Siatkarski turniej o Puchar Prezydentki Miasta Kielce przeszedł do historii
Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Prezydentki Miasta Kielce, zorganizowany z okazji 15-lecia działalności Stowarzyszenia Sportowego Fun Sport, dobiegł końca. W trzydniowych zmaganiach, które odbywały się w Hali Legionów oraz w hali Zespołu Placówek Oświatowych nr 2, triumfowały drużyny z Łodzi, a także zespół z Rzeszowa.
Wydarzenie przyciągnęło młode siatkarki z całej Polski, rywalizujące w trzech kategoriach wiekowych: młodziczka młodsza, młodziczka starsza oraz juniorka młodsza. Kibice mogli podziwiać mnóstwo emocjonujących akcji i zaciętych pojedynków.
Kategoria: młodziczki młodsze
W tej grupie wiekowej dominowały zawodniczki z Rzeszowa. Puchar wywalczył zespół MKS V LE Developres Rzeszów. Na drugim stopniu podium stanęły siatkarki z UKS 15 Przemyśl, a trzecie miejsce przypadło MUKS Sari Żory.
Wyniki końcowe:
-
MKS V LE Developres Rzeszów
-
UKS 15 Przemyśl
-
MUKS Sari Żory
-
UKS „Czwórka” Aleksandrów Łódzki
-
Fun Sport Kielce
-
Rytm Mościska
-
MKS Łańcut
Wyróżnione zawodniczki:
-
Aleksandra Niedźwiedzka (MKS V LE Developres Rzeszów)
-
Emilia Feduniak (UKS 15 Przemyśl)
-
Dorota Wacławczyk (MUKS Sari Żory)
-
Zuzanna Chechelska (Fun Sport Kielce)
-
Veronika Berezovets (Rytm Mościska)
-
Wiktoria Tendaj (MKS Łańcut)
Kategoria: Młodziczki starsze
Najlepsze w tej kategorii okazały się siatkarki z ŁKS Łódź, które po zaciętej walce zwyciężyły w całym turnieju. Srebrny medal zdobyły zawodniczki UKS „Czwórka” Aleksandrów Łódzki, a na trzecim miejscu uplasował się MKS VLO Developres Rzeszów. Zespół gospodarzy, Fun Sport Kielce, zajął czwarte miejsce.
Wyniki końcowe:
-
ŁKS Łódź
-
UKS „Czwórka” Aleksandrów Łódzki
-
MKS VLO Developres Rzeszów
-
Fun Sport Kielce
-
UKS 15 Przemyśl
-
MUKS Sari Żory
-
MKS Łańcut
-
Rytm Mościska
-
Prądniczanka Kraków
Wyróżnienia indywidualne:
-
MVP: Julia Fryczak
-
Najlepsza rozgrywająca: Maja Blomberg
-
Najlepsza blokująca: Emilia Darowska
-
Najlepsza atakująca: Aleksandra Nowicka
-
Najlepsza przyjmująca: Marika Oczoś
-
Najlepsza libero: Nadia Zagożdżon
Kategoria: Juniorki młodsze
W najstarszej grupie wiekowej triumfowały zawodniczki z LO 47 Budowalni Łódź. Drugie miejsce na podium przypadło PGE LTS Legionovia Legionowo, a brązowy medal zdobył miejscowy zespół Fun Sport Wybicki Kielce.
Wyniki końcowe:
-
LO 47 Budowalni Łódź
-
PGE LTS Legionovia Legionowo
-
Fun Sport Wybicki Kielce
-
UKS „Czwórka” Aleksandrów Łódzki
-
Fuks Sulejów
-
MKS VLO Developres Rzeszów I
-
UKS 15 Przemyśl
-
AS JG Żmigród
-
MKS Łańcut
-
MKS VLO Developres Rzeszów II
Wyróżnienia indywidualne:
-
MVP: Weronika Nowosielska
-
Najlepsza rozgrywająca: Oliwia Wasilewska
-
Najlepsza blokująca: Blanka Lipińska
-
Najlepsza atakująca: Aleksandra Przygońska
-
Najlepsza przyjmująca: Magdalena Zachariasz
-
Najlepsza libero: Maja Szczygieł
Fot. Maciej Urban




