS-em. Po dwóch zwycięstwach w Hali Legionów 27:20 i 28:24 kielczanie musieli udać się do dalekiego Kwidzyna. Trzeci mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, zwłaszcza, że niedzielnym spotkaniu w Kielcach szczypiorniści Zbigniewa Markuszewskiego postawili bardzo ciężkie warunki obrońcom tytułu. Wszystko wskazywało na to, że na Pomorzu będzie jeszcze trudniej wygrać z sensacyjnym finalistą Mistrzostw Polski.

I rzeczywiście. Od początku spotkania widać było, że MMTS nie zamierza się położyć na parkiecie przed kielczanami. Podopieczni Wenty wprawdzie w pierwszych fragmentach prowadzili 2:0, ale gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania. Pomogła im w tym zwłaszcza kara dwóch minut Patryka Kuchczyńskiego. Sędziowie zresztą nie szczędzili zawodnikom oby drużyn indywidualnych kar, co świadczyło o bardzo agresywnej grze obronnej finalistów Mistrzostw Polski.

W 8. minucie Vive ponownie wyszło na dwubramkowe prowadzenie 4:2. Przez 10 kolejnych minut MMTS trzymał kontakt z gośćmi, mając kilka razy szansę na wyrównanie. Na szczęście dla kielczan doskonałą partię rozgrywał Henrik Knudsen, który w efektowny sposób przerywał kontry gospodarzy.

„Żółto-biało-niebiescy” wykorzystali niedokładność kwidzynian i w 20 minucie za sprawą Rastko Stojkovicia podwyższyli przewagę na 10:6. A chwilę później było jeszcze lepiej, bo gola na 12:7 zdobył Daniel Żółtak. W tej chwili czas dla MMTS-u wziął Zbigniew Markuszewski. Po krótkiej przerwie gospodarze starali się za wszelką cenę odrobić straty. Ambicja opłaciła się w końcówce pierwszej połowy. Kwidzynianie ze stanu 13:8 doprowadzili do 13:12, przez co schodzili do szatni z całkiem dobrych humorach. Zupełnie inna atmosfera była w obozie kielczan, dlatego można było się spodziewać, że w przerwie Wenta porządnie wstrząśnie swoimi zawodnikami.

Drugą odsłonę obie ekipy rozpoczęły bardzo nerwowo. Przez pierwsze 5 minut Vive i MMTS miały ogromne trudności ze zdobywaniem bramek. Pierwsi z letargu obudzili się kielczanie, a właściwie Paweł Podsiadło, który dwoma trafieniami doprowadził do wyniku 16:13. Tren fakt zmobilizował gospodarzy, którzy ponownie doskoczyli do faworyzowanych „żółto-biało-niebieskich” na jednego gola.

Niestety dla kwidzynian z uderzenia wybiła ich kara 2 minut dla Łukasza Czertowicza, który uderzył w twarz Podsiadłę. Vive za sprawą Stojkovicia wykorzystało przewagę i  ponownie prowadziło 19:16. Po wyrównaniu składów podopieczni Wenty nie spuścili z tonu i po trafieniach  Rosińskiego i Podsiadły wygrywali już 21:16.

Widząc niekorzystny przebieg gry na parkiecie o czas dla MMTS-u  poprosił Markuszewski. I znowu podziałało! W 52 minucie po pięciobramkowym prowadzeniu kielczan nie pozostało już prawie nic. A mógł być nawet remis, ale w fantastyczny sposób sytuację sam na sam z Patrykiem Rombelem wybronił Marcus Cleverly. Ku uciesze kwidzyńskiej publiczności, co się odwlecze to nie uciecze, bo chwilę później kontrę wykorzystał Robert Orzechowski. Na tablicy świetlej widniał wynik 22:22!

Szykowały się więc bardzo emocjonujące końcowe fragmenty spotkania. MMTS dwukrotnie miał szansę na objęcie prowadzenia. Kapitalnie jednak w kieleckiej bramce spisywał się Cleverly. W 59 minucie z bardzo trudnej pozycji trafił Stojković. Znakomitą odpowiedzią popisał się jednak Michał Adamaszek. Na 19 sekund przed końcem czas wziął Wenta. Piłka była w posiadaniu kielczan. Rzucał Knudsen, ale fantastyczną obroną popisał się Artur Gawlik! O wyniku trzeciego spotkania miała więc zadecydować dogrywka!

Kielczanie dodatkowy czas gry rozpoczynali w osłabieniu, bo 3 sekundy przed końcem drugiej połowy karę dwóch minut otrzymał Kamil Krieger. Co gorsza w pierwszej akcji do bramki nie trafił Rafał Gliński. MMTS jednak nie wykorzystał pomyłki gości. Kibice na parkiecie w Kwidzynie oglądali bardzo wyrównaną walkę. Pierwsza połowa dogrywki zakończyła się prowadzeniem obrońców tytułu 28:27.

Po króciutkiej przerwie kielczanie za sprawą Mateusza Zaremby błyskawicznie podwyższyli wynik na 29:27. Ale to nie był koniec! MMTS w ostatnich sekundach wyrównał! Obie drużyny czekała więc druga dogrywka!

Lepiej kolejną dogrywkę zaczęli gospodarze, którzy po golu Michała Waszkiewicza z karnego prowadzili 30:29. Odpowiedź kielczan była natychmiastowa, bo efektownym rzutem popisał się Rosiński. Gospodarzom dopisywało szczęście. Długie podanie Gawlika w ostatniej chwili trącił Mroczkowski i zdobył prowadzenie dla MMTS-u. Kolejny raz jednak skutecznością popisał się Rosiński. A niedługo później trafił Knudsen. Kielczanie więc znowu po połowie dogrywki prowadzili jedną bramką.

Straty jednak szybko zostały wyrównane za sprawą Adamuszka.  W 8. minucie dogrywki popisał się Knudsen, który rzucił dwie bramki pod rząd doprowadzając do wyniku 34:32. Gdy gola na 35:32 wszystko było już jasne. Kielczanie po wielkich trudach wywalczyli ósme Mistrzostwo Polski w historii. Bramkę dołożył jeszcze Stojković i kielczanie wygrali 36:32.

MMTS Kwidzyn - Vive Targi Kielce 32:36 (12:13, 25:25, 27:28, 29:29, 31:32)

MMTS: Gawlik, Suchowicz - Waszkiewicz 3, Czertowicz 2, Łangowski, Seroka 1, Rombel 2, Cieślak, Witaszak 1, Adamuszek 8, Marhun 3, Peret 2, Wardziński, Mroczkowski 6, Orzechowski 4.

Vive: Cleverly, Kotliński - Grabarczyk 1, Krieger, Zaremba 6, Podsiadło 5, Kuchczyński 3, Jachlewski, Piwko, Stojković 8, Gliński 1, Żółtak 1, Knudsen 7, Rosiński 4, Konitz, Nat.

------------

Korek2010-05-19 20:35:28
Gratulacje od kibica Korony:)
Korek2010-05-19 20:35:37
uran2010-05-19 20:35:39
brawo dla zespołu! ale nie wszystko było pięknie, a zachowanie Wenty w stosunku do Zaremby było po prostu ch***, więcej pokory Panie Trenerze i szacunku do tych ludzi. Nie zawsze im wszystko wychodzi, ale to nie powód żeby się na nich rzucać i dusić!
Iskiereczka2010-05-19 20:41:02
Iskieeeereczka, Iskieeeereczka Iskiereczka Kielce! Kielce Kielce Iskra hej! Mamy mistrzostwo!!! :) Super!!! Brawo chłopaki!:*
Vive2010-05-19 20:41:39
HHHOOORRRRRROOORRR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bravo2010-05-19 20:42:28
spokojnie.. na pewno Wenta nie zachował się ładnie ale Mateusz zrozumiał. Po za tym od razu go przeproisił i poklepał po plecach!!!
ISKRA FAN2010-05-19 20:43:27
MMTS MMTS PRZYJACIELEM ISKIERKI JEST ! Brawo dla zawodnikow z Kwidzynia , którzy w tym meczu pokazali dlaczego to Oni a nie Wisla Plock sa w finale ! Ale przede wszystkim gratulacje dla zolto bialo niebieskich !
obiektywny2010-05-19 20:47:00
Uran nie pierd... głupot, to jest sport, tu są emocje. W końcu to jest piłka ręczna sport dla facetów, a nie dla panienek. Czasami trzeba opierd.. żeby ktoś zaczął grać. Poza tym wszyscy znają Wentę, wiedzą jaki jest i na co go stać. Gość pozwala do nich mówić po imieniu, nie wymaga żadnych durnych formułek Panie Trenerze, więc może od czasu do czasu kogoś złapać nawet za gardło. Oczywiście gdy to potrzebne, a Mateuszowi to na pewno nie zaszkodziło.
Kat2010-05-19 20:51:46
Dzięki temu, że Wenta jest tak charyzmatyczny ISKRA wywalczyła ten tytuł w 3, a nie 5 meczach finałowych. Płock gdyby miał trenera który by zrypał zawodników porządnie na pewno by nie przegrałby ostatniego meczu z Kwidzynem.
kiełkowa2010-05-19 21:00:42
czy jutro będzie jakaś feta??????? wie ktos co o niej??????
KIBIC2010-05-19 21:25:44
Ser FETA jest w poniedziałek hala przy ulicy Bocznej,godzina nieznana.
xoxo2010-05-19 21:28:11
Feta będzie podobno w poniedziałek. Najpierw w kościele potem przywitanie w hali...
borygozwk2010-05-19 21:37:19
Płocki pe**** z Kwidzyniem mamy dwa pierwsze medale!! Iskra !! KIELCE !! Iskra !! KIELCE !! Dziękuję jako 8-my zawodnik z 8-my tytuł MISTRZA POLSKI!!
kiełkowa2010-05-19 21:49:05
cooooo??? dlaczego dopiero w poniedziałek??? powinna byc jutro!!!
kibic2010-05-19 21:55:20
Panie trenerze chyba wyszło szydło z worka... Takie zachowanie nie przystoi takiej personie jak pan. jest Pan przecież nie tylko trenerem Vive ale także reprezentacji naszego kraju... nawet w takich momentach trzeba umieć trzymać nerwy na wodzy. Więcej pokory... To przecież dzięki chłopakom mamy tytuł Mistrza Polski 2010!! Zarek nie zasłużył na takie potraktowanie... Już Pan zapomniał, że ten chłopak prawie cały sezon leczył kontuzje której doznał walcząc o ZWYCIĘSTWO dla tej DRUŻYNY? Czy nie za wiele wymaga Pan od zawodników, którzy "grzali ławkę" przez te wszystkie miesiące? WIĘCEJ POKORY PANIE TRENERZE. PAN JEST TYLKO CZŁOWIEKIEM!!!
awesome ninja2010-05-19 22:05:00
ludzie, odwalcie się od Wenty. to on jest trenerem i to on wie jak trzeba traktować zawodników, aby ci wzięli się do roboty. więc wszelkie komentarze potępiające ostre zachowanie Wenty w stosunku do Zaremby są po prostu głupie.
kibic2010-05-19 22:17:30
do awesome ninja - a skąd Ty wiesz jak należy traktować zawodników? Walczyłeś kiedyś dla Drużyny? Wiesz co to znaczy wylany pot, mnóstwo wyrzeczeń, chęć walk, ambicja? Wiesz co to znaczy być trenerem? Bo ja wiem... Ja nie ujmuje zasług trenerowi...Za to co zrobił należy mu się wielki ukłon a za to jak się zachowuje wielka nagana. Ja Tylko poddaje krytyce jego zachowanie, którego dopuścił się nie po raz pierwszy. Ja rozumiem, że piłka ręczna to sport dla twardzieli ale każdy z tych chłopaków jest nie tylko zawodnikiem ALE A może AŻ człowiekiem, któremu należy się szacunek!!! I weź pod uwagę, to że te mecze oglądają nie tylko TWARDZIELE!!! Pozdrowienia dla całej drużyny włącznie z trenerami!!! Wielkie gratulacje!!
LoC2010-05-19 22:43:53
popieram kibica
Scyzor2010-05-19 22:46:32
Gratulacje od Scyzorów Kielce :).
mir2010-05-19 23:02:18
Gratuluję drużynie mistrzostwa, jednocześnie wyrażam ubolewanie z powodu chamskiego zachowania człowieka, który siebie nazywa trenerem, wychowawcą młodzieży. Kompromitacja. Może przyjdzie chwila opamiętania i publicznie przeprosi Mateusza chociaż to pewnie niewiele już zmieni.
niko2010-05-19 23:26:41
Odezwali się znawcy etyki trenerskiej. Co wy wiecie o trenowaniu zespołu, nagle "ubolewają" nad zachowaniem trenera. Ja ubolewam, że są tacy ludzie jak wy, którzy nie wiedzą co to emocje, bo grzeją du...a przed telewizorem siedząc w kapciach na fotelu.
Z Kielc2010-05-19 23:41:49
Ręczna to sport dla ludzi z charakterem a nie dla pedziów więc jak macie pretensje do Wenty o takie reakcje to radzę prze rzucić się na coś innego. I przestańcie się tak waflować z tym Kwidzynem, bo dzisiaj ich publika pokazała jak należy się zachować na własnej hali, po prostu kibicowali swoim a nie przeciwnikowi. Jak ten cały młyn chce mieć zgodę z nimi to niech ma, ale niech nie pitolą że to jacyś 'bracia' naszego klubu. Mi tam oni wiszą.
ja2010-05-19 23:58:14
Zgadzam się! Cel uświęca środki! Jeśli to miało pomóc mu przestać bujać w obłokach to bardzo dobrze, że tak to się stało. Zaremba w decydujących momentach dogrywki rzuca kilka razy z rzędu prosto w bramkarza. Wenta go przywołał do porządku i później już grał dobrze, zdobywając dwie bramki. Według mnie Wenta postąpił słusznie, bo inaczej moglibyśmy to przegrać a tak na szczęście się nie stało i jesteśmy Mistrzami Polski.
hehe2010-05-19 23:58:44
kibic2010-05-20 10:16:06
Jak mozna z takim zespolem meczyc sie tak z amatorami z Kwidzyna.Wenta ilu zawodnikow jeszcze trzeba kupic zeby bylo ladne i spokojne granie stac was tylko na taka szarpanine.Dobor zawodnikow na ten mecz dramat!wencie juz dziekujemy
x Jopek x2010-05-20 12:05:34
Zamiast cieszyć się, że zdobyli Mistrza to wy piszecie o zachowaniu Wenty, dopingu kibiców z Kwidzyna, że graliśmy słabo itd. Liczy się wygrana po emocjonującym meczu!! Wolelibyście oglądać jak nasi leją MMTS 10 bramkami bez żadnego wysiłku?! Ja się cieszę, że nasi zawodnicy dokonali czegoś niesamowitego wygrywając wszystkie mecze ligowe (chociaż większość sezonu to był spacerek) :) I uwierzcie mi, że po takim ciężkim meczu to zwycięstwo lepiej smakuje. Z tego co widze to większość z Was to kibice sukcesu. Chcielibyście aby nasz zespół wygrywał z każdym łatwo i bylibyście happy. Jeśli chcemy aby nasza liga stała się silniejsza to musi być w niej coraz więcej silnych zespołów. Pozdrawiam!
koronaville2010-05-20 12:58:03
Brak Jurasika to i "miśka" brak... Wazne ze wygrali po zacietym meczu.Gratki!
koronaville2010-05-20 13:18:04
ja2010-05-20 14:32:33
kibic - Ci amatorzy z Kwidzyna właśnie rozjechali w półfinale "profesjonalną Wisłę Płock" a teraz grają w finale Challenge Cup czyli na poziomie takim, którego "profesjonalna Wisła" nigdy nie osiągnie. No amatorzy z nich. PS: Dobrze, że w finale nie graliśmy z Płockiem, bo tak to przynajmniej jakieś emocje były :)