Kolejne cztery punkty na koncie. Piłkarze ręczni AZS UJK wygrywają w MLS

12-05-2014 11:40,

Dwa zwycięstwa w Małopolskiej Lidze Seniorów odnieśli szczypiorniści AZS UJK Kielce. Podopieczni trenera Tomasza Błaszkiewicza pokonali na wyjeździe Wiertmet Libusza 30:26 (14:13) i u siebie Piasta Skawinę 28:19 (12:11).

- Spotkanie z Libuszą było ciężkim meczem. Po pierwsze rozegraliśmy pojedynek wyjazdowy, a po drugie graliśmy pod presją dużej widowni. Przez pierwszą część spotkania kontrolowaliśmy wynik. W przerwie w nasze szeregi wdało się rozluźnienie i w drugiej połowie Libusza nas doszła. Pięć minut przed końcem spotkania przeciwnicy wyszli nawet na prowadzenie jedną bramką - ocenia mecz w Libuszy Tomasz Błaszkiewicz. I dodaje: – Pokazaliśmy jednak nasze doświadczenie i ogranie. W ostatnich pięciu minutach nie straciliśmy żadnej bramki, a zdobyliśmy pięć. Udowodniliśmy, że gdzieś tam w trudnej sytuacji potrafimy się zmobilizować i pokazać charakter. Podczas pojedynku na trybunach był też Bogdan Wenta. Bardzo fajnie się rozgrywa takie mecze.

Pojedynek zakończył się ostatecznie wynikiem 30:26 (14:13) dla gości. W kolejnej potyczce w Małopolskiej Lidze Seniorów „czarno-biało-czerwoni” zmierzyli się w Kielcach z Piastem Skawina.

Trener Błaszkiewicz podkreśla, że pomimo okazałego zwycięstwa 28:19 (12:11) spotkanie nie należało do najłatwiejszych: – Pojedynek rozgrywaliśmy podczas długiego majowego weekendu. Na pewno, gdzieś to rozluźnienie dało o sobie znać. Oczywiście wygraliśmy, ale to spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Od samego początku do samego końca kontrolowaliśmy grę. Nie było jakiegoś zagrożenia. Na pewno gra w ataku pozostawiała wiele do życzenia. Popełniliśmy dużo własnych błędów. Jednak końcowe zwycięstwo jak najbardziej cieszy.

Po dziesięciu spotkaniach w Małopolskiej Lidze Seniorów akademicy zajmują w ligowej tabeli trzecie miejsce. Kolejny pojedynek w MLS-ie kielczanie zagrają już w najbliższą niedzielę. W ostatnim w tym sezonie wyjazdowym spotkaniu zmierzą się z PMOS-em Chrzanów. – Szykujemy się do pojedynku z Chrzanowem. Cały czas walczymy o czołowe miejsca w tabeli. Chcemy sobie udowodnić, że umiemy wygrywać i porażka z zeszłego sezonu z Chrzanowem to był wypadek przy pracy. To jest młody, mocny i ambitny zespół, ale będziemy walczyć o końcowe zwycięstwo – ocenia Tomasz Błaszkiewicz.

Trzy pozostałe do zakończenia rozgrywek spotkania w Małopolskiej Lidze Seniorów szczypiorniści AZS UJK Kielce rozegrają we własnej hali. Pierwszy z nich, a zarazem rewanżowy, z drużyną PMOS-u Chrzanów odbędzie się w sobotę 17 maja w hali przy ulicy Krakowskiej 72 o godzinie 14:00.

Maciej Wadowski

fot. AZS UJK Kielce/Facebook.com

Projekt i wykonanie: CK Media Group