REKLAMA

Dwie porażki Korony Handball pierwszego dnia turnieju. Kolejne mecze w sobotę

09-08-2019 20:47,
Mateusz Kaleta

Pechowo rozpoczęła towarzyskie granie ekipa Korony Handball. Kielczanki przegrały dwa pierwsze spotkania podczas I Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Prezydenta Miasta Kielce. Na dodatek, urazu doznała Edyta Charzyńska, która opuściła parkiet z dużym grymasem bólu na twarzy przy pomocy sztabu medycznego.

W pierwszym meczu piłkarki Korony przegrały po zaciętym i wyrównanym boju z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 22:24. Wieczorem uległy natomiast mistrzyniom Polski - MKS Perle Lublin 22:32. W tym spotkaniu rywalki okazały się znacznie mocniejsze.

REKLAMA

- Pierwsze spotkanie było bardzo wyrównane, ale pod koniec pojawiło się z naszej strony parę błędów. Mimo wszystko myślę, że naszą grę można ocenić pozytywnie. Co do drugiego meczu, to mistrzynie Polski z Lublina bez dwóch zdań dysponują większymi umiejętnościami i szerszą ławką. Na pewno nie można nam odmówić woli walki, bo walczyłyśmy do samego końca. Jestem pewna, że z każdym kolejnym spotkaniem będzie to wyglądało coraz lepiej, choć nie można powiedzieć, że teraz jest źle - podsumowała Paulina Piwowarczyk, obrotowa kieleckiej drużyny.

Kolejne spotkania Korona Handball rozegra już jutro - w sobotę. O godz. 12 podejmie w Hali Legionów mistrzynie Ukrainy - Galiczankę Lwów, natomiast o godz. 18 zmierzy się z mistrzem Białorusi, HC Gomel.

WYNIKI TURNIEJU:

Piątek:

Galiczanka Lwów – HC Gomel 29:27

Korona Handball – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 22:24

Korona: Orowicz, Nazimek – Gliwińska, Jach 1, Kędzior 3, D. Więckowska 2, Charzyńska 3, Syncerz 5, Młynarska, Czekala, Parandii 2, Zimnicka 2, Piwowarczyk 1, Skowrońska,

MKS Lublin – HC Gomel 31:26

Galiczanka Lwów – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 25:24

Korona Handball – MKS Lublin 22:32 (12:17)

Korona: Orowicz, Nazimek – Gliwińska 2, Jach, Kędzior, D. Więckowska 3, Charzyńska 1, Syncerz 6, Młynarska, Czekala 2, Parandii 4, Zimnicka 1, Piwowarczyk 1, Skowrońska

Sobota:

10:00: MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS Lublin

12:00: KORONA HANDBALL KIELCE – Galiczanka Lwów

14:00: HC Gomel – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

16:00: MKS Lublin – Galiczanka Lwów

18:00: KORONA HANDBALL KIELCE – HC Gomel

fot: Mateusz Kaleta

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group