Lekki trening mistrzów Polski zakończony kompletem zwycięstw w fazie zasadniczej

25-03-2014 16:49,

Tak jak się można było spodziewać, we wtorkowy wieczór w Hali Legionów nie odbył się emocjonujący pojedynek. Vive Targi Kielce, choć z problemami w pierwszych minutach spotkania, bez trudu i wysiłku rozbiły PE Gwardię Opole 42:19 (19:12). Tym samym mistrzowie Polski zakończyli fazę zasadniczą PGNiG Superligi z kompletem wygranych i mogą spokojnie myśleć o rewanżu z Rhein-Neckar Loewen w Lidze Mistrzów.

Kielce, wtorek, godz. 18.30

Vive Targi Kielce - PE Gwardia Opole 42:19 (19:12)

odśwież

Koniec - Niby z początku grali przeciętnie, niby jakoś specjalnie nie walczyli, a koniec końców mistrzowie Polski i tak rozgromili opolan 42:19. Za uwagę dziękuje Wam Marcin Długosz!

60. min. - Rzut Krzysztofa Lijewskiego z drugiej linii obronił Adam Malcher. Po chwili rozbrzmiała syrena końcowa.

59. min. - Jeden z zawodników z Opola wpadł w Urosa Zormana. Słoweniec przez chwilę leżał na parkiecie, ale już się z niego podniósł i jest zdolny do gry.

58. min. - Pogrom. Po rzucie Olafssona mamy wynik 42:19.

56. min. - Bramkę numer czterdzieści dla kielczan zdobył Piotr Chrapkowski.

55. min. - Znowu "Totti" i już dziewiętnaście goli przewagi "żółto-biało-niebieskich".

53. min. - Thorir Olafsson po kontrze rzuca na 36:19. Zbliżamy się do zwyczajowego dla meczów kielczan w polskiej lidze progu "czterdziestki".

50. min. - Venio Losert lepszy od Remigiusza Lasonia w sytuacji sam na sam.

49. min. - Do siatki opolan trafił Krzysztof Lijewski. Tym samym wszyscy zawodnicy VTK z pola mają na swoim koncie co najmniej jedno trafienie.

47. min - Żeljko Musa bez brody wydaje się zdecydowanie mniej groźny :)

45. min. - Cupić z karnego pokonuje Malchera.

43. min. - Rzuca Buntić - poprzeczka. Rzuca Buntić poraz drugi - broni Malcher. Rzuca Buntić poraz trzeci - broni Malcher :) Uprzedzam pytania, czwartego już nie było...

41. min. - VTK spokojnie kontrolują przebieg spotkania. Co chwilę wyprowadzają też kontrataki. Na 29:17 bramkę rzucił Żeljko Musa.

38. min. - Grają, grają... Rzucają, rzucają... Bielecki trafia na 25:15.

35. min. - ... a Mateusz Jachlewski na Adama Malchera :)

34. min. - Piotr Adamczak znalazł sposób na Venio Loserta...

32. min. - Karol Bielecki nie myli się z rzutu karnego i zdobywa dwudziestą bramkę dla swojego zespołu.

31. min. - Gospodarze drugą połowę zaczynają w składzie: Losert - Jachlewski, Bielecki, Tkaczyk, Musa, Buntić, Cupić.

Przerwa - Frekwencja na trybunach - jak można się było spodziewać - mocno przeciętna.

Przerwa - Juniorzy Vive Targów Kielce otrzymują teraz brązowe medale mistrzów Polski, które niedawno wywalczyli. Wręcza je m.in. wiceprezes klubu, Marian Urban.

Przerwa - Początek tej potyczki nie był dobry dla VTK. Wystarczyła jednak jedna chwila na "spinie" i mamy siedem bramek przewagi mistrzów Polski nad PE Gwardią Opole.

30. min. - Gol Zeljicia kończy pierwszą połowę tego meczu. Kielczanie prowadzą 19:12.

29. min. - Chrapkowskiemu nie wyszła wkrętka ze skrzydła. Trafił w nogi bramkarza z Opola.

28. min. - Nenad Zeljić pokonał Venio Loserta. Ale w następnej akcji to samo zrobił Michał Jurecki. No, nie to samo. Jurecki pokonał Bozicia :)

25. min. - Olaaafsson. "Pożar" już zażegnany na dobre. 16:10 dla kielczan.

23. min. - Znowu kontra, znowu były gracz Orlen Wisły Płock, znowu gol.

22. min. - Piotr Chrapkowski z lewego skrzydła. Tak, tak, z lewego skrzydła, dobrze przeczytaliście. Po chwili po kontrze "Chrapek" kolejny raz skutecznie i 12:9 dla mistrzów Polski.

20. min. - Jest i pierwsze prowadzenie dla kielczan. Gola rzucił ten sam Chorwat, co przed chwilą :)

18. min. - Buntić rzuca na remis.

16. min. - Czas dla opolan. Na tablicy wyników 7:8.

15. min. - Klub Kibica Vive:

12. min. - Paweł Prokop z lewego skrzydła trafia na 4:7.

11. min. - Dobra interwencja Loserta, ale tym samym odpowiada Bozić.

10. min. - Tym razem Islandczyk już skutecznie. Vive-Gwardia 4:6.

9. min. - Vladimir Bozić broni rzut karny "Tottiego"! Ciągle trzy goli przewagi przyjezdnych.

7. min. - Thorir Olafsson marnuje dogodną sytuację, a po chwili Paweł Prokop rzuca bramkę na 5:2 dla opolan. Czas dla trenera Dujszebajewa.

5. min. - Nie wierzyłem, że to napiszę, ale pierwsze pięć minut pod dyktando gości :) Buntić rzuca na 2:3.

4. min. - Autokar szczypiornistów Gwardii zderzyłem się z samochodem ciężarowym w Częstochowie w drodze do Kielc. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

3. min. - Wojciech Knop podwyższa na 3:1 dla opolan.

1. min. - VTK w składzie: Losert - Jachlewski, Tkaczyk, Bielecki, Musa, Buntić, Olafsson. I na początek mamy gola dla Gwardii.

18.36 - Fani z Kielc okazali swą solidarność z Tałantem Dujszebajewem i wsparli go skandując jego nazwisko.

18.34 - Zawodnicy obu drużyn już po prezentacji. Zaraz zaczynamy.

18.29 - Jesteście tam? Wierzycie w zwy... Nie no, dobra :)

18.23 - Początek spotkania się chwilkę opóźni. Jest to spowodowane transmisją meczu w telewizji.

18.19 - W Hali Legionów jest grupa fanów z Opola.

18.13 -
Dobry wieczór! Dzisiaj nadszedł czas na ostatni mecz rundy zasadniczej PGNiG Superligi. Mistrzowie Polski z Kielc podejmują w nim Gwardię Opole. Możliwy scenariusz? Jeden! 2 punkty dla podopiecznych Dujszebajewa to obowiązek. Na relację zaprasza Marcin Długosz.