Trzy ciosy w kilkadziesiąt sekund. Dobrze grająca Korona lepsza od Podbeskidzia

14-12-2013 14:31,

To był przedziwny mecz na Arenie Kielc. Leszek Ojrzyński pierwszy raz na obiekcie przy ulicy Ściegiennego zasiadł na ławce rezerwowych gości. Dodatkowo wszystkie trzy bramki w spotkaniu padły w odstępie zaledwie kilkudziesięciu sekund, a autorem dwóch z nich (w tym samobója) był napastnik gości, Fabian Pawela. Korona rozegrała dobre zawody i zasłużenie pokonała Podbeskidzie 2:1 (0:0).

Kielce, sobota, godz. 15.30

Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (0:0)

odśwież

Koniec - Nadszedł upragniony ostatni gwizdek sędziego! Po naprawdę dobrym meczu Korona ograła Podbeskidzie. Kielczanie mogli zwyciężyć dużo wyżej, ale strasznie szwankowała skuteczność i świetnie bronił Zajac. Za uwagę dziękuje Marcin Długosz!

90+2. min. - Z czasu doliczonego została jeszcze tylko jedna minuta.

90+1. min. - Pyłypczuka zmienia Janiec.

90. min. - Janota dostaje żółtą kartkę za protesty po tym, jak Jakubik nie gwizdnął karnego dla Korony po jego przewróceniu się w polu karnym.

89. min. - Kołodziej sprzed pola karnego uderza obok prawego słupka bramki Małkowskiego.

88. min. - Dejmek na leżąco zdołał nabić gracza z Bielska-Białej i odsunął zagrożenie spod własnej bramki.

87. min. - Duże zastrzeżenia do pracy arbitra Krzysztofa Jakubika ma trener Martin. Podobnego zdania co Hiszpan są kibice Korony.

86. min. - "Centrostrzał" Pyłypczuka nie sprawia kłopotów Zajacowi.

85. min. - Kontra w wykonaniu tercetu Marković-Gołębiewski-Janota zakończona złym zagraniem tego ostatniego.

83. min. - Kołodziej strzela prosto w mur, a w dodatku zostaje ukarany napomnieniem za ostre potraktowanie Michała Janoty.

82. min. - Rzut wolny dla Podbeskidzia w pobliżju pola akrnego Korony. Decyzja sędziego Jakubika budzi sprzeciw gospodarzy.

80. min. - W posiadaniu piłki są teraz bielszczanie, ale póki co nic z tego nie wynika.

78. min. - Kielczanie cofnęli się teraz do defensywy.

75. min. - Za taktyczny faul ukarany "żółtkiem" został Paweł Golański. A w Podbeskidziu ostatnia zmiana - Kołodziej zmienił Malinowskiego.

73. min. - Kolejna zmiana w Koronie. Boisko opuścił Maciej Korzym, który dziś zdobył pierwszego gola w Ekstraklasie po wyleczeniu kontuzji. Jak widać wynagrodziło mu się zasponsorowanie biletów na mecz dla czytelników CKsportu! :) W jego miejsce wszedł Daniel Gołębiewski.

72. min. - Bardzo dobre zawody rozgrywają dzisiaj kielzanie. W zespole trenera "Pachety" szwankuje jednak skuteczność.

70. min. - A tak widzimy fanów gości. A w zasadzie to nie widzimy.

69. min. - Dziś mecz na żywo ogląda 6126 osób.

67. min. - Janota wchodzi za Kiełba.

66. min. - Pawela zgrywa piłkę głową, a na bramkę Małkowskiego uderza Telichowski, ale na szczęście minimalnie niecelnie.

63. min. - Kiełb po ziemi w pole karne, ale piłk pewnie chwyta Zajac.

61. min. - Druga zmiana w szeregach gości. Wodecki zmienił Chmiela.

60. min. - Korona ma inicjatywę! Gospodarze spokojnie prowadzą grę, dają nam trochę odetchnąć po tych 3-ech szalonych minutach :)

56. min. - Nie dajemy rady! Golański wrzuca w pole karne, a tam Pawela, którego nikt nie naciskał, głową skierował piłkę do własnej siatki! Dwa gole w pół minuty tego zawodnika, co za drwina losu!

55. min. - Kielczanie prowadzili tak na oko 30 sekund... Piłka w pole karne Małkowskiego, któryś z defensorów Korony wybił ją przed pole karne, a stamtąd strzelił Pawela i mamy remis.

54. min. - GOOOOOOOOOOOL!!! Z rzutu rożnego w pole karne centruje Paweł Golański, a gola głową zdobywa... MACIEJ KORZYM!

53. min. - Brak nam słów by opisać dyspozycję Zajaca w dzisiejszym meczu! teraz broni uderzenie Jovanovicia!

52. min. - Bielszczanie próbowaliszczęścia strzałem z dystansu. Bez powodzenia.

50. min. - Chętnie wrzucilibyśmy fotkę fanów z Bielska-Białej, ale mgła jest tak gęsta, że nawet nie dajemy rady ich dostrzec po przeciwnej stronie stadionu... Z oddali majaczą tylko ich flagi, a i to nie bardzo.

49. min. - Co za gość! Zajac, Zajac, Zajac... Wszystko broni, jest niesamowity!

47. min. - Kielczanie ruszają z animuszem.

46. min. - Zaczynamy drugą połowę!

Przerwa - No to jak powiedział o mleku, to jeszcze lepiej pasuje do dzisiejszego meczu :)

Przerwa - Żadnych komentarzy? To pewnie wszyscy nasi czytelnicy są na Arenie Kielc! Cieszymy się :)

45. min. - Koniec pierwszej połowy. Gospodarze zdecydowanie dominują na ekipą Podbeskidzia, ale jak dotąd nie potrafili udokumentować tego trafieniem. Czekamy na nie niecierpliwie!

44. min. - Golański niecelnie z ostrego kąta.

43. min. - Podbeskidzie jest zepchnięte do ciągłej defensywy.

41. min. - Jak Leszek Ojrzyński odchodził z Kielc, powiedział: "Zupa się rozlała". Teraz nad Areną Kielc ktoś chyba rozlał mleko... Mgła przybrała sporych rozmiarów, utrudnia widoczność.

38. min. - Napomnienie dla Stano za osre potraktowanie Zajaca. Oznacza to, że defensor Korony nie zagra w lutowym pojedynku z Legią Warszawa.

36. min. - Któraż to już okazja bramkowa gospodarzy?! Piłka spada pod nogi Płypczuka, ten oddaje bombę na bramkę Zajaca, ale Słowak zachowuje czujność. Po chwili jeden z kielczan główkuje, ale piłka szczęśliwie trafia w golkipera bielszczan. "Złocisto-krwiści" powinni już prowadzić!

35. min. - Telichowski atakuje Golańskiego nierozważnym wślizgiem, za co otrzymuje żółtą kartkę.

33. min. - Niesamowita mgła unosi się nad stadionem przy ulicy Ściegiennego. Ale to nie zraża kibiców Korony!

30. min. - No właśnie, żeby te niewykorzystane sytuacje się nie zemściły... Deja uderza z rzutu wolnego w samo "okienko", ale fantastyczną paradą popisuje się Małkowski!

28. min. - Koroniarze muszą tylko postawić kropkę nad "i"...

26. min. - Fani kielczan tradycyjnie domagają się, żeby Andrzej Kobylański wrócił do Ostrowca Świętokrzyskiego.

25. min. - Kielczanie atakują bez ustanku! Naprawdę może się to podobać!

23. min. - Pierwsza zmiana w szeregach gości. Górkiewicza zluzował Deja. Prawy obrońca ekipy z Bielska-Białej radził sobie w tym spotkaniu bardzo słabo.

22. min. - "Żółto-czerwoni" atakują i ewidentnie przeważają! Teraz strzelał głową Golański po centrze Kiełba

21. min. - Kapitalna obrona słowackiego bramkarza "Górali"! Po wrzutce "Gola" główkował Stano, ale jego strzał cudownie na kolejny korner sparował Zajac. Po chwili gola zdobyć próbował Maciej Korzym, ale nieznacznie się pomylił.

20. min. - Co za akcja Korony! Kiełb świetnie zastawia Górkiewicza, piłka przelatuje na skrzydło do Pyłypczuka, ten centruje w pole karne, a nadbiegający "Ryba" uderza prosto w Zajaca i wciąż bez goli przy Ściegiennego. Brawo "złocisto-krwiści"!

18. min. - Tego pana wszyscy w Kielcach dobrze znamy. I wiemy jak potrafi żyć meczem!

17. min. - Kiełb w sytuacji oko w oko z Zajacem za długo zwleka z oddaniem strzału. Po chwilu uderza Korzym po "centrostrzale" Golańskiego, piłka tańczy na linii bramkowej, ale sędzia odgwizdał spalonego "Korzenia".

15. min. - Chmiel nieprzepisowo zatrzymuje szarżującego "Gola", za co dostaje żółtą kartkę.

13. min. - Po przerzucie w pole karne bielszczan mamy zamieszanie "z niczego". Kiełb jednak nie zdołał strącić piłki do bramki.

10. min. - Rzut rożny dla Korony. Nic jednak z niego nie wynika.

8. min. - To ostatni mecz przed przerwą zimową. Gdzie pojadą koroniarze na urlop? Mongolia, Fidżi, Zakopane :)?

7. min. - Malinowski odzyskuje piłkę 30 metrów od bramki Korony i przez dłuższą chwilę jest kompletnie nieatakowany. Na szczęście gracz gości strzela niecelnie.

5. min. - Paweł Golański szarżował prawym skrzydłem i wpadł w pole karne. Jego finalne podanie okazało się jednak zablokowane w taki sposób, że w dodatku Zajac zaczął od bramki.

3. min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego Pawła Golańskiego, uderza Pyłypczuk, ale niecelnie.

1. min. - I, jak się można było spodziewać, na trybunach: LESZEEEEK OJRZYNSKI! Już w pierwszych sekundach groźna akcja Malinowskiego, ale gracz Podbeskidzia źle podawał.

15.29 - Piłkarze już na murawie!Bramkarz bielszczan zamiast z numerem "1" gra z "25", który należy do rezerwowego golkipera gości... Nazwisko jest zaklejone. Ktoś Zajacowi zabrał koszulkę jak ten się rozgrzewał :)?

15.26 - Do składu kielczan wracają zawieszeni ostatnio za nadmiar kartek Pyłypczuk i Jovanović. Na ławce wylądował za to Michał Janota.

15.22 - Póki co na stadionie nie ma zbyt wielu kibiców:

15.18 - Trener Grzegorz Opaliński jak zwykle pieczałowicie przygotowuje do meczu swoich podopiecznych:

15.15 - Witamy, witamy z Areny Kielc! Banda świrów kontra jej twórca - kto będzie dzisiaj lepszy na stadionie przy ulicy Ściegiennego? Na relację zaprasza Marcin Długosz.

15.00 - Zwykle spotkanie Korony Kielce z Podbeskidziem Bielsko-Biała nie budziło wśród fanów „złocisto-krwistych” większych emocji. Tym razem jednak kibicom „żółto-czerwonych” serce zabije mocniej. W sobotę naprzeciw graczy Martina wybiegną podopieczni Leszka Ojrzyńskiego, który cieszy się w stolicy Świętokrzyskiego ogromnym szacunkiem. Przeczytaj zapowiedź meczu!

------------

M_M2013-12-14 16:25:54
To będzie komentarz. Jak oni tego nie wygrają to będzie GIGANTYCZNY NIEFART. Tyle okazji, tyle strzałów i żadnej bramki...
:)(:2013-12-14 16:27:52
Ojrzyński powiedział o mleku, a nie o zupie. Coś wam się potentegowało.
BooBIK2013-12-14 16:39:28
Zajac dobrze broni ale w końcu mu się przytrafi jakiś klops bo on to potrafi tak sam jak Cabaj
BooBIK2013-12-14 16:42:15
volcano2013-12-14 17:01:27
zajac jest cienki jak barszcz a ze mu idzie w mgle to juz inna brocha. w koncu babola dowali.
reef2013-12-14 17:33:47
Mówiłem że będzie 2:1
krywoj752013-12-14 17:40:04
Luker nie będzie miał karpia na święta.... kuponik mu nie wszedł był.... zostają śledzie kiszone w zeszłym roku... gwiazdka po byku ;)
jayjay2013-12-14 18:23:14
Zajac jest jednym z najlepszych bramkarzy ligi, jeśli nie najlepszym. i to drugi sezon z rzędu
wampirus2013-12-14 18:32:14
To nie była mgła toź to alkohol parował wypity przed meczem
CK732013-12-14 21:14:14
Bravo bravo bravo , to była bardzo ważna wygrana...
Korzeń wiedziałem ze dziś coś uszczelisz należało Ci się , teraz będziesz miał już z górki , znając Ciebie mocno popracujesz w okresie przygotowawczym i uszczelisz jeszcze nie jedna bramkę do końca sezonu .
mm2013-12-14 21:58:35
Dobra gra, ale najważniejsze są 3 punkty. Jakby tak wygrać jeszcze ze 2-3 mecze to można się wbić w czołową ósemkę. W sumie do ósmego miejsca w tabeli tracimy niewiele.
Cekin2013-12-15 09:59:14
Jak można prowadząc tylko 2-1 tak grać jak Korona w ostatnich 25 minutach. Tylko szczęściu i słabości przeciwnika możemy zawdzięczać, że nie skończyło się remisem albo porażką. Świadczy to o tym, że nie mamy dalej kreatora gry, zawodnika, który wprowadzi spokój, kiedy trzeba przytrzyma piłkę lub umiejętnie rozegra. Jednym słowem środkowy rozgrywający potrzebny na wiosnę jak słońce. Ponadto widać, że Stano powinien już zakończyć grę w ekstraklasie i stopera też trzeba też szukać.
walet®2013-12-15 11:04:39
znów pszypadkowa wygrana.Korona strzeliła jedną bramkę a wygrała dwoma.paranoja
MKS2013-12-15 13:00:19
Jak już to pRZypadkowa analfabeto bez skończonej podstawówki. Jednym wielkim przypadkiem jesteś ty (celowo z małej).
poezja kibic2013-12-15 14:11:16
stano kal . kiercz,lenart ,angielski, sa omijani serby sa lepsi. vuko wykiwal ojrzyna a teraz paczete to jest serb a nie polak pamietajcie
Paweł2013-12-15 15:17:10
I tu się @walet z Tobą zgodzę. Zupełnie jak w Gliwicach. Piast: 39% - posiadania piłki, 0 - strzałów celnych. Korona strzela 2 bramki i remisuje 1:1. Przypadek? Paranoja, nie :)