Siedmiu zawodników i trener Industrii z szansą na Gladiatora 2024

10-05-2024 14:45,
Piotr Okła

Jedenaście nominacji przypadło w udziale zawodnikom Industrii Kielce w plebiscycie Gladiatorów 2024. Supergladiatorem zostanie nagrodzony były zawodnik „żółto-biało-niebieskich”. 

W kategorii „Zawodnika Sezonu” mogą triumfować Alex Dujszebajew oraz Dylan Nahi. Rywalizować będą z Gergo Fazekase, (ORLEN Wisła Płock), Tarasem Minotskyim (Górnik Zabrze) oraz Pawłem Paterkiem (KGHM Chrobry Głogów). Kapitan kieleckiego zespołu może zostać także najlepszym bocznym rozgrywającym trwającej kampanii. W tej kategorii zmierzy się z Bogdanem Cherkashchenko (MMTS Kwidzyn), Tinem Lucinem (ORLEN Wisła Płock), Tarasem Minotskyim (Górnik Zabrze) i Pawłem Podsiadło (Grupa Azoty Unia Tarnów). Francuz z kolei może zawalczy o tytuł najlepszego defensora ligi, gdzie spotka swojego klubowego kolegę Michała Olejniczaka. Konkurować z nimi będą również Przemysław Krajewski, Mirsad Terzić (obaj ORLEN Wisła Płock), a także Adam Wąsowski (Górnik Zabrze).

Najlepszym Środkowy Rozgrywającym Sezonu może zostać zaś Igor Karacić. Doświadczony playmaker będzie rywalizował z Gergo Fazekasem (ORLEN Wisła Płock), Piotrem Jędraszczykiem (Corotop Gwardia Opole), Maciejem Papiną (Energa Wybrzeże Gdańsk) i Pawłem Paterkiem (KGHM Chrobry Głogów). W kategorii najlepszych obrotowych wyróżnieni zostali Artsem Karalek oraz Nicolas Tournat, którzy o tytuł najlepszego na swojej pozycji będą walczyli z Dawidem Dawydzikiem (ORLEN Wisła Płock), Dmytro Ilchenką (Górnik Zabrze) i Danielem Reznickim (Arged Rebud KPR Ostrovia). 

Najlepszym skrzydłowym może zostać natomiast Arkadiusz Moryto, który rywalizować o to miano będzie z Mateuszem Jachlewskim (Energa Wybrzeże Gdańsk), Przemysławem Krajewskim, Lovro Mihiciem (obaj ORLEN Wisła Płock) i Jakubem Szyszko (Górnik Zabrze).

Z kolei wychowanek „żółto-biało-niebieskich” Szymon Wiaderny może zostać „Odkryciem Sezonu im. Pawła Kotwicy”. W tej kategorii nominowani są zawodnicy, którzy nie ukończyli 23 roku życia, a oprócz 20-letniego skrzydłowego są to: Jakub Ałaj (Corotop Gwardia Opole), Gergo Fazekas (ORLEN Wisła Płock), Jakub Powarzyński (Energa Wybrzeże Gdańsk) i Krzysztof Żyszkiewicz (Piotrkowianin Piotrków Trybunalski).

Po tytuł najlepszego szkoleniowca może sięgnąć Tałant Dujszebajew. Kirgiz w gronie nominowanych znalazł się wraz z Witalijem Natem (KGHM Chrobry Głogów), Patrykiem Romblem (Energa Wybrzeże Gdańsk), Xavim Sabate (ORLEN Wisła Płock) i Tomaszem Strząbałą (Górnik Zabrze). 

Co warte wspomnienia Supergladiatorem za bogatą karierę zostanie nagrodzony Mateusz Jachlewski. Popularny „Siwy” odwiesi buty na kołek po zakończeniu trwającego sezonu, w którym bronił barw Energii Wybrzeża Gdańsk. Przez lata występował jednak w Kielcach i to z grą w „żółto-biało-niebieskim” trykocie jest najbardziej kojarzony. 39-latek ze świętokrzyskim klubem zdobył m.in. 11 tytułów mistrza Polski oraz wygrał Ligę Mistrzów w 2016 roku.

Nominacje do Gladiatorów 2024

SuperGladiator:

Mateusz Jachlewski (Energa Wybrzeże Gdańsk)

Odkrycie Sezonu im. Pawła Kotwicy (zawodnik do 23 lat):

Jakub Ałaj (Corotop Gwardia Opole)

Gergo Fazekas (ORLEN Wisła Płock)

Jakub Powarzyński (Energa Wybrzeże Gdańsk)

Szymon Wiaderny (Industria Kielce)

Krzysztof Żyszkiewicz (Piotrkowianin Piotrków Trybunalski)

Obrońca Sezonu:

Przemysław Krajewski (ORLEN Wisła Płock)

Dylan Nahi (Industria Kielce)

Michał Olejniczak (Industria Kielce)

Mirsad Terzić (ORLEN Wisła Płock)

Adam Wąsowski (Górnik Zabrze)

Skrzydłowy Sezonu:

Mateusz Jachlewski (Energa Wybrzeże Gdańsk)

Przemysław Krajewski (ORLEN Wisła Płock)

Lovro Mihić (ORLEN Wisła Płock)

Arkadiusz Moryto (Industria Kielce)

Jakub Szyszko (Górnik Zabrze)

Obrotowy Sezonu:

Dawid Dawydzik (ORLEN Wisła Płock)

Dmytro Ilchenko (Górnik Zabrze)

Artsem Karalek (Industria Kielce)

Daniel Reznicky (Arged Rebud KPR Ostrovia)

Nicolas Tournat (Industria Kielce)

Środkowy Rozgrywający Sezonu:

Gergo Fazekas (ORLEN Wisła Płock)

Piotr Jędraszczyk (Corotop Gwardia Opole)

Igor Karacić (Industria Kielce)

Maciej Papina (Energa Wybrzeże Gdańsk)

Paweł Paterek (KGHM Chrobry Głogów)

Boczny Rozgrywający Sezonu:

Bogdan Cherkashchenko (MMTS Kwidzyn)

Alex Dujshebaev (Industria Kielce)

Tin Lucin (ORLEN Wisła Płock)

Taras Minotskyi (Górnik Zabrze)

Paweł Podsiadło (Grupa Azoty Unia Tarnów)

Bramkarz Sezonu:

Marcel Jastrzębski (ORLEN Wisła Płock)

Patryk Małecki (Grupa Azoty Unia Tarnów)

Rafał Stachera (KGHM Chrobry Głogów)

Piotr Wyszomirski (Górnik Zabrze)

Łukasz Zakreta (MMTS Kwidzyn)

Trener Sezonu:

Talant Dujszebajew(Industria Kielce)

Witalij Nat (KGHM Chrobry Głogów)

Patryk Rombel (Energa Wybrzeże Gdańsk)

Xavi Sabate (ORLEN Wisła Płock)

Tomasz Strząbała (Górnik Zabrze)

Zawodnik Sezonu:

Alex Dujszebajew (Industria Kielce)

Gergo Fazekas (ORLEN Wisła Płock)

Taras Minotskyi (Górnik Zabrze)

Dylan Nahi (Industria Kielce)

Paweł Paterek (KGHM Chrobry Głogów)

Wybór Sezonu:

Kamil Adamski (Arged Rebud KPR Ostrovia)

Mateusz Chabior (Zepter KPR Legionowo)

Piotr Jarosiewicz (Azoty-Puławy)

Paweł Paterek (KGHM Chrobry Głogów)

Rafał Stachera (KGHM Chrobry Głogów)

Uroczyste wręczenie Gladiatorów nastąpi bezpośrednio po zakończeniu ostatniego meczu ORLEN Superligi w sezonie 2023/2024, który zostanie rozegrany pomiędzy Industrią Kielce a ORLEN Wisłą Płock. W zależności od rozstrzygnięć w pierwszych spotkaniach pomiędzy zespołami, będzie to 26 lub 29 maja. 

Fot. Tomasz Fąfara

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wiadomości

Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – To zwycięstwo dedykujemy kibicom, bo zasługują na tę Ekstraklasę – powiedział po spotkaniu Miłosz Trojak, obrońca „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – Bardzo chcieliśmy to zrobić dla naszych kibiców i dla nas samych – powiedział po spotkaniu Bartosz Kwiecień, kapitan „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Lechem Poznań 2:1. – W przerwie trener i my powiedzieliśmy sobie, że zrobimy to – wskazał po spotkaniu Jewgienij Szykawka, napastnik „żółto-czerwonych”.
W sobotę na huśtawkę emocji wsiedli wszyscy identyfikujący się z żółto-czerwonymi barwami Korony Kielce. Piłkarze prowadzeni przez trenera Kamila Kuzerę, po ciężkiej batalii, wygrali w Poznaniu utrzymując się w PKO BP Ekstraklasie. Wybieramy najlepszego piłkarza kieleckiego klubu tego meczu.
Po spotkaniu 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy zawodu nie kryli zawodnicy Lecha Poznań. Przypomnijmy, że „Kolejorz” przegrał z Koroną Kielce 1:2, czym „żółto-czerwoni” zapewnili sobie ligowy byt.
Sezon 2023/2024 dobiegł końca. Poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia.
Sezon PKO BP Ekstraklasy 2023/2024 zakończył się prawdziwym cudem i największą sensacją. Korona Kielce utrzymała się, co miało miejsce dzięki zwycięstwu nad Lechem Poznań oraz porażce Warty. – Najważniejsze, że osiągnęliśmy to, co założyliśmy – mówi trener Kamil Kuzera.
Korona Kielce utrzymana w ekstraklasie! Kielczanie wygrali na wyjeździe z Lechem Poznań, Warta przegrała w Białymstoku 0:3 i to klub z wielkopolski dołączył do grona tegorocznych spadkowiczów. – Straszny rollercoaster – mówi trener Lecha.
90 procent prawdopodobieństwa spadku, to za mało na „żółto-czerwonych”! W ostatniej, 34. kolejce, PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Lechem Poznań 2:1.
Pogoń Siedlce mistrzem 2 ligi, na zaplecze PKO BP Ekstraklasy awansowała również Kotwica Kołobrzeg. W barażach zagrają natomiast KKS Kalisz, Stal Stalowa Wola, Chojniczanka Chojnice i Polonia Bytom.
Korona Kielce rozgrywa dziś finał sezonu, a więc mecz z Lechem Poznań, którego stawką jest ocalenie dla stolicy województwa świętokrzyskiego PKO BP Ekstraklasy. Żółto-czerwoni muszą wygrać, a przy tym liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych spotkaniach. Zapraszamy na relację NA ŻYWO! z tej rywalizacji.
Przed Koroną Kielce wielki finał tego sezonu w postaci MultiLigi. Koroniarze w 34. rozdaniu PKO PB Ekstraklasy powalczą na wyjeździe z Lechem Poznań. Jeśli żółto-czerwoni wygrają, a potknięcie zaliczy któryś z trójki Puszczy, Radomiak, Warta, kielczanie w przyszłym sezonie będą grać na najwyższym szczeblu rozgrywek. Gdzie można obejrzeć to spotkanie?
W drugim meczu finałowym Orlen Superligi Industria Kielce podejmie we własnej hali Orlen Wisłę Płock. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa będą chcieli zachować szanse na zdobycie mistrzowskiego tytułu.
Przed Koroną Kielce finałowy mecz sezonu. Zespół ze stolicy regionu świętokrzyskiego wyjedzie do Poznania na spotkanie z miejscowym Lechem. Z jakim „Kolejorzem” zagra?
Fani Lecha Poznań zamierzają pokazać władzom klubu swoje niezadowolenie. Zapowiadają, że zrobią to podczas najbliższego meczu – informuje TVP 3 Poznań.
Już 2 czerwca na terenie Kielc ruszy Puchar Europy w triathlonie. W imprezie weźmie udział 170 zawodników i zawodniczek, w tym 20 z Polski. Zmagania zostaną rozegrane w okolicach ulicy Zagnańskiej, na której w czasie zawodów mogą wystąpić utrudnienia.
Sandro Mestrić znalazł się w szerokiej 20-osobowej kadrze reprezentacji Chorwacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Miejsca zabrakło dla Igora Karacicia.
W ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Lechem Poznań. Spotkanie przy Bułgarskiej rozstrzygnie o utrzymaniu „żółto-czerwonych” w piłkarskiej elicie.
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w sobotę Korona Kielce zagra finał o PKO BP Ekstraklasę. Żółto-czerwoni zmierzą się bowiem z Lechem Poznań. Stawką meczu jest utrzymanie.
Arbiter Daniel Stefański poprowadzi sobotnie spotkanie 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy między Lechem Poznań, a Koroną Kielce. Będzie to 43. mecz żółto-czerwonych poprowadzony przez tego sędziego.
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszą Koronę Kielce bez Martina Remalce'a w składzie. Belg rządzi i dzieli w środku pola, co tym razem dało wymierne korzyści w starciu z Ruchem Chorzów. Piłkarz został doceniony przez fanów żółto-czerwonych.
Jakub Łukowski ma odejść po sezonie z Korony Kielce – taka informacja pojawiła się na jednym z portali społecznościowych. Kierunkiem transferu ma być Widzew Łódź a o tę pogłoskę zapytany został Kamil Kuzera.
Przed Koroną Kielce finał sezonu. Już w najbliższą sobotę „żółto-czerwoni” zagrają na wyjeździe z Lechem Poznań. – Nie myślimy o tym, że coś może pójść nie tak – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, kapitan „Koroniarzy”.
– Ilość złych rzeczy, jaka przytrafiła nam się w tym sezonie sprawia, że to nie może się tak skończyć. Wierzę, że dobre zakończenie meczem w Poznaniu – mówi przed sobotnim starciem z Lechem trener Kamil Kuzera.
Przed Koroną Kielce finał finałów, czyli mecz z Lechem Poznań, którego stawką jest utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek. Szkoleniowiec żółto-czerwonych informuje o sytuacji kadrowej zespołu.
Były zawodnik Vive Kielce Ivan Čupić zakończy sportową karierę i zostanie asystentem trenera RK Zagrzeb.
Protest Industrii Kielce nie został rozpatrzony. Taką decyzję podjął komisarz Orlen Superligi Piotr Łebek.
W drugim finałowym pojedynku Orlen Superligi Industria Kielce podejmie we własnej hali Orlen Wisłę Płock. – To nie jest też tak, że gramy katastrofalnie w ofensywie, tylko Wisła prezentuje się znakomicie w obronie i jest do tych meczów świetnie przygotowana – powiedział Paweł Paczkowski, rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
– Musimy pamiętać, że Płock gra naprawdę dobrą piłkę ręczną – powiedział przed drugim meczem finałowym z wicemistrzami Polski, Krzysztof Lijewski drugi trener„żółto-biało-niebieskich”.
W najbliższą sobotę 25 maja Akademia Piłkarska DAP Kielce podczas uroczystej gali świętować będzie 10-lecie swojego istnienia. To ważne dla całej społeczności DAP Kielce wydarzenie odbędzie się w sali Omega Centrum Kongresowego Targów Kielce.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group