Sztuką jest przełamać niemoc. Tym bardziej się cieszymy

26-10-2019 20:40,
Redakcja

- Nie jest sztuką wygrywać, jak się kontroluje mecz. Sztuką jest przełamać niemoc, bezsilność, czy też słabszą dyspozycję. Tym bardziej cieszymy się z trzech punktów zdobytych w meczu z Koroną - mówił na konferencji prasowej po zwycięstwie 1:0 nad Koroną Kielce Waldemar Fornalik, trener mistrzów Polski.

REKLAMA

Waldemar Fornalik (trener Piasta Gliwice): - Nie ukrywam, że towarzyszyły nam przeczucia, że może to być dla nas trudny mecz. Przy naszej trochę słabszej dyspozycji Korona dobrze się prezentowała. Mieliśmy problemy w pierwszej połowie, z kolei druga była już lepsza. Mogliśmy ten mecz zamknąć w sytuacji Patryka Tuszyńskiego. Nie jest sztuką wygrywać jak się kontroluje mecz. Sztuką jest przełamać niemoc, bezsilność, czy też słabszą dyspozycję. Tym bardziej cieszymy się z trzech punktów zdobytych w meczu z Koroną. Zwyciężamy po trudnym spotkaniu.

Rywale podeszli dość wysoko, gdzie rozgrywanie piłki pod swoją bramką jest ryzykowne. Trudniej dochodziło nam się do sytuacji. Pozycja lidera cieszy. Doszliśmy teraz do momentu, że mamy do dyspozycji 24 zdrowych zawodników w dobrej formie. 

Malarczyk, Rymaniak? - Trafili do drużyny mistrza, który zdążył ugruntować swoją formę oraz pozycję. To nie był przypadek, że ten zespół zdobył mistrzostwo. Oni weszli do pierwszej jedenastki. Oczywiście, jedni odeszli, drudzy byli kontuzjowani, ale swoją grą udowadniają, że podjęliśmy słuszną decyzję. Cieszę się, że obydwaj są w naszej drużynie, bo są to bardzo dobrzy piłkarze i bardzo dobrzy ludzie. Charakterni faceci, którzy potrafią funkcjonować w grupie oraz niejednokrotnie w trudnych momentach potrafiący dodać coś od siebie.

fot: YouTube

Wasze komentarze

Dziedzic2019-10-26 20:57:08
Korona rozegrala b.dobry mecz.Niestety nie ma strzelca.,ktory moglby dac wreszcie zwyciestwo.Sa njuz
Niewielkie szanse na pozostanie w lidze.
Brumal2019-10-26 20:58:38
TO JUZ KONIEC Z Korona
MooGreen2019-10-26 21:06:57
Może trzeba ustawić na szpicy np Liolie\'go albo Pacinde. Niestety obecni napastnicy nie wykorzystują okazji, dziś Djuranović miał 3, albo grają jakoś tak bez zaangażowania. Reszta przynajmniej dziś walczyła. Jeśli chodzi o straconą bramkę i winę Gardawskiego to proponuję się zobaczyć ilu tam było zawodników Piasta.
ki8ic2019-10-26 21:19:29
Bardzo wymowne słowa Fornalika o Malarczyku i Rymaniaku. "Charakterni faceci, którzy potrafią funkcjonować w grupie oraz niejednokrotnie w trudnych momentach potrafiący dodać coś od siebie." I takich piłkarzy pozbyła się Korona Kielce.
CK2019-10-26 21:28:40
Trener Fornalik w przeciwieństwie do naszego wspaniałego dułetu kicaj-wloch ZNA się na piłce i na ludziach a to robi wielką różnicę.
Brawo Malar i Ryman.
Mam nadzieję, że przy normalnym zarządzaniu jeszcze w Koronie Was zobaczę
Orzel2019-10-26 23:01:36
I wlasnie najbardziej boli to ze tak latwo pozbyla sie ich Korona, a ini bez problemu wskakuja do skladu Piasta. Ryman wiadomo, ale Malar u poprzedniego pseudo trenera grzal ławe... teraz bardzo ich brakuje. Jak w druzynie ma byc dobrze jak w klubie taki bajzel??
Luxfer2019-10-27 07:13:32
Malarczyk odnalazł się w Piaście aż dziw bo w Koronie i Cracovii nic nie grał...
miki2019-10-27 10:07:06
Szary człowieku , zapoznałeś się z opinią Fornalika na temat Rymana i Malara?. Widzisz kolejny raz wyszedłeś na idiotę .
@Luxfer2019-10-27 10:59:40
W Piaście wypełnia założenia Fornalika, a w Koronie założenia Lettieriego. W Cracovii grał chyba zanim Probierz był trenerem, a jak pamiętam, Cracovia wówczas grała piach. Jak grają poszczególni piłkarze zależne jest od ich trenerów. Są trenerzy, którzy z piłkarza potrafią wydobyć najlepsze co ma, a są też tacy, którzy sięgną w zawodniku do najgorszych pokładów piłkarskiego kalectwa.
@ki8ic @CK @miki2019-10-28 08:28:40
"Malarczyk, Rymaniak? - Trafili do drużyny mistrza, który zdążył ugruntować swoją formę oraz pozycję. To nie był przypadek, że ten zespół zdobył mistrzostwo."

Łatwiej grać w poukładanej drużynie, niż w rozbitej.
Ryman wzmocniłby Koronę swoimi dobrymi dośrodkowaniami, niestety Malar dzidami do przodu już nie bardzo...
ki8ic2019-10-28 11:55:37
"Ryman wzmocniłby Koronę swoimi dobrymi dośrodkowaniami, niestety Malar dzidami do przodu już nie bardzo..."
Jeden i drugi wypełniali założenia postawione przez renerów. Najpierw Lettieriego (dzidy do przodu) i Fornalika (przejęcie piłki i podanie do partnera, zazwyczaj tego, który kreuje grę). Czujesz różnicę? I druga rzecz. Przecież to nie jest wina Fornalika, że nie rozbił swojej drużyny i to też nie jest wina Rymana i Malara, że nie rozbili Korony, bo zrobił to ktoś inny.

Projekt i wykonanie: CK Media Group