Bielecki show i słabsza druga połowa. Vive wygrało fazę zasadniczą!

12-03-2014 17:24,

Kapitalnie dysponowany - szczególnie w pierwszej połowie meczu Vive Targów Kielce z Orlen Wisłą Płock - był Karol Bielecki, który zdobył dziewięć bramek. To on poprowadził mistrzów Polski do zwycięstwa nad odwiecznym rywalem 34:26 (20:13). W drugiej części gry podopieczni Tałanta Dujszebajewa spuścili nieco z tonu, ale ostatecznie i tak pewnie wygrali. Tym samym zapewnili sobie pierwsze miejscu po fazie zasadniczej sezonu 2013/2014.

Kielce, środa, godz. 18.30

Vive Targi Kielce - Orlen Wisła Płock 34:26 (20:13)

odśwież

Koniec - W drugiej połowie zawodnicy Vive Targów Kielce myślami byli już chyba przy bojach z Rhein-Neckar Loewen. Nie zmienia to jednak faktu, że płocczanie kolejny raz wracają do domu bez punktów! Za uwagę serdecznie dziękuje Marcin Długosz.

60. min. - Jeszcze do siatki trafia Denis Buntić!

59. min. - Szczęśliwie, po nodze "Wichury", ale - co najważniejsze - skutecznie! Julen Aginagalde podwyższa na 33:26.

57. min. - Kontra iiiiii... Gol Tkaczyka!

56. min. - Tu już się chyba nic nie wydarzy! Michał Jurecki rzuca na 31:25.

54. min. - Muhamed Toromanović skutecznie z koła i mamy 29:25.

53. min. - Jurecki pokonuje Wicharego z karnego! Po chwili to samo czyni Piotr Chrapkowski i jest już w miarę bezpieczne 29:24.

51. min. - Słabo to wszystko wygląda po przerwie... Już tylko trzy gole przewagi gospodarzy.

49. min. - Szmal broni rzut Kevicia! Chwilę później jednak do siatki trafia Bostjan Kavas i kielczanie prowadzą 27:22.

48. min. - Trener Dujszebajew wziął czas. Nie ma on jednak skutku, gdyż kielczanie mylą się w ataku.

47. min. - O tak, Sławomir Szmal zasługuje dzisiaj na wyróżnienie! Rozgrywa bardzo dobry mecz w bramce VTK.

46. min. - Wichary kapitalnie zatrzymuje Jachlewskiego, który pędził z kontrą.

45. min. - Dwie minuty kary dla Ivana Cupicia. Mariusz Jurkiewicz rzuca na 26:21.

43. min. - Szmaaaaaal! Wiśniewski zatrzymany w kontrataku!

41. min. - Bieleeeeecki! 25:18! Wcześniej dwie minuty kary otrzymał Grzegorz Tkaczyk.

40. min. - Czyżby maszyna ruszyła? Jachlewski podwyższa na 23:17!

39. min. - Ivan Cupić po kontrze przełamuje impas!

38. min. - Fatalny błąd w ataku Bunticia, który wyrzuca piłkę w trybuny. Na szczęście dla kielczan Angel Montoro popełnia faul w ataku.

37. min. - Słabo weszli w tę drugą połowę kielczanie... Serie ataków Wisły zaowocowała zmniejszem strat przez "Nafciarzy" do czterech goli.

35. min. - Kielczanie ciągle grają niezmiennym składem. Valentin Ghionea wykorzystuje lukę w obronie gospodarzy i pokonuje "Kasę".

33. min. - Montoro rzuca dla Wisły. Ale ciągle siedem bramek przewagi mistrzów Polski.

31. min. - Zaczynamy drugą połowę... I od razu kapitalnie broni Sławek Szmal, a do siatki gości trafia Julen Aginagalde!

Przerwa - W spotkaniu Champions League do przerwy "żółto-biało-niebiescy" prowadzili... 20:12. A więc jednym trafieniem więcej niż obecnie! No nie, panowie, nagana, naprawdę... :)

Przerwa - Karol Bielecki prowadzi Vive Targi Kielce do kolejnego zwycięstwa nad płockim zespołem! Do przerwy siedem goli przewagi mistrzów Polski.

30. min. - Piękny lob przy opadzie Julena Aginagalde! Morawski zmylony, a na tablicy wyników już 20:12! W odpowiedzi jeszcze straty zmniejsza Muhamed Toromanović.

29. min. - Ósme trafienie "Koli"! Dla gości trafia z kolei Janko Kević.

28. min. - To właśnie ten pan z "14" na plecach dzisiaj dzieli i rządzi na parkiecie! VTK prowadzą 18:11.

26. min. - Morawski! Kapitalna interwencja bramakrza gości w sytuacji "oko w oko" z Tkaczykiem.

25. min. - Na "jedynce" broni teraz Piotr Chrapkowski.

24. min. - W bramce płocczan pojawia się już trzeci golkiper - Adam Morawski. A obie drużyny solidarnie wymieniają po ciosie. Dla kielczan trafił Michał Jurecki.

23. min. - Gol dla gości, ale spokojnie... Jest Bielecki! :) 15:8.

22. min. - Dwie minuty kary dla Bostajana Kavasa. Osłabienie rywala wykorzystuje Michał Jurecki i jest już 14:7! W kolejnej akcji jest też jednak "dwójka" dla gospodarzy - na ławkę kar powędrował Piotr Chrapkowski.

20. min. - Z "siódemki" pewnie do siatki kielczan trafia Petar Nenadić.

19. min. - Przecieramy oczy ze zdumienia... Karol Bielecki właśnie zdobył swoją szóstą bramkę w tym meczu! Szacunek!

17. min. - Drugi czas dla gości. Ale to im nie pomaga! "Kasa" broni rzut karny w wykonaniu Vedrana Zrnicia. A Bielecki podwyższa na 12:5! Już siedem goli przewagi "żółto-biało-niebieskich".

16. min. - Tak się prezentują trybuny z perspektywy dziennikarzy:

15. min. - A któżby inny... Bielecki! I mamy 10:5! Po tym trafieniu sektor "E" zainicjował okrzyk na cześć "Koli".

13. min. - Rzut karny dla Wisły iiiii... Kamil Syprzak trafia na 8:5.

11. min. - Chwila nerwowości, ale VTK kontrolują przebieg meczu - jest 8:4.

9. min. - Bielecki zaczyna koncert! Bomba z drugiej linii ląduje w siatce! A w bramce płocczan pojawia się... Marin Sego! :)

8. min. - Szybkie dwa trafienia dla mistrzów Polski i goście proszą o przerwę czasową! Na tablicy wyników mamy 6:3.

7. min. - Montoro sprytnie z biodra i mamy 4:3.

5. min. - Sławek Szmal świetnie w bramce, a Mateusz Jachlewski podwyższa na 4:2! Po chwili "Siwy" zostaje jednak ukarany karą dwóch minut.

4. min. - Znowu Bieleeeeecki!

2. min. - Na początek gol Aginagalde! Dla płocczan po chwili trafia Nikcević, ale Bielecki w swoim stylu, z drugiej linii rzuca na 2:1!

1. min. - Kielczanie na początek w składzie: Szmal, Jachlewski, Bielecki, Zorman, Aginagalde, Buntić, Cupić. Do obrony będą wchodzić Grabarczyk i Tkaczyk.

18.38 - Są i nasi! No - to raz, dwa i "lecimy z koksem"!

18.35 - "Nafciarze" już na parkiecie! Naturalnie powitała ich soczysta porcja gwizdów.

18.33 - Swoją drogą... To przecież mecz 16. kolejki PGNiG Superligi :) Oczywiście to potyczka zaległa, do której dojdzie dopiero za kilka minut. Piłkarze już zeszli do szatni, za moment zaczynamy!

18.30 - "Bertus, złotko, zlituj się, nie podkupuj nam już tych zawodników...". "No dobra, dobra, zobaczymy, co da się zrobić..." - a więc zdjęcie z cyklu "Prezesów rozmowy przed meczem" :)

18.25 - Mecz rozpocznie się z 10-minutowym opóźnieniem. Jest ono spowodowane transmisją spotkania w telewizji.

18.21 - Kibiców Wisły jest dzisiaj "troszkę" mniej niż na ostatnim meczu obu drużyn w Kielcach.

18.16 - Specjalnego ścisku to na trybunach nie ma... Liczymy, że JESZCZE nie ma :)

18.13 - Hala powoli się zapełnia.

18.08 - W ostatnim czasie problemy zdrowotne nękały Piotra Chrapkowskiego. Z tego też tytułu rozgrywający postanowił "dogrzać" się przed właściwą rozgrzewką :)

18.04 - Od kilku minut trwa już rozgrzewka obu zespołów.

18.02 - Czytacie nas, jesteście z nami? :) Mecz niby zgoła "piknikowy", ale rywalem jest jednak Płock - chyba nic więcej nie trzeba dodawać. Po 2 punkty! Wygrana zapewni VTK pierwsze miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej.

17.55 - Przed meczem można sobie pogadać... Za kilkanaście minut uprzejmości się skończą :)

17.51 - W drużynie Dujszebajewa nie wystąpią dziś za to ci, którzy są mniej lub bardziej kontuzjowani. Mowa o Manuelu Strleku, Krzysztofie Lijewskim i Żeljko Musie.

17.47 - Ekipa z Płocka przyjechała do Kielc osłabiona bramkiem trzech zawodników. W Hali Legionów dzisiaj zabraknie Nikoli Eklemovicia, Zbigniewa Kwiatkowskiego, a także wcześniej awizowanego w kadrze meczowej Marcina Lijewskiego.

17.40 - Miałem przyjemność prowadzić relację z ostatniej potyczki Vive Targów Kielce z Orlen Wisłą Płock. Mistrzowie Polski wówczas okazali się wyraźnie lepsi od gości z Mazowsza. Osobiście życzę sobie dzisiaj powtórki! Witam, zapraszam - Marcin Długosz!

17.25 - Czekamy na mecz...

------------

tomscyzor2014-03-12 18:32:51
Czemu kibice skislej nie siedzą w klatce?
bolo2014-03-12 18:52:47
"przerwę czasową" WTF
mm2014-03-12 21:51:55
Piknik Arena kolejna odsłona... a jeśli chodzi o mecz to świetny Sławek Szmal! Ktoś tam kiedyś pisał, że Sławek nie zagrał nigdy świetnego meczu w Kielcach.
XXXXXXXXXX2014-03-12 22:04:56
Wenta zamiast do eurokołchozu to powinien iść troszke bliżej, a mianowicie to Częstochowy, ale w worku pokutnym za to co robił z Karolem.
stefan2014-03-13 15:22:01
Nie byłem 2 lata na ręcznej choć wcześniej nie opuszczałem prawie żadnego meczu i powiem, że jeszcze nie widziałem takiego wielkiego pikniku na meczu z Płockiem!!!

Spodziewałem się Świętej Wojny w pełnej krasie a nie nudy na trybunach.