Przedłużona inauguracja. Rezerwy zagrają na terenie pogromcy Korony w PP

15-08-2019 08:20,
Mateusz Kaleta

Ten wyjazd z zeszłego sezonu pamiętają chyba wszyscy. Mecz I rundy Pucharu Polski pomiędzy Koroną Kielce a Wisłą Sandomierz zakończył się niespodziewaną klęską żółto-czerwonych i awansem dalej III-ligowca. Jakby tego było mało, w trakcie spotkania doszło do zamieszek na trybunach, które pacyfikowała policja. Dziś w tym samym miejscu, ale w zupełnie innych okolicznościach, zagra druga drużyna kieleckiego klubu.

ZOBACZ TAKŻE: Lettieri o Lioim: Ma większą jakość niż wielu naszych obecnych piłkarzy

Kielczanie zmierzą się z Wisłą Sandomierz w ramach 2. kolejki rozgrywek III ligi. Dla żółto-czerwonych będzie to inauguracja sezonu, ponieważ mecz 1. serii gier nie doszedł do skutku z powodu wycofania się z rozgrywek Soły Oświęcim. Miejsce tej drużyny zajęło Podlasie Biała Podlaska, z którym Korona zagra na początku września.

REKLAMA

Sandomierska ekipa od poprzedniego meczu z Koroną przeszła sporo zmian. W pierwszym meczu nowego sezonu podopieczni trenera Rafała Wójcika przegrali z Siarką Tarnobrzeg 1:2.

Należy się spodziewać, że kielecka drużyna będzie w czwartkowe popołudnie wspierana przez piłkarzy z pierwszej drużyny. Trener Lettieri będzie chciał praktyką poprzedniego roku ogrywać w ten sposób piłkarzy, którzy nie łapią się do kadry w Ekstraklasie. - Wyślemy do rezerw 5-6 zawodników - mówi włoski trener Korony.

W meczowej osiemnastce będą najprawdopodobniej m. in. młodzieżowcy: Grzegorz Szymusik i Mateusz Spychała. - Oni muszą pokazać swoje, aby wskoczyć do naszej kadry. Grali już co prawda dwa mecze z drugą drużyną, ale nie pokazali się na tyle dobrze, żeby już teraz dostali u nas szansę. Trzeba do tego podchodzić na spokojnie - tłumaczy Lettieri.

Korona II Kielce dysponuje jednym z najmłodszych składów w III lidze. Dla wielu kieleckich piłkarzy będzie to nowe doświadczenie w swojej karierze. - Różnica między IV i III ligą jest ogromna. Chcemy uczyć się tej ligi i powalczyć - kwituje Sławomir Grzesik, opiekun drużyny rezerw Korony.

ZOBACZ TAKŻE: Lettieri: Nie rozumiem tej krytyki dla Wato Arweladze

Wyjazdowe spotkanie 2. kolejki III ligi pomiędzy Wisłą Sandomierz a Koroną II Kielce rozpocznie się o godz. 17.

fot: Grzegorz Ksel

Wasze komentarze

bodzio2019-08-15 13:42:21
Nic dobrego się po tych rozgrywkach nie spodziewam bo tam też już miesza Letieri, młodych i zdolnych wychowanków się wyśle w Polskę szukać ogrania,natomiast w E klasie ogrywać się będzie obce niby talenty.
kibic2019-08-15 16:07:14
oby ci z szerokiej kadry nie zaniżali poziomu naszej drużyny . W zeszłym sezonie niektórzy (Wato , Forbes ) poprzez brak zaangażowania osłabiali nasze rezerwy w IV lidze .
Adik2019-08-15 16:50:49
Derby z KSZO już wkrótce ;)

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group