Emocje do ostatniej sekundy! Vive nie dało się niemieckiemu potentatowi!

16-02-2014 16:04,

Kibice zgromadzeni w niedzielny wieczór w Sparkassen Arena byli świadkami niesamowitych emocji. Zacięty i wyrównany pojedynek THW Kiel z Vive Targami Kielce ostatecznie nie został rozstrzygnięty. Padł remis 28:28 (13:16). Podopieczni Tałanta Dujszebajewa nie dali pokonać się niemieckiemu potentatowi i zostawili na parkiecie mnóstwo siły. Mistrzowie Polski mają już zapewnione 3. miejsce na koniec rozgrywek grupowych.

Kilonia, niedziela, godz. 17.45

vs.

THW Kiel - Vive Targi Kielce 28:28 (13:16)

odśwież

Koniec - Podopieczni Dujszebajewa byli naprawdę bardzo bliscy pokonani THW Kiel w ich własnej hali! Zabrakło być może kilku sekund więcej na rozegranie tej ostatniej akcji... No cóż, trzecie miejsce w LM na koniec grupy VTK mają już zapewnione! Za uwagę dziękuje Marcin Długosz.

60. min. - SZMAAAAAAAAL! Piłka dla Vive! Ale broni Sjoestrand... Mamy jeszcze rzut z miejsca po końcowej syrenie, ale nie przynosi on gola.

60. min. - Czas dla THW! Nieco ponad pół minuty do końca meczu, a na tablicy wyników remis 28:28!

59. min. - GOOOOOOL, JURECKI... ZE SKRZYDŁA! JEST REMIS! TERAZ BRONIĆ TO, PANOWIE!

59. min. - Kiel marnuje swoją okazję! Mamy piłkę! Trener Dujszebajew bierze czas. Ojjjj, będzie gorąco w ostatnich sekundach tej potyczki!

58. min. - I znów wymiana ciosów! Dla Vive trafił Mateusz Jachlewski.

57. min. - Z parkietu zszedł kontuzjowany Krzysztof Lijewski...

57. min. - ZNOWU SZMAL! ZNOWU... Sjoestrand. Czy kielczanie dadzą radę chociaż zremisować ten mecz?!

56. min. - No ale niestety... Nasi rozgrywający nie mogą znaleźć recepty na szwedzkiego bramkarza Kiel.

55. min. - SZMAAAAAAL!!! Broni w sytuacji "oko w oko"!

54. min. - Juuuurecki! Tylko trzeba jeszcze coś obronić!

52. min. - Już blisko, panowie!!! 26-25 dla THW!

51. min. - Czas dla Kilończyków. Fotkę kibiców chętnie byśmy zamieścili, ale jak wspomnieliśmy na początku relacji, nasz człowiek w Niemczech nie może połączyć się z Internetem i relację prowadzimy z Kielc.

50. min. - Vujin podwyższa z karnego na 25-22. Ale brawo Julen! Łapiemy kontakt!

49. min. - Sprawy zaczynają przyjmować niekorzystny obrót... Już dwa gole przewagi THW.

47. min. - Koncert Sjoestranda w bramce! Ale Vive gra bardzo dobrze w obronie, co pozwala utrzymywać "kontakt z bazą". Jurecki! Mamy 22:22. Ojjj, będzie się działo w końcówce!

45. min. - Znowu Vujin! Kiel prowadzi 22-21.

43. min. - Błędy w obronie, błędy w ataku i efektem ejst prowadzenie Niemców...

42. min. - AGUINAGALDE!!! 20-19 dla Vive!

41. min. - Źle, źle, źle... Sjoestrand broni strzał Cupicia, a wkolejnej akcji Szmal jest bezradny i mamy remis.

40. min. - Jicha na 18:19. Dzisiaj, tak jak ostatnio w Kielcach, walki nie brakuje!

39. min. - Vujin, ten od "Kielce nie zasłużyły na F4", jest dzisiaj w wybornej dyspozycji. Kolejne trafienie tego gracza.

38. min. - Broni Losert! A za moment Cupić skutecznie ze skrzydła i mamy 16:19!

36. min. - Kapitalne zachowanie w bramce Sjoestranda, który dwa razy obronił rzuty naszych zawodników. Prowadzimy 18:16.

34. min. - Na początku drugiej połowy nie ma tak szalonej, szybkiej gry jak w pierwszej odsłonie

32. min. - Kolejna roszada i kolejne efekty! Rosiński zdobywa bramkę!

31. min. - Drugą połowę od gola rozpoczyna Filip Jicha.

Przerwa - W międzyczasie mamy meldunek do Wojtka Stańca: Uros Zorman schodząc do szatni prowadził po hiszpańsku ożywioną rozmowę z sędziami, prawdopodobnie na temat faulów w ataku, które rozjemcy mu odgwizdali. Ponadto Wojtek koniecznie kazał pochwalić Piotrka Chrapkowskiego za dobre odcinanie od gry Marko Vujina. Tak więc czynimy to - brawo, "Chrapek"! :)

Przerwa - Póki co najwięcej goli w meczu (sześć) rzucił Marko Vujin. Po trzy trafienia zanotowali Cupić, Strlek i Bielecki.

30. min. - Gol Jureckiego, a dodatkowo "dwójkę" zarobił Jallouz! Do przerwy prowadzimy w Kilonii 16:13!

29. min. - A my sobie nic z tego nie robimy! Kontra Piotra Chrapkowskiego zostaje zamieniona na trafienie! Tymczasem na prawym skrzydle pojawił się Thorir Olafsson. Rotacja jest bardzo duża!

28. min. - Dwie minuty kary dla Jachlewskiego za ostry atak na jednego z zawodników gospodarzy.

26. min. - Tym razem "Lijek" już bezblędnie! 14:12 dla kielczan!

25. min. - W ataku faulował Jicha, ale niestety w odpowiedzi nieskutecznie rzucił Lijewski.

23. min. - Agresywna obrona 5-1 - to cechuje dzisiaj graczy Dujszebajewa w defensywie. Na "jedynce" występuje Mateusz Jachlewski. A Cupić trafia na 10:12!

21. min. - Kaaaarol Bieleeeecki! Ten gość jest niesamowity! Młotek w ręce to mało powiedziane! 11:9.

20. min. - Marko Vujin z drugiej linii pakuje piłkę do siatki i już tylko 10:9 dla Vive.

19. min. - Na boisku pojawił się Uros Zorman i wywalczył rzut karny. Do "siódemki" podszedł Michał Jurecki, ale niestety rzut obronił Sjoestrand.

16. min. - Kontry są dziś wizytówką mistrzów Polski! Znowu po takiej akcji trafia Cupić.

15. min. - Tak było jesienią w Hali Legionów. Czy Krzysiek Lijewski dzisiaj wykona podobny gest pod koniec gry?

14. min. - Venio losert broni kontrę, ale tym samym odpowiada Sjoestrand!

13. min. - Czas dla Alfreda Gislasona, opiekuna THW. Nie ma co się dziwić, ostatnie minuty zdecydowanie pod dyktando Vive!

12. min. - Najpierw potężna bomba, której autorem mógł być tylko Karol Bielecki, później kontra Cupicia i prowadzimy już trzema bramkami w Sparkassen Arena!

10. min. - Oto chodzi, panowie! Szybki kontratak mistrzów Polski kończy Manuel Strlek! Obejmujemy prowadzenie.

8. min. - Cupić! W swoim stylu, ze skrzydła i mamy remis po 5.

6. min. - Mamy szybki, otwarty mecz! Strlek przed chwilą pokonał Sjoestranda, a Niemcy zgubili piłkę w ataku. Potrafili ją jednak odzyskać i prowadzą 5:4.

5. min. - Ups, zrobiło się małe zamieszanie. Wszystkie media mają problem z Internetem w Sparkassen Arena. Póki co, relację z Kielc przejmuje Marcin Długosz!

4. min. - Buuuuntić! Kapitalnie z drugiej linii i 2:1 dla VTK!

2. min. - Mecz rozpoczęty nerwowo z obu stron, ale do siatki jako pierwszy drogę znajduje Aguinagalde!

1. min. - ... Zaczynamy! Kielczanie w ataku w składzie Strlek, Bielecki, Tkaczyk, Buntić, Cupić, Aguinagalde.

17.43 - Hymn Ligi Mistrzów już za nami! No to 3, 2, 1...

17.41 - Ogromną burzą gwizdów w Sparkassen Arena przywitany został Tałant Dujszebajew.

17.39 - W kieleckiej ekipie zabraknie dziś Zeljko Musy. Jeden z piłkarzy nie mógł zmieścić się w kadrze z powodów formalnych i decyzją trenera padło właśnie na Chorwata.

17.38 - Za moment zaczynamy prezentację obu zespołów!

17.34 - Zaraz postaramy się o wrzucenie jakiejś fotki z areny dzisiejszego widowiska. Ale wcześniej - jakie są Wasze typy na ten mecz? Wierzycie, że zawodnicy Dujszebajewa wywiozą wygraną z "jaskini lwa"?

17.26 - Are you ready?! Bo kibice w Sparkassen Arena już tak! Za dwadzieścia minut rozpoczynamy to emocjonujące spotkanie w hali niemieckiego potentata, THW Kiel. Ale my wierzymy, że kielczanie pokażą się z najlepszej strony i kolejny raz wprawią fanów z Kilonii w fatalny nastrój! Na relację zaprasza Wojciech Staniec.

16.15 - Czekamy na mecz...

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

alleluja i do przodu2014-02-16 19:05:18
Szmal już od jakiegoś czasu notuję spadek formy lub umiejętności,trafi mu się genialny mecz ale to za mało na zawodnika tej klasy...
alleluja i do przodu2014-02-16 19:07:58
I znów robią bohatera z bramkarza...
niko2014-02-16 19:19:10
Sprenger stojący w kole uderza będącego w wyskoku Jachlewskiego w rękę i nie ma karnego... to dołożyli sędziowie w ostatniej akcji do pieca...
fan2014-02-16 19:20:45
Tak obstawiałem, jest good, nie tylko kibicie Iskry byli na meczu, kibice Klubu też. Jestem i byłem fanem Wenty, ale to nowa jakość, oby trafić na PSG wówczas damy radę!!!Talant jesteś wielki!!!!!!!!!!!
adi2014-02-16 19:21:04
znawco najwyzszy czas tobie podziekowac.....
na spokojnie2014-02-16 19:22:12
skuteczność, skuteczność i jeszcze raz skuteczność!
tylko trochę ją poprawić i już będzie bardzo dobrze
do bobek2014-02-16 19:24:09
Taka paranoje mozna leczyc - jeszcze jest szansa dla ciebie
www2014-02-16 19:30:22
Szmal 8 obron w tym najważniejsza dajaca pewny remis ,tak grają najlepsi!
CK2014-02-16 19:30:47
BRAWO sędziowie !!! obrona ewidentna w kole i ....wolny!
niestety sędziowie w ostatniej akcji ulegli presji publiczności-(((
kibic2014-02-16 20:25:52
Ewidentny karny w ostatniej akcji meczu!
jaco2014-02-16 20:58:01
Wynik idzie w świat i umacnia markę polskiego klubu. Jakiś kibice we Francji czy Hiszpanii sprawdzi sobie wyniki tej kolejki LM. Patrzy na mecz Mistrzów Niemiec z Mistrzem Polski i widzi remis 28:28. Właśnie w takich prestiżowych meczach buduje się markę klubu. Nie wtedy gdy wygrywa się z Porto czy Dunkierką tylko właśnie w takich meczach jak ten dzisiejszy.
ręczny2014-02-16 21:01:50
Po meczu w Porto miałem obawy, bo wygraliśmy tam co prawda 35:30, ale nie graliśmy dobrze. Dzisiaj był test tego zespołu i jestem pozytywnie zaskoczony. Nowy trener jest tu dopiero od trzech tygodni a już widać spore zmiany w taktyce zespołu. Kilończycy w tym sezonie wygrali wszystkie mecze u siebie. Ograli m.in. Hamburg, Kolding, Rhein Neckar Lowen. Nas nie pokonali ani u siebie ani w Kielcach. Mamy dobry zespół.
do bobek2014-02-17 16:53:42
A jaki jest twój iloraz inteligencji??? myślę,że też "ZERO"
A móżdzku w móżdzku-też "ZERO"

Industria Kielce po dramatycznym meczu odpadła z Ligi Mistrzów. – Nie wiem, co stało się w ostatniej akcji, czy to był faul, czy o co tam chodziło – powiedział po spotkaniu Dani Dujszebajew, rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
Industria Kielce po dramatycznym meczu odpadła z Ligi Mistrzów. – Uważam, że sędziowie w tej sytuacji powinni pójść z duchem gry i puścić akcję – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Mecz pełen zwrotów akcji przyszło nam oglądać podczas rewanżowego starcia Industrii Kielce z Magdeburgiem w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów, którego stawką było Final4 w Kolonii. Kielczanie walczyli bardzo zaciekle doprowadzając do rzutów karnych. Tutaj lepsi okazali się gospodarze.
Ponad 600 fanów Industrii Kielce pojawiło się w Magdeburgu, aby wspierać drużynę w ćwierćfinałowym starciu Ligi Mistrzów. Kibice „żółto-biało-niebieskich” przemaszerowali przez miasto.
Przed Koroną Kielce najważniejszy miesiąc w sezonie. Czy maj okaże się szczęśliwy i „żółto-czerwoni” pozostaną w PKO BP Ekstraklasie?
Industria Kielce zgłosiła sześciu młodych zawodników do decydujących starć w Orlen Pucharze Polski. Są to wychowankowie klubu, którzy przed kilkoma tygodniami świętowali znaczący sukces.
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała wyjazdowy pojedynek z Puszczą Niepołomice 1:1. – Nie jesteśmy zadowoleni z tego meczu, ponieważ musimy walczyć o zwycięstwa – powiedział po spotkaniu Dominick Zator, obrońca „żółto-czerwonych”.
W poniedziałek nie udało się wykonać milowego kroku w stronę utrzymania. Korona Kielce zremisowała w Krakowie z Puszczą Niepołomice 1:1 i wciąż znajduje się w strefie spadkowej. Kto Waszym zdaniem zasłużył na miano najlepszego piłkarza żółto-czerwonych w tym meczu?
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała wyjazdowy mecz z Puszczą Niepołomice 1:1. – Wszystko zależy od tego jak gramy po stracie gola, a wtedy najczęściej tracimy kontrolę nad meczem – powiedział po spotkaniu Martin Remacle, pomocnik „żółto-czerwonych”.
W 30. kolejce mecze najwyższej klasy rozgrywkowej obejrzało 144 475 osób.
Lider oraz wicelider na tarczy. Czy seria Hutnika doprowadzi krakowian do 1 ligi?
Już w najbliższą środę (1 maja) rozstrzygną się losy Industrii Kielce w Lidze Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” rozegrają wówczas rewanżowy mecz 1/4 finału z SC Magdeburg.
Po 139 dniach zawodnicy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza doczekali się kolejnego zwycięstwa w sezonie. Podbeskidzie coraz bliżej spadku do 2 ligi.
Kolejny przegrany mecz mają za sobą zawodnicy Radomiaka Radom. Na szczycie tabeli robi coraz ciaśniej.
Puszcza Niepołomice z kolejną zaliczką punktową prowadzącą do utrzymania. Klub grający ten sezon na stadionie Cracovii zremisował z Koroną 1:1, ma 33 punkty na koncie i kosztem żółto-czerwonych plasuje się nad strefą spadkową.
Korona Kielce wciąż w dramatycznym położeniu. Kielczanie zremisowali z Puszczą 1:1. Gola na wagę jednego punku zdobył Martin Remacle. Żółto-czerwoni aktualnie plasują się na 16. miejscu w tabeli. – Spodziewaliśmy się tego, co możemy zastać w Krakowie i rzeczywiście rywal postawił nam trudne warunki – mówi trener Kamil Kuzera.
W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała wyjazdowy mecz z Puszczą Niepołomice 1:1. Bramkę dla „żółto-czerwonych” zdobył Martin Remacle, a dla gospodarzy Roman Yakuba.
Pokaźna grupa fanów Korony Kielce po 15.00 wyruszyła spod stadionu przy ulicy Ściegiennego do Krakowa, gdzie na miejscu będą wspierać swoją drużynę podczas walki o trzy punkty. Na arenie Cracovii podopieczni Kamila Kuzery zmierzą się z Puszczą Niepołomice. Początek starcia o godzinie 19.00.
Przed Industrią Kielce rewanżowym mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Kielczanie zagrają na wyjeździe z SC Magdeburg – Najważniejsze natomiast jest serce i charakter. Uważam, że w tym meczu będzie decydowało wiele rzeczy – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek, obrotowy gości.
W rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z SC Magdeburg – Jeśli będziemy robić to samo, co robiliśmy w pierwszym pojedynku, to znów wygramy jedną bramką – powiedział przed spotkaniem Andreas Wolff, bramkarz „żółto-biało-niebieskich”.
To historyczny moment dla kieleckiego klubu. W niedzielę łupem juniorów Polonii Kielce padły dwa medale!
Już w najbliższą środę (1 maja) rozstrzygną się losy Industrii Kielce w Lidze Mistrzów. Mistrzowie Polski rozegrają wówczas rewanż 1/4 finału z SC Magdeburg. – Jeżeli zagramy kompaktowo i zespołowo jako drużyna, nieszablonowo i nieprzewidywalnie, to właśnie tą jednością możemy ich pokonać – powiedział przed spotkaniem Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
Podano dokładny terminarz fazy grupowej turnieju olimpijskiego szczypiornistów. W zmaganiach o medale może wziąć udział nawet ośmiu graczy Industrii Kielce.
To będzie mecz, którego stawką może być utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek! Korona Kielce gra dziś wyjazd z Puszczą Niepołomice. Czy żółto-czerwoni dźwigną ciężar gatunkowy tej rywalizacji i zdołają na stadionie Cracovii ograć beniaminka? Zapraszamy na relację tekstową NA ŻYWO!
Orlen Superliga podała dokładne terminy rozegrania meczów finałowych pomiędzy Industrią Kielce a Orlenem Wisłą Płock.
Korona Kielce wraca w tym sezonie na stadion Cracovii, by tym razem zmierzyć się z Puszczą Niepołomice. Stawka meczu jest bardzo duża, gdyż rywalizują ze sobą zespoły pretendujące do spadku z PKO BP Ekstraklasy. Gdzie można obejrzeć to spotkanie?
Bezpieczeństwo to jeden z kluczowych obszarów, na który zwracają uwagę osoby, które aktualnie poszukują pracy. Zgodnie z raportem „Kształtowanie kultury bezpieczeństwa i higieny pracy w organizacji” jest to jeden z najważniejszych czynników, który może zaważyć na tym, czy oferta zostanie uznana za atrakcyjną. Nie powinno więc dziwić, że coraz więcej przedsiębiorstw na poważnie analizuje ceny kursów KPP – byle tylko zapewnić pracownikom możliwość rozwoju w tym kierunku. Komu takie szkolenie przyd
Piłkarze Korony Kielce będą mogli liczyć na wsparcie licznej grupy „żółto-czerwonych” kibiców.
W 27. kolejce III Ligi grupy IV świętokrzyskie drużyny zanotowały różne rezultaty. Jakie?
Za nami jeden z ostatnich weekendów handballowych zmagań w niższych ligach. Tylko jeden ze świętokrzyskich zespołów mógł cieszyć się z wygranej.