PGE VIVE Kielce z największym hitem transferowym lata. Tak wybrała federacja

10-08-2019 12:06,
Mateusz Kaleta

Transfer Igora Karacicia z Vardaru Skopje do PGE VIVE Kielce został okrzyknięty przez Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF) najciekawszym ruchem transferowym tego lata. 

ZOBACZ TAKŻE: Dwie porażki Korony Handball. A na dodatek kontuzja... 

W najlepszej dwunastce znalazły się jeszcze trzy transfery przeprowadzone przez kielecki klub. Na jedenastej pozycji odnotowano przenosiny do Kielc z THW Kiel Andreasa Wolffa. Na pozycji trzeciej znalazło się odejście do Barcy Lassa Luki Cindricia, a na miejscu ósmym - transfer Vladimira Cupary do Telekomu Veszprem.

REKLAMA

NAJCIEKAWSZE TRANSFERY WEDŁUG EHF

1. Igor Karacić (Vardar Skopje – PGE VIVE Kielce)

2. Rasmus Lauge Schmidt (SG Flensburg-Handewitt – Telekom Veszprem)

3. Luka Cindrić (PGE VIVE Kielce – Barca Lassa)

4. Rogerio Ferreira Moraes (Vardar Skopje – Telekom Veszprem)

5. Roland Mikler (Telekom Veszprem – Mol-Pick Szeged)

6. Gudjon Valur Sigurdsson (Rhein-Neckar Loewen – Paris Saint Germain)

7. Vuko Borozan (Vardar Skopje – Telekom Veszprem)

8. Władimir Cupara (PGE VIVE Kielce – Telekom Veszprem)

9. Vincent Gerard (Montpellier – Paris Saint-Germain)

10. Luka Stepancić (Paris Saint-Germain– MOL-Pick Szeged)

11. Andreas Wolff (THW Kiel – PGE VIVE Kielce)

12. Konstantin Igropulo (Mieszkow Brześć – Orlen Wisła Płock)

za: Radio Em Kielce

fot: Patryk Ptak

 

REKLAMA

Wasze komentarze

Ofkors2019-08-10 17:23:58
Vesprem ostro kupował.
kibic2019-08-10 20:27:27
Jeśli ominą nas kontuzje to będziemy w tym sezonie mega mocni.
Do kibic2019-08-10 21:51:34
Nie przesadzajmy z tym "mega mocni". Prawie połowa zespołu wymieniona i niekoniecznie wszystkie tryby zadziałają. Karacic, Wolff to faktycznie spore wzmocnienia, ale Pehlivan, Guillo to wielkie niewiadome, nie wiadomo czy Branko zaskoczy, ponadto Siwy, Dani to dopiero wskoczą na drugą rundę, nie wspominając o Gębali, który po drugiej już kontuzji więzadeł rok będzie miał z głowy...
kibic2019-08-10 22:21:53
Ja właśnie mam przeczucie, że zarówno Doruk jak i Romaric będą dla nas dużym wzmocnieniem (Romaric obrona, Doruk obrona i atak). O Karacicia i Wolffa możemy być chyba spokojni. Kornecki nie będzie bronił gorzej niż Ivić. Mogę się o to założyć. Powiedziałbym nawet, że będzie sobie radził lepiej. Na prawą stronę dojdzie Vujović (świetny sezon w Celje), a przecież już teraz mamy tam Alexa i Lijewskiego. Na tej pozycji może być tylko lepiej. Zostaje Jurkiewicz, który pod koniec poprzedniego sezonu zaczynał grać coraz lepiej i dobrze, że został w Kielcach. Mamy Kulesza, Karaleka, którzy mają już swój pierwszy debiutancki (najtrudniejszy) sezon w Kielcach za sobą. W drugiej części sezonu może nas wzmocnić jeszcze Gębala (choćby w obronie, w której radził sobie w Płocku kapitalnie). Moim zdaniem mamy dużo lepszy skład niż w poprzednim sezonie. W obronie mamy Guillo, który przychodzi z ligi francuskiej, która kładzie duży nacisk pod defensywę. W obronie można wystawić jeszcze Jurkiewicza, Karaleka, Gębalę (po wyleczeniu kontuzji) czy Doruka (naprawdę kawał chłopa). Na jedynce przy agresywnej obronie standardowo Siwy albo Janc. Jak to wszystko zaskoczy to może to być nasz sezon. Trzeba teraz pracować nad zgraniem.

Bramka:
- Wolff
- Kornecki

Koło:
- Aginagalde
- Karalek
- Romaric (obrona)

Prawe skrzydło:
- Janc
- Moryto

Prawe rozegranie:
- Alex
- Lijek
- Vujović

Środek rozegrania:
- Karacić
- Jurkiewicz
- Dani

Lewe rozegranie:
- Kulesz
- Doruk
- Gębala

Lewe skrzydło:
- Fernandez
- Siwy
ckkk2019-08-10 23:43:13
Pehlivan nie jest niewiadomą!! On gral okolo 10 powaznych spotkan w reprezentacji Turcji z powaznymi rywalami i rzucal okolo 6-8 bramek na mecz plus liga gdzie rzuca 8-10 bramek na mecz wiec to raczej nie jest niewiadoma a pewny punkt druzyny, wzmocnienie - rownorzedny gracz obok Kulesza na lewym rozegraniu

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group