Była koncentracja, jest wysokie zwycięstwo i awans

10-05-2014 17:26,

Zgodnie z planem! Niespodzianki - na szczęście - nie było. W trzecim meczu półfinałowym w Puławach zawodnicy Vive Targów Kielce uporali się z Azotami i wygrali ten mecz 41:29. To oznacza, że żółto-biało-niebiescy wywalczyli awans do finału fazy play-off, w którym to powalczą o kolejne mistrzostwo Polski!

Tomasz Rosiński

Koniec meczu - Jesteśmy w wielkim finale! Vive Targi pokonały Azoty Puławy 41:29 i już za tydzień rozpoczną walkę o złote medale. Za uwagę dziękuje Wojciech Staniec.

60. min - W odpowiedzi Tarabochia.

59. min - Karol Bielecki i 40:28.

57. min - Piotr Grabarczyk rzucił bramkę nr 39, a kto trafi czterdziesty raz? Okazję miał inny Piotrek - Chrapkowski, ale piłka trafiła w boczną siatkę.

57. min - W Puławach są prezesi kieleckiego klubu i mogą oni być w bardzo, bardzo dobrych nastrojach, bo ich drużyna gra dobrze i pewnie wygrywa.

56. min - No dobra, a jednak było im trudno, bo przewagę przegrali 1:3.

54. min - Zawodnicy z Puław walczą o jak najmniejszy wymiar kary. Teraz będzie im łatwiej, bo karę dwóch minut otrzymał Grabarczyk. Jednak broni Losert i gramy w ataku!

52. min - Kibice z Kielc głośno i wyraźnie przypominają kto jest mistrzem Polski!

51. min - Dwie minuty kary dla Thorira Olafssona, ale naciągana ta decyzja sędziów. Czas dla Azotów.

48. min - A to zdjęcie najwierniejszych kibiców z Puław, którzy na początku głośno bębnili... Teraz jednak już w skupieniu oglądają koncert mistrzów Polski, którzy prowadzi 34:21!

47. min - Adam Skrabania opuszcza boisko, ponieważ podeszwa oderwała mu się od reszty buta ;)

46. min - Prowadzimy 32:19 i mamy szansę na kolejne trafienie. No i jest! Ivan Cupić, siódmy raz w tym spotkaniu.

44. min - Udaną interwencją popisał się Sławek Szmal i w nagrodę może już odpocząć. Kasa rozegrał bardzo dore spotkanie, a po wejściu udaną interwencję zalicza Venio Losert.

44. min - Kontra Ivana Cupicia. Bardzo fajna akcja Vive Targów.

41. min - Mieliśmy lekkie problemy z wynikiem, bo bramkę rzucił Piotr Grabarczyk, a stolikowi zaponieli ją dopisać. Ale już wszystko jest ok i prowadzimy 29:18!

38. min - Wciąż prowadzimy dychą! A tak prezentują się trybuny w Puławach:

36. min - Ale wszystko wróciło do normy ;) 25:14, jednak tracimy piłkę i kontrę nabramkę zamienia Jan Sobol.

34. min - Trochę lepsza gra Puław, które zmniejszyły stratę do dziewięciu bramek.

31. min - Drugą połową zaczynamy w ataku, w skłądzie: Szmal, Cupić, Musa, Lijewski, Jurecki, Zorman, Jachlewski. Pierwszą bramkę po przerwie zdobywa Uros Zorman.

Przerwa - A w przerwie czas na tradycyjne zmagania miast:

Przerwa - Tak szczypiorniści z Kielc powinni grać zawsze! Jest bardzo dobrze!

Przerwa - Po pierwszej połowie wygrywamy 21:10!

30. min - Jest 21:10, mogło być wyżej, ale zabrakło czasu.

29. min - Sędziowie pokazywali już czas, ale co to dla Tomka Rosińskiego? Nic, bo wtedy Rosa wrzuca wyższy bieg i rzuca efektowną bramkę!

27. min - Denis Buntić i prowadzimy już dychą! 20:10.

26. min - Rośnie przewaga kielczan, którzy wygrywają 19:10! O czas prosi trener gospodarzy.

24. min - A zawodnicy z Puławm mają takie skarpetki:

22. min - Chrapek zdobył właśnie drugą bramkę w krótkim okresie czasu, a trzecią w całym meczu.

22. min - Siwy wszedł tylko na chwilę, bo już zastąpił go Chrapkowski, który gra na lewym skrzydle i na jedynce w obronie.

20. min - Przy rzucie upadł Manuel Strlek. Wygląda to na problem ze stawem skokowym. Manu opuszcza boisko, ale to chyba nie będzie zbyt poważny urazy. Taką mamy nadzieję. W miejsce Chorwata wchodzi Jachlewski.

19. min - Piotrek Chrapkowski i prowadzimy 14:8! Dwie minuty kary dla Azotów.

18. min - Czas dla trenera gości. Jednak Azoty znów tracą piłkę i bramkę!

18. min - Dwie bramki mistrzów Polski i 12:8!

17. min - Zmiany w Vive. Na parkiecie pojawiają się Manuel Strlek, Piotr Grabarczyk, Tomasz Rosiński oraz Piotr Chrapkowski.

15. min - Dwa proste błędy w ataku kielczan wykorzystały Azoty, które zmiejszyły swoją stratę do dwóch bramek. A Jachlewski nieskutecznie rzuca na bramkę Bogdanowa i gospodarze mają szansę na zdobycie bramki kontaktowej.

13. min - Jachlewski z kontry i prowadzimy 10:5! To już czwarta bramka Siwego!

12. min - Do Puław wybrało się sporo kibiców z Kielc:

9. min - Początkowo źle to wyglądało. Faulowany był Musa. Żeljko upadł na parkiet i widać było na jego twarzy grymas bólu, jednak może on kontynuować grę. A karnego na bramkę zamienia Aginagalde.

8. min - Dobry początek meczu w wykonaniu Kielczan, którzy prowadzą już 7:4.

6. min - Lijewski i 5:3!

6. min - Świetna akcja kombinacyjna mistrzów Polski zakończyła się bramką Jachlewskiego. Po chwili odpowiadają Azoty rzutem Kusa z koła.

5. min - Prowadzimy 3:2 i atakujemy!

4. min - Kontra Vive! Rzut Jachlewskiego broni Bogdanow, Siwy jeszcze powalczył o piłkę i podał ją do Ivana Cupić, ale rzut Chorwata nieskuteczny.

2. min - "Siwy" ze skrzydła i 2:1!

2. min - Po bramce Tarabochi było 1:0, ale wyrównał Cupić. Do ataku w Vive wchodzą Aginagalde oraz Bielecki.

1. min - Zaczynamy w obronie. Vive w składzie: Szmal, Cupić, Lijewski, Musa, Jurecki, Zorman, Jachlewski.

18.00 - Zawodnicy Azotów otrzymują pamiątkowe puchary za trzecie miejsce w Pucharze Polski.

17.59 - Na parkiecie pojawiają się mistrzowie Polski z Kielc:

17.56 - Cicho i spokojnie zrobiło się na chwilę. Zaraz prezentacja.

17.53 - Kielczanie już w szatni. Zawodnicy Azotów też powoli się tam udają.

17.50  - Vive dziś bez Grześka Tkaczyka.

17.49 - Trwa rozgrzewka:

17.45 - A teraz już nie jest spokojnie! Jest głośno, a wszystko za sprawą kibiców z Kielc, którzy zaśpiewali: "Jesteśmy zawsze tam...!".

17.42 - Jeszcze osiemnaście minut do rozpoczęcia trzeciego (liczymy, że ostatniego) pófinałowego meczu PGNiG Superligi. Vive Targi goszczą dziś w Pułąwach, a ich rywalem będą Azoty. Z jeszcze spokojnej Hali MOSiR w Puławach wita Was Wojciech Staniec!