Maciejczyk w Radiu eM Kielce: sytuacja wymusiła troszkę, żeby przyspieszyć działania

25-03-2025 09:40,
Piotr Okła

Nowy prezes i właściciel Korony Kielce, Łukasz Maciejczyk był gościem Mateusza Żelaznego oraz Michała Gajosa. Włodarz poruszył kilka interesujących wątków, które zebraliśmy w tym artykule. 

Właściciel firmy Magnus Tobacco podzielił się z dziennikarzami Radia eM Kielce kulisami przejęcia klubu. 

– Amatorsko grałem w piłkę nożną na pozycji bramkarza. To było też w Neptunie Końskie i w naszym lokalnym GLKS-ie Fałków. Natomiast pomysł z zakupem pojawił się kilka miesięcy wcześniej. Planowaliśmy złożyć ofertę na koniec rundy wiosennej miastu, ale sytuacja wymusiła troszkę, żeby przyspieszyć te działania. Stało się to po konferencji, która miała miejsce z Panem Mariuszem Siewierskim. Zdecydowanie wcześniej nosiłem się z takim zamiarem żeby kupić Koronę Kielce i te działania pana Siewierskiego tylko to przyspieszyły – opisywał.

Prezydent Agata Wojda wskazała, że możliwy jest sojusz z Mariuszem Siewierskim. Czy grupa inwestorów kontaktowała się już z Maciejczykiem?

– Do mnie prywatnie się nie odzywał. Natomiast co siedzi w głowie pana Siewierskiego i grupy osób, które chciały zakupić klub tego nie wiem. Być może taka propozycja kiedyś się pojawi, natomiast na dzień dzisiejszy bierzemy pełną odpowiedzialność za klub Korona Kielce i nie nosimy się takim zamiarem żeby po prostu wychodzić – wskazał.

Nowy właściciel zdradził również, że jest bliski dopięcia budżetu na kolejny sezon i znalezienia nowych sponsorów. – Tak, rozmawiamy z partnerami biznesowymi. Oczywiście w pierwszej kolejności z tymi którzy już dzisiaj są, czyli Exbud, Lewiatan, STS, to są firmy które dziś już łożą pieniążki na Koronę. Natomiast nowi partnerzy biznesowi w najbliższym czasie dołączą do nas i ten budżet który zakładaliśmy, powinien być dopięty – zaznaczył. 

Biznesmen zdradził także swoje krótkoterminowe cele. 

– Pierwszą rzeczą, którą udaje nam się robić, to jest zapełnienie stadionu bo najważniejsi w tym sporcie tak naprawdę są kibice, bo piłkarze po coś grają, oczywiście dla własnej satysfakcji, dla własnego zarobku natomiast bez kibiców ten sport nie miałby racji bytu i udało nam się wyprzedać w całości stadion na Radomiaka. Mam nadzieję, że w kolejnym meczu z Widzewem również dość szybko te bilety się rozejdą. Ten aspekt sportowy chcemy zabudować też dodatkowo poprzez ściąganie różnego rodzaju gwiazd, youtuberów osób znanych, którzy będą mogli w przerwie spotkać się z naszą młodzieżą, dać autograf, zrobić zdjęcie, żeby to oprócz tego waloru sportowego też byt taki dodatkowy bodziec dla przyjścia rodzin z dziećmi i tych kibiców takich zatwardziałych. Wszystko po to żeby na Ściegiennego ten stadion nie świecił pustkami, a jak pamiętamy wszyscy, no nie zawsze było tak różowo i kolorowo, bo pięć tysięcy czy sześć tysięcy to było zdecydowanie za mało – podkreślił. 

Odniósł się również do wielu głosów wsparcia, które otrzymał podczas procesu negocjacji. 

– Naprawdę ja już bym policzył to w tysiącach. Było to mnóstwo wiadomości na Facebooku, za które serdecznie dziękuję. Zdecydowana większość 99% z nich to były takie naprawdę mocno budujące i jeszcze bardziej w kierunku, żeby nie zboczyć z tych torów prowadzących do przejęcia klubu – wskazał.

Wspomniał także o zmianach, które niedługo będzie można obserwować na Exbud Arenie. 

– Wspólnie z miastem, a tak naprawdę miasto zainwestowało środki, żeby jeszcze w tym sezonie wymienić krzesełka na lożach VIP-owskich, ponieważ one lata świetności mają już na pewno za sobą. One nie zachęcają, tak jak również ławki trenerskie. Myślę, że w przyszłym roku i w kolejnych latach będziemy próbowali odświeżyć ten stadion. Pewne pomysły już mamy, rozmawiamy, a otwartość miasta jest dość duża. Myślę, że wspólnie jesteśmy w stanie odświeżyć ten stadion, żeby był jeszcze piękniejszy – zaznaczył.

Łukasz Maciejczyk zapowiedział również, że w najbliższych tygodniach na obiekcie przy Ściegiennego 8 pojawi się nowy telebim. 

– On już za chwilę tak naprawdę będzie zmieniony. Ten obecny będzie częściowo naprawiony i przerzucony na drugą stronę Natomiast w tym miejscu, w którym aktualnie jest pojawi się nowoczesny, lekko większy. Myślę, że w ciągu miesiąca, czy półtorej ten telewizor będzie zainstalowany – podsumował Łukasz Maciejczyk.

Pełny wywiad: 

Fot. Grzegorz Ksel 

 

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wiadomości

Przed Koroną Kielce dwa bardzo ważne wydarzenia z udziałem kibiców. Najpierw „żółto-czerwoni” zainaugurują domowe występy w nowym sezonie, a już tydzień później czeka ich drugi ligowy wyjazd.
Pomocnik Adam Chojecki w sezonie 2026/2027 będzie występował w barwach Resovii Rzeszów. 21-letni gracz został wypożyczony z Korony Kielce do drugoligowego klubu.
Piłkarze Korony Kielce kontynuują przygotowania do hitowego starcia z Legią Warszawa. W piątek, 31 lipca, „żółto-czerwoni” odbyli otwarty dla mediów trening przy ul. Kusocińskiego. Zajęcia miały lżejszy charakter i były poświęcone przede wszystkim doskonaleniu stałych fragmentów gry.
W piątkowe przedpołudnie piłkarze Korony Kielce odbyli otwarty trening na boisku treningowym przy ul. Kusocińskiego. Po zajęciach z dziennikarzami spotkał się obrońca „żółto-czerwonych”, Bartłomiej Smolarczyk, który mówił o przygotowaniach do meczu z Legią Warszawa, wpływie przełożonego spotkania z Górnikiem Zabrze oraz pracy nad stałymi fragmentami gry.
Poznaliśmy szczegółowy harmonogram Superpucharu Polski w piłce ręcznej. Mecz Industrii Kielce z ORLEN Wisłą Płock, który zainauguruje sezon 2026/2027, rozpocznie się w sobotę 29 sierpnia o godzinie 19.00 w łódzkiej Atlas Arenie.
Korona Kielce poznała termin rozegrania domowego meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Motorem Lublin.
Korona Kielce sonduje możliwość pozyskania dwóch czołowych zawodników Lechii Gdańsk. Jak poinformował na portalu X dziennikarz Sebastian Staszewski, kielecki klub chciałby wykupić ze spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy słowackiego napastnika Tomáša Bobčeka oraz ukraińskiego pomocnika Ivana Żelizkę. Problemem pozostają jednak oczekiwania finansowe Lechii.
Mateusz Głowiński najbliższy sezon spędzi w Zniczu Pruszków. 20-letni napastnik odchodzi z Korony Kielce na zasadzie wypożyczenia, do klubu w którym będzie miał szansę na regularne występy w Betclic 2 Lidze.
Korona Kielce konsekwentnie realizuje strategię opartą na rozwoju młodych piłkarzy. Pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał 17-letni bramkarz Franciszek Panek, który został także włączony do kadry pierwszego zespołu. To jednak tylko jedna z kilku ważnych decyzji personalnych ogłoszonych w ostatnich dniach przez Akademię Korony.
Industria Kielce poznała szczegółowy terminarz fazy grupowej EHF Ligi Mistrzów 2026/2027. Europejska Federacja Piłki Ręcznej opublikowała dokładne daty i godziny wszystkich spotkań. „Żółto-biało-niebiescy” rozpoczną rywalizację przed własną publicznością o 18.45, a wszystkie swoje mecze w fazie grupowej rozegrają w środy.
Kolejny zawodnik Korony Kielce będzie w sezonie 2026/2027 ogrywał się na wypożyczeniu. Do trzecioligowych Wiślan Master Way Skawina trafił 20-letni bramkarz Michał Niedbała, który pozostanie w nowym klubie do końca rozgrywek.
Współczesny tryb życia sprawia, że coraz więcej osób skarży się na dolegliwości ze strony oczu. Pieczenie, uczucie „piasku pod powiekami”, nadmierne łzawienie czy chwilowe pogorszenie ostrości widzenia to objawy, które wielu pacjentów bagatelizuje, tłumacząc je zmęczeniem lub długą pracą przy komputerze. Specjaliści ostrzegają jednak, że mogą one wskazywać na zespół suchego oka – schorzenie, które w ostatnich latach diagnozowane jest coraz częściej.
Wybór okularów to dziś znacznie więcej niż kwestia korekcji wzroku. Oprawki stały się ważnym elementem stylizacji, który potrafi podkreślić osobowość, dodać elegancji lub całkowicie odmienić proporcje twarzy. Dlatego coraz częściej zamiast kierować się wyłącznie modą, warto zwrócić uwagę na to, jak dany kształt współgra z rysami twarzy.
Fabryczne wkładki w butach narciarskich nie zawsze zapewniają podparcie dopasowane do kształtu stopy. Dobrze dobrany model może poprawić stabilność, rozłożenie nacisku i komfort podczas jazdy. Sprawdź, kiedy warto wymienić wkładki, jakie rozwiązania są dostępne i na co zwrócić uwagę przy wyborze.
Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej rozlosował pary I rundy Chemar Rurociągi Pucharu Polski na sezon 2026/2027. Spotkania zaplanowano na 15 i 16 sierpnia, a do rywalizacji przystąpią zespoły z niższych klas rozgrywkowych z całego województwa.
Reprezentacja Polski juniorów już 29 lipca rozpocznie rywalizację w Mistrzostwach Europy Mężczyzn do lat 18, które odbędą się w Belgradzie. W gronie powołanych przez selekcjonera Wojciecha Jedziniaka znalazło się dwóch zawodników KSS Iskra Kielce – Bartosz Sobczyk oraz Mateusz Tkaczyk. Na liście rezerwowych znalazł się natomiast Wiktor Malec.
Były napastnik Korony Kielce, Adrián Dalmau, został nowym zawodnikiem indonezyjskiego ekstraklasowicza PSIM Yogyakarta. 32-letni Hiszpan po roku spędzonym w Piaście Gliwice przenosi się do zespołu Super League, gdzie spotka dobrze znanego z polskich boisk Adriana Purzyckiego.
W 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy kibice byli świadkami 18 bramek i tylko dwóch remisów w dziewięciu starciach. Zaledwie dwa kluby wywiozły komplet punktów z obcego terenu, podczas gdy sześć meczów wygrali gospodarze.
Łączna frekwencja podczas 1. kolejki sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy wyniosła 168 025 widzów.
Przed rozpoczęciem nadchodzącego sezonu w kieleckim zespole doszło do sporej przebudowy na prawej stronie rozegrania. Podczas pierwszej oficjalnej konferencji prasowej kibicom i dziennikarzom zaprezentowali się Luka Klarica oraz Julian Bos.

Mistrzowie Polski szczypiorniści Industrii Kielce rozpoczęli przygotowania do sezonu 2026/2027. Swoją przedsezonową opinią podzielił się Artsem Karalek, obrotowy „żółto-biało-niebieskich”.
Mistrzowie Polski szczypiorniści Industrii Kielce rozpoczęli przygotowania do sezonu 2026/2027. Swoją przedsezonową opinią podzielił się Krzysztof Lijewski, trener „żółto-biało-niebieskich”.
Mistrzowie Polski szczypiorniści Industrii Kielce rozpoczęli przygotowania do sezonu 2026/2027.
Michał Jurecki zabrał głos po piątkowym komunikacie Klubu Sportowego Iskra Kielce, w którym poinformowano o zakończeniu współpracy z dotychczasowym dyrektorem sportowym. Były reprezentant Polski opublikował obszerne oświadczenie, w którym nie zgadza się z uzasadnieniem przedstawionym przez klub.
Karol Skowerski z Fortis Bilard Kielce zanotował bardzo udany występ w prestiżowym turnieju Champion of Champions, zaliczanym do cyklu Pucharu Świata w bilard heyball. Polski zawodnik zakończył rywalizację na dziewiątym miejscu, przegrywając dopiero w dramatycznych okolicznościach walkę o awans do ćwierćfinału.

Copyright © 2026 CKsport.pl Redakcja

Projekt i wykonanie: CK Media Group