Dreszczowiec w Kwidzynie! Vive wyrywa zwycięstwo w dogrywce

23-04-2014 17:36,

Takiego meczu - i takich emocji - chyba nikt się nie spodziewał. W Kwidzynie, w rewanżowym meczu ćwierćfinału PGNiG Superligi do rozstrzygnięcia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. To absolutnie nie było dobre spotkanie w wykonaniu Vive Targów Kielce, ale ostatecznie to mistrzowie Polski byli górą i wygrali 41:39.

Żelijko Musa

Koniec meczu - Vive w końcówce pokazało klasę, ale pierwsze sześćdziesiąt minut pozostawia wiele do życzenia. Liczymy, że w półfinałach będzie o wiele lepiej. Za uwagę dziękuje Wojciech Staniec.

70. min - KASA! No i wygraliśmy!

69. min - Aaaaaaaaaaajć. Rzut Chrapkowskiego trafia w spojenie słupka i poprzeczki, kontra Kwidzyna i gol Daszka. Julen Aginagalde! 41:38.

68. min - Z ławki wchodził Jachlewski i przeszkodził Kwidzynowi w rozegraniu akcji! Cupić rzuca na 40:37! Kroki Kwidzyna. Dwie minuty do końca i atakujemy.

67. min - Jest odpowiedź Nogowskiego, a w odpowiedzi Cupić w boczną siatkę. Szkoda, bo gdyby rzucił byłoby blisko zwycięstwa. A tak... emocje nadal są.

66. min - Drugą część dogrywki zaczynamy bez zmian, ale atakujemy! Oby była z tego bramka! Faulowany Aginagalde! Kara dwóch minut dla Klingera i karny! Do piłki podejdzie Tkaczyk i co zrobi? Rzuci skutecznie! Prowadzimy 39:36!

Przerwa - Po pierwszej części dogrywki prowadzimy 38:36. Teraz zacczynamy w ataku. Vive będzie grało przez minutę i 52 sekundy w osłabieniu

65. min - Dwie bramki dla naszych Strlek i Cupić. Teraz dwie minuty kary dla Grabarczyka.

63. min - Aginagalde obroniony przez Kiepulskiego! Dobitka Strleka skuteczna! Remis po 36. Jakiegoś urazu nabawił się bramkarz gospodarzy, ale może kontynuoać grę.

62. min - Lijewski rzuca, ale broni Kiepulski. piłka wychodzi na aut i mamy ją! Dajemy się faulować. Świetnie Tkaczyk i Zorman. Tracimy piłkę, i bramkę. Jest 36:35 i gramy w komplecie!

61. min - Przechwycił Strlek! Teraz musimy grać długo i spokojnie w ataku. Do gry wchodzi Uros Zorman i Lijewski. Bardzo dobrze nasi! Czas ucieka!

61. min - Zaczynamy w składzie: Szmal - Cupić, Lijewski, Tkaczyk, Strlek. Bronimy.

Przerwa - Vive już na parkiecie. Kielczanie gotowi do gry. A my przepraszamy czytelników za problemy techniczne, ale jak zwykle, jakaś MegaGodzilla dopadła nasz serwer i stwarza problemy... Walczymy z gadem, mamy nadzieję, że wkrótce go zmiażdżymy i uporamy się z dziadem.

Przerwa - Dogrywka potrwa 2x5 minut. Przez 120 sekund pierwszej z nich będziemy grali w czwórkę. To zwiastuje ogromne emocje, ale i problemy.

60. min – Łangowski! 30 sekund do końca meczu. Trybuny buczą i gwiżdżą! Buntić jest bramka, ale jeszcze 15 sekund! Jeszcze dwie sekundy. Na parkiet upadł Chrapek, są dla niego dwie minuty, ale i wolny dla Kwidzyna. Kwidzyn ma wolnego. Będzie rzucał Genda. Dwie minuty kary dla Grabarczyka i wolny bezpośredni. Ale na tablicy 60:00. Rzuca Rosiak, ale w blok. Będzie dogrywka.

59. min – Do końca meczu minuta i 51 sekund. Czas dla Kwidzyna. Grabarczyk odzyskał piłkę! Mamy szansę na bramkę i prowadzenie! Przez pole bramkowe przebiegł jednak Aginagalde.

58. min – Olafsson!!!!! Remis po 34!

57. min – Buntić! Jedno trafienie straty! Co tu się dzieje! Ofens Kwidzyna! Chrapkowski do Julena, ale ten nie łapie piłki.

56. min – Dwie minuty dla Siwego. Do końca 4 minuty i 40 sekund. Broni Szmal! Ale dobitka Jędrzejewskiego skuteczna.

55. min – Jachlewski! 33:32!

54. min – Faulowany Grabarczyk! Dwie minuty dla Gendy. 6:58 do końca meczu i 33:30 dla Kwidzyna. Vive w ataku. Jest gol! Chrapkowski!

53. min – Mieliśmy piłkę... ale ją tracimy w dość prostej akcji! W bramce Vive Szmal!

51. min – Rosiak z karnego. 33:29 dla gospodarzy. Odpowiada Buntić! Trzy bramki straty. Musimy wziąć za odrabianie strat.

50. min - Czas dla Kwidzyna.

48. min - Dwie minuty kary dla Chrapkowskiego i czas 32:28 dla MMTS-u.

47. min - Zmiany w Vive. Na parkiecie pojawiają się Olafsson, Buntić, Rosiński, Chrapkowski i Jachlewski. Muszą oni odrobić dwie bramki straty.

45. min - Mógł być remis, ale kontrę zmarnował Strlek. Kwidzyn wygrywa 28:26.

43. min - Lijewski! Po 26.

42. min - Seroka i Kwidzyn prowadzi 25:24! Po chwili jest remis, ale nie na długo, bo znów prowadzą gospodarze. Słabo w bramce spisuje się Venio Losert. Lepiej wygląda jednak gra w ataku.

41. min - Rosiak i remis po 24.

40. min - Sporo kibiców wybrało się na to spotkanie. Choć jest też wiele wolnych miejsc:

38. min - Dwie bramki rzuca Cupić! I prowadzimy 22:21 i 23:22. Jednak Kwidzyn walczy i to bardzo. Teraz jest remis po 23.

36. min - Lijewski daje remis! 21:21!

34. min - Ewidenty karny dla Vive! Miejscowi kibice mają jednak inne zdanie. W kolejnej akcji Vive było blisko przechwytu! O piłkę bardzo walczył Grzesiek Tkaczyk, ale zabrakło mu szczęścia.

33. min - Aginagalde! Już tylko 17:19. Ale odzyskujemy piłkę.

31. min - I tracimy piłkę... całe szczęście kontrę Kwidzyna broni Venio Losert.

31. min - Bardzo długo w szatni byli piłkarze Vive Targów. Jednak już z niej wyszli i są gotowi do gry. Zaczynamy w składzie: Losert, Cupić, Lijewski, Zorman, Tkaczyk, Strlek, do obrony wchodził będzie Żelijko Musa.

Przerwa - Liczymy, że w drugiej połowie zobaczymy odmienione Vive. A zmienić trzeba... wszystko.

Przerwa - Przegrywamy 16:19.

30. min - Klinger i 19:16.

28. min - Mieliśmy już tylko jedna bramę straty, ale po trafieniu Pawła Gendy znów trzeba odrabiać straty trzech bramek.

27. min - Dziś w Kwidzynie zjawili się też kibice z Kielc:

25. min - Mógłbyć remis, ale rzut Aginagalde obroniony przez Kiepulskiego. Teraz jest jednak karny dla MMTS-u. Rosiak skutecznie.

23. min - Już tylko dwie bramki straty mają mistrzowie Polski. Stało się tak po bardzo dobrej akcji Aginagalde. A teraz przechwyt Grabarczyka, który podaje do Olafssona, który rzuca bramkę i jest 14:13 dla gospodarzy.

20. min - Chrapkowski z karnego, po chwili odkyskujemy piłkę, a Denis Buntić rzuca bramkę. Musimy odrobić jeszcze trzy bramki.

18. min - Słabo spisuje się też Venio Losert, teraz piłka odbiła się od niego i wpadła do bramki. Przegrywamy 8:13.

16. min - Jest fatalnie... Przegrywamy 6:11. Czas dla trenera Dujszebajewa. Po przerwie Vive z Olafssonem, Rosińskim, Chrapkowskim i Mateuszem Jachlewskim oraz Piotrem Grabarczykiem. Udana akcja naszego zespoły i mamy karnego. Olafsson jest nieskuteczne, lecz piłka wciąż dla nas. I znów karny! Tym razem za faul na Buntić. Do piłki podejdzie Aginagalde i skutecznie. A jakby ktoś nam nie wierzył, że przegrywaliśmy tak wysoko to:

15. min - "Drukarze" i "Co wy robicie, sędziowie, co wy robicie" - krzyczą kibice z Kwidzyna, którzy uważaj, że nie było kary dwóch minut dla ich zawodnika. I chyba się mylą ;) Ale jedno jest pewne - rzut Aginagalde nieskuteczny i choć gramy w przewadze to musimy bronić...

14. min - Przegrywając 6:7, mieiliśmy kontrę na remis, ale niestety rzut Cupicia znów nieskuteczny... Takich problemów nie ma za to Adrian Nogowski i to dwa razy z rzędu. Przegrywamy już 6:9.

12. min - Zorman! Remis po 6!

11. min - Bardzo ładna akcja kielczan. Tkaczyk podaje na koło do Musy, ale ten jest faulowany przy rzucie. Sędziowie nie mają wątpliwości, że zawodnik Kwidzyna musi otrzymać dwie minuty kary, jest też karny, którego na bramkę zamienia Aginagalde.

9. min - Trzeci karny dla Vive w tym spotkaniu. Teraz wykonawcą jest Julen Aginagalde i on nie ma problemów ze zdobyciem bramki.

9. min - Katastrofalny rzut Cupicia broni Kiepulski. Szybka kontra dla gospodarzy kończy się bramką. Przegrywamy trzema bramkami.

8. min - No i jest trafienie dla gospodarzy, którzy prowadzą 4:2.

7. min - Kolejny karny dla Vive. Tym razem za faul na Musie. Na siódmym metrze z piłką stanie Ivan Cupić. Rzut Chorwata nieskuteczny... broni Kiepulski.

5. min - Wciąż remis po 2. Przed chwilą Kiepulski obronił kontrę Strleka.

4. min - A tak wyglądali nasi zawodnicy tuż po prezentacji:

3. min - Dwie minuty kary dla zawodnika z Kwidzyna za brzydki faul na Lijewskim. Karny dla Vive rzuca Tkaczyk i 1:1!

1. min - Spotkanie zaczęło się jakieś dwie minuty za wcześnie ;) Pierwsza akcja gospodarzy trwała dokładnie minutę i 51 sekund i zakończyła się bramką Sadowskiego.

1. min - Vive od obrony rozpoczny. Gramy w składzie: Losert, Cupić, Lijewski, Musa, Tkaczyk. Zorman, Strlek.

17.58 - Trener gospodarzy, Krzysztof Kotwicki przywitany został gwizami.

17.55 - Rozpoczyna się prezentacja Vive Targów. I możemy się dowiedzieć od spikera, że w Vive gra Manuel Strlea, lub Julean Aginagalde, a trenerem odnowy Tomasz Małgosiek ;)

17.45 - Do drugiegie (liczymy, że ostatniego) meczu ćwierćfinałowego play-off pomiędzy Vive Targami a MMTS został jeszcze kwadrans. Z Kwidzyna wita Was Wojciech Staniec.