Porażka KSS-u w Turcji

15-03-2013 21:10,

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Challenge Cup piłkarki ręczne KSS-u Kielce przegrały 20:27 z Uskudar B.S.K. Po pierwszej części spotkania nasze zawodniczki miały już dziewięć bramek straty (8:17). W sobotę dojdzie do rewanżowego pojedynku obu ekip.

W spotkaniu tym zabrakło chorej Katarzyny Grabarczyk oraz kontuzjowanej Mileny Kot. Z urazem wystąpiła inna kołowa – Joanna Drabik. Podopieczne Pawła Tetelewskiego miały w pierwszej połowie spore problemy ze zdobywaniem bramek. Po niespełna kwadransie przegrywały 2:8. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem tureckiego zespołu 17:8.

Po wznowieniu gry gra kielczanek wyglądała już lepiej. Nasze zawodniczki nieznacznie zniwelowały straty i ostatecznie przegrały 20:27. W tym spotkaniu KSS grał w roli gospodarza. Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie już w sobotę 16 marca o godzinie 16.30. Najskuteczniejszą zawodniczką „Tygrysic” była Marzena Paszowska, która rzuciła sześć bramek, pięć razy do bramki Turczynek trafiła Kamila Skrzyniarz.

KSS Kielce – Uskudar B.S.K 20:27 (8:17)

KSS Kielce: Staś, Wawrzynkowska - Paszowska 6, Skrzyniarz 5, Grzesik 3, Drabik 2, Syncerz 1, Lalewicz 1, Młynarczyk, Nowak 1, Olszowa 1.

źrodło: własne/ksskielce.pl