[KEEZA 4. Liga] Korona III wygrywa w Suchedniowie. Show Klimontowianki

13-10-2025 13:00,
Piotr Okła

W 12. serii gier KEEZA 4. Ligi znów bezbłędne okazały się dwie czołowe drużyny. Kibice w Klimontowie mogli natomiast podziwiać popis strzelecki swoich ulubieńców.

Spartakus Daleszyce pokonał Wierną Małogoszcz 2:0. Triumf gospodarzy przupieczętowali Ernest Rozmysłowski i Daniel Biesiada.

Korona III Kielce wygrała na wyjeździe z Orliczem Suchedniów 2:1 Maksym Rija i Daniel Wyrozumski zanotowali trafienia dla „żółto-czerwonych”, z kolei dla miejscowych bramkę zdobył Kacper Buczkowski.

Olimpia Pogoń Staszów zremisowała z GKS-em Rudki 2:2. Dla gospodarzy trafiali Hubert Wojsa i Krzysztof Pluciński, natomiast dla gości gole zdobyli Kamil Uciński oraz Kacper Wiecha.

Moravia Morawica pokonała Victorię 2015 Skalbmierz 2:1, a bohaterami spotkania zostali Michał Rybus i Dawid Więckowski, którzy zapewnili prowadzenie swojej drużynie. Victoria odpowiedziała tylko trafieniem Mateusza Lamparta.

GKS Nowiny pokonał Granat Skarżysko-Kamienna 1:0. O trzech punktach zdecydował samobójczy gol Bartosza Styczyńskiego.

Hetman Włoszczowa wygrał z Neptunem Końskie 2:1. Gole dla gospodarzy zdobyli Łukasz Skalski (samobójcza) i Ariel Carrard. Dla gości trafił z kolei Adam Kowalczyk.

Klimontowianka PBI Klimontów rozgromiła Alit Ożarów 5:0. Dublety ustrzelili Kacper Broda i Jakub Kończak, a jedno trafienie dołożył Filip Krempa.

AKS 1947 Busko-Zdrój pokonał w wyjazdowym starciu Arkę Pawłów 2:1. Dla gospodarzy trafił Maciej Raźny, a dla gości gole zdobyli Maciej Pokora i Patryk Kowalczyk.

Mecz LKS Orlęta Probudex Kielce – Piaskowianka Piaski ze względu na zły stan boiska spowodowany opadami został przełożony na inny termin.

Wyniki 12. kolejki KEEZA IV Ligi Świętokrzyskiej

  • Spartakus Daleszyce – Wierna Małogoszcz 2:0
  • MKS Orlicz Suchedniów – Korona III Kielce 1:2
  • LKS Orlęta Probudex Kielce – Piaskowianka Piaski (przełożony)
  • Olimpia-Pogoń Staszów – GKS Rudki 2:2
  • KS Moravia Kopalnia Morawica – Victoria 2015 Skalbmierz 2:1
  • GKS Nowiny – Granat Skarżysko-Kamienna 1:0
  • Hetman Włoszczowa – Neptun Końskie 2:1
  • Klimontowianka PBI Klimontów – Alit Ożarów 5:0
  • Arka Pawłów – AKS 1947 Busko-Zdrój 1:2

Tabela po 12. kolejce KEEZA IV Ligi Świętokrzyskiej

# Drużyna M Z R P + +/- Pkt
1 AKS 1947 Busko-Zdrój 12 11 0 1 30 12 +18 33
2 Korona III Kielce 12 9 1 2 33 8 +25 28
3 KS Moravia Kopalnia Morawica 12 7 2 3 27 10 +17 23
4 Arka Pawłów 12 7 1 4 25 15 +10 22
5 GKS Rudki 12 6 4 2 22 17 +5 22
6 LKS Orlęta Probudex Kielce 12 6 3 3 19 9 +10 21
7 MKS Neptun Końskie 12 6 4 4 19 15 +4 21
8 GKS Nowiny 12 5 3 4 21 17 +4 18
9 Spartakus Daleszyce 12 5 3 4 15 12 +3 18
10 Alit Ożarów 12 4 4 4 15 21 -6 16
11 Wierna Małogoszcz 12 4 2 6 17 21 -4 14
12 Granat Skarżysko-Kamienna 12 3 3 6 10 19 -9 12
13 Hetman Włoszczowa 12 3 3 6 18 31 -13 12
14 Victoria 2015 Skalbmierz 12 3 2 7 17 26 -9 11
15 Klimontowianka Klimontów 12 3 1 8 17 28 -11 10
16 Piaskowianka Piaski 11 3 1 7 14 29 -15 10
17 Olimpia-Pogoń Staszów 12 1 3 8 8 28 -20 6
18 MKS Orlicz Suchedniów 12 1 2 9 15 30 -15 5
Awans do Betclic 3 Ligi Grupa 4 Baraż o awans do Betclic 3 Ligi Grupa 4 Spadek do KEEZA Klasa Okręgowa

Fot. Marcin Deszczka

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wiadomości

W ćwierćfinale Pucharu Polski Industria Kielce zmierzy się na wyjeździe z COROTOP Gwardią Opole. „Żółto-biało-niebiescy” w tej fazie zmagań spotkają się z tym rywalem po raz… trzeci z rzędu.
Średnia 2,75 gola na mecz to wynik, który rozgrzał kibiców podczas pierwszego weekendu zmagań PKO BP Ekstraklasy w 2026 roku. W 19. serii gier nie zabrakło niespodzianek.
Łączna frekwencja podczas 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy wyniosła 93 017 widzów.
W ćwierćfinale Pucharu Polski Industria Kielce zmierzy się na wyjeździe z COROTOP Gwardią Opole. – My podchodzimy do tego starcia profesjonalnie i koncentrujemy się na uzyskaniu pozytywnego dla nas wyniku – powiedział Piotr Jarosiewicz, skrzydłowy „żółto-biało-niebieskich”.
W ćwierćfinale Pucharu Polski Industria Kielce zmierzy się na wyjeździe z COROTOP Gwardią Opole. – Dwa okresy przygotowawcze w ciągu roku to dla organizmu duże wyzwanie, ale zawodnicy potrzebowali tego czasu na regenerację i wyleczenie swoich problemów zdrowotnych – powiedział Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.
W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 2:1. – Trener Zieliński tonuje zapędy i przechodzimy od meczu do meczu – powiedział po spotkaniu Xavier Dziekoński, bramkarz „żółto-czerwonych”.
W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 2:1. – Nie ma co ukrywać, że gole na tym stadionie smakują fajnie, ale najważniejsze jest to, że wygraliśmy – powiedział po spotkaniu Mariusz Stępiński, napastnik „żółto-czerwonych”.
To był wieczór wielkich emocji w Jyske Bank Boxen, który zakończył się koronacją Duńczyków oraz wielką radością Chorwatów. Podczas gdy gospodarze pewnie sięgnęli po złoto, „Hrvatska” wyszarpała brąz w meczu, w którym o losach medalu decydowała jedna bramka.
W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 2:1. Opinią po spotkaniu podzielił się trener miejscowych Marek Papszun.
W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 2:1. Opinią po spotkaniu podzielił się trener zwycięzców Jacek Zieliński.
W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 2:1. Bramki zdobyli Bartosz Kapustka (z rzutu karnego) dla „Wojskowych”, a także Mariusz Stępiński, który ustrzelił dublet dla „żółto-czerwonych”.
W weekend Kobierzyce gościły juniorskie ekipy w ramach turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski kobiet. Szczypiornistki Korony Handball Kielce potwierdziły znakomitą dyspozycję, pewnie wygrywając wszystkie trzy spotkania i z pierwszego miejsca meldując się w kolejnej rundzie rozgrywek.
Wielkimi krokami zbliża się powrót na parkiet piłkarzy ręcznych Industrii Kielce. Wicemistrzowie Polski zainaugurują wiosenne granie początkiem lutego, a plan na najbliższe miesiące jest oczywisty - zdetronizowanie Orlenu Płock i odzyskanie mistrzostwa Polski, a także jak najlepszy występ w Europie. Co czeka naszą drużynę w drugiej części sezonu 2025/26 oraz na co stać szczypiornistów z Kielc? O ocenę szans Industrii poprosiliśmy eksperta serwisu Bukmacher-Legalny, Wojciecha Szeląga.
W starciu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. Oczywiście transmisja ze starcia z ekipą „Wojskowych” przy Łazienkowskiej będzie dostępna w telewizji, a także w internecie.
W starciu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. Spotkanie będziecie mogli śledzić w naszej relacji NA ŻYWO.
Właściciel klubu oraz przewodniczący rady nadzorczej Korony Kielce Łukasz Maciejczyk był gościem „Rozmowy Dnia Polskiego Radia Kielce”. W rozmowie z Jakubem Rożkiem sternik klubu poruszył wątki związane z kulisami zgrupowania w Turcji, nowymi transferami oraz ambitnymi celami na rundę wiosenną.
Kapitalna postawa Andreasa Wolffa w bramce pomogła Niemcom ograć Chorwację, a bezbłędny Mathias Gidsel poprowadził Danię do zwycięstwa nad Islandią. Portugalczycy triumfowali zaś ze Szwecją.
Korona Kielce rozpoczęła kampanię #KoronaWKomplecie, w której promuje zakup karnetów na wiosenne mecze „żółto-czerwonych”. Do akcji włączyli się „Ambasadorzy Korony” okresu ostatnich dwóch dekad: Jacek Kiełb, Kamil Kuzera, Paweł Golański oraz Maciej Korzym.
W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. – Spodziewamy się naprawdę bardzo trudnego meczu, nikt nie sugeruje się tym, co działo się jesienią, czy pozycją rywala w tabeli bo to nie ma nic do rzeczy – powiedział przed spotkaniem Jacek Zieliński, szkoleniowiec „żółto-czerwonych”.
W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. O kwestiach kadrowych przed tym pojedynkiem szerzej opowiedział Jacek Zieliński, trener „żółto-czerwonych”.

Legia Warszawa będzie musiała radzić sobie bez jednego ze swoich kluczowych zawodników w nadchodzących miesiącach. Klub ze stolicy poinformował za pośrednictwem portalu X, że Rúben Vinagre przeszedł operację mięśnia przywodziciela i jego powrót do treningów przewidywany jest dopiero na początek maja. To istotna wiadomość również z perspektywy Korony Kielce, która już 1 lutego zmierzy się z „Wojskowymi”.
Poznaliśmy sędziego głównego spotkania 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Legią Warszawa.
Kibice Korony Kielce, którzy nie zdecydowali się na wyjazd do stolicy, będą mogli obejrzeć najbliższe ligowe starcie w wyjątkowych warunkach! W niedzielę, 1 lutego, kino Helios w Galerii Echo przeprowadzi transmisję meczu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym „Żółto-Czerwoni” zmierzą się na wyjeździe z Legią Warszawa.
Przed Koroną Kielce potyczka z Legią Warszawa. Co charakteryzuje ekipę Marka Papszuna?
Poznaliśmy cztery najlepsze drużyny EHF Euro 2026: do strefy medalowej awansowały reprezentacje Danii, Niemiec, Chorwacji oraz Islandii.

Copyright © 2026 CKsport.pl Redakcja

Projekt i wykonanie: CK Media Group