KSS poznał rywalki! Turecki kierunek

12-02-2013 11:12,

W Wiedniu odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych Challenge Cup. Zespół KSS-u Kielce w tej fazie rozgrywek zmierzy się z tureckim – Üsküdar B.S.K. Mecze tej fazy rozgrywek zaplanowano na 16 i 23 marca.

To nie było najlepsze losowanie zarówno ze względów logistycznych, jak i sportowych. Üsküdar B.S.K. to jeden z najsilniejszych zespołów na jaki mógł trafić KSS. Turczynki od lat grają w europejskich pucharach. W obecnym sezonie Üsküdar w Challenge Cup rozegrał tylko dwa mecze. Zmierzył się w greckim FETA EPIRUS Anagennisi Artas i oba spotkania wygrał w imponujących rozmiarach – 33:24 i 37:10 (w tym spotkaniu po pierwszej połowie Turczynki prowadziły aż 20:1!).


Üsküdar B.S.K.

To będzie daleki wyjazd KSS-u. Kielczanki będą musiały udać się aż do Istambułu. Mecze tej fazy rozgrywek zaplanowano na 16 i 23 marca, ale można się spodziewać, że władze obu klubów dojdą do porozumienia i mecze rozegrane zostaną w Turcji.

Jeżeli KSS pokona turecki zespół w kolejnej fazie Challenge Cup zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu AZS Politechnika Koszalin – DHK Banik Most.

Oto pary ćwierćfinałowe Challenge Cup:

KSS Kielce - Üsküdar B.S.K (Turcja)

H65 Hoor (Szwecja) - HBC Nimes (Francja)

ZRK „Zrinski” Mostar (Bośnia i Hercegowina) - Fantasyland – Samobor (Chorwacja)

DHK Banik Most (Czechy) - AZS Politechnika Koszalin (Polska)

fot. EHF

 

Wasze komentarze

uj2013-02-12 16:34:38
A pisalem wczoraj to nikt nie wiezyl
F.Kiepski2013-02-12 21:36:40
"wiezyl" Do szkoly matole a nie do komentowania!
fankss2013-02-24 10:39:00
Sytuacja klubu jest katastrofalna. Brakuje pieniędzy nawet na opłacenie hali na treningi i mecze. Miasto czyli OFICJELE zdecydowali że kobieca piłka ręczna jest nie potrzebna. Jeżeli dalej potrwa ten stan to konsekwencją będzie spadek do pierwszej ligi. Widać że Kielcami rządzą mężczyźni. Proszę kobiety pracujące w naszym magistracie odezwijcie się w obronie żeńskiego klubu. Niestety juniorki skończyły na poziomie półfinałów, a spowodowane to było brakiem pieniędzy na grę drugiego zespołu w wyższej klasie rozgrywkowej. Młode ogrywały się w w kiepskiej grupie drugiej ligi gdzie wszystkich leją bez oporów. Niestety w półfinałach trafiły na równorzędne zespoły i brakło im ogrania i odporności psychicznej. Apeluje PANIE MIESZKANKI ŚWIĘTOKRZYSKIEGO ujmijcie się za żeńską piłką ręczną.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group