Czas na obronę tytułu. Piłkarze ręczni AZS UJK wracają na ligowe parkiety

24-02-2014 23:11,

25 lutego pojedynkiem z LUKS Skrzyszów szczypiorniści AZS UJK Kielce zainaugurują rozgrywki w Małopolskiej Ligi Seniorów. Podopieczni trenera Tomasza Błaszkiewicza będą bronić w niej tytułu zdobytego przed rokiem.

- Nie możemy się już doczekać startu ligi. Stawiamy przed sobą ambitne cele. Chcemy zwyciężyć podobnie jak przed rokiem. W zespole pojawiło się kilka nowych, młodych twarzy. Jednak trzon drużyny pozostał. Mieliśmy wystarczająco dużo czasu, żeby zgrać się na treningach. Myślę, że moi podopieczni w tym składzie będą walczyć w każdym pojedynku o wygraną - komentuje sytuację w swoim zespole przed startem rozgrywek trener Błaszkiewicz.

Akademicy rozegrają w ramach rywalizacji w Małopolskiej Lidze Seniorów czternaście spotkań. Rywalami „czarno-biało-czerwonych” będą drużyny: Wiertmet Lubusza, Piast Skawina, PMOS Chrzanów, MOSIR Bochnia, LUKS Skrzyszów, Kusy Kraków i UR-Krakowiak Kraków. Zeszłoroczne zmagania w tej lidze piłkarze ręczni AZS UJK Kielce zakończyli na pierwszym miejscu w tabeli, odnosząc dwanaście zwycięstw i dwa razy schodząc pokonanymi z parkietu.

Pierwszy pojedynek w Małopolskiej Lidze Seniorów podopieczni Tomasza Błaszkiewicza rozegrają 26 lutego 2014 roku z LUKS Skrzyszów. Mecz rozpocznie się o godzinie 19 w hali II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach.

Maciej Wadowski

fot. Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group