Mistrzostwa Świata Mężczyzn do lat 21: Mocne zespoły zagrają w Hali Legionów!

28-01-2025 12:02,
Piotr Okła

Za nami losowanie fazy grupowej Mistrzostw Świata Mężczyzn do lat 21, które w czerwcu 2025 roku odbędą się w Polsce! Polacy zagrają grupie A w Orlen Arenie w Płocku. Natomiast w Kielcach zostaną rozegrane mecze grup G oraz H!

Będzie to 25. edycja Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn do lat 21. Przez dwanaście dni (od 18 czerwca do 29 czerwca) ekipy będą rywalizować w Polsce o tytuł najlepszej drużyny globu w tej kategorii wiekowej. Na starcie MŚ U-21 w 2025 roku staną 32 reprezentacje i co ciekawe, będzie miało to miejsce po raz drugi w historii.

Na chwilę obecną do udziału w mistrzostwach zakwalifikowało się 17 drużyn z Europy, cztery z Afryki, cztery z Azji, trzy z Ameryki Południowej i Centralnej oraz dwie z Ameryki Północnej i Karaibów. Do obsadzenia wciąż pozostały dwa miejsca przysługujące zwycięzcy IHF Trophy InterContinental oraz drużynie z Oceanii.

Zgodnie z zasadami IHF, Polska awansowała na turniej oraz jako organizator turnieju miała prawo przydzielić drużyny z pierwszego koszyka do poszczególnych grup jeszcze przed startem losowania. Tym samym podopieczni Bartosza Jureckiego fazę grupową Mistrzostw Świata Mężczyzn do lat 21 w 2025 roku rozegrają w Płocku. Już przed losowaniem było wiadomo, że w ramach Grupy A zmierzą się z Norwegią. Do „polskiej grupy” dołączyły jeszcze ekipy Słowenii oraz Urugwaj.

W Grupie B zagrają Austriacy, Węgrzy, Argentyńczycy, Brazyliczycy, w Grupie C Szwedzi, Japończycy, Koreańczycy z Południowa, Amerykanie. Natomiast w Grupie D zagra Portugalia, Chorwacja, Algieria, Zwycięzca IHF Trophy. W Grupie E Dania, Francja, Maroko, Meksyk. W Grupie F Islandia, Macedonia Północna, Rumunia, TBC (do ustalenia). W Grupie G – Niemcy, Tunezja, Serbia, Szwajcaria, a w Grupie H Hiszpania, Egipt, Bahrajn oraz Arabia Saudyjska. Rywalizacja dwóch ostatnich grup zostanie rozegrana w kieleckiej Hali Legionów. 

Przypomnijmy, że kielecki obiekt gościł także siódme mistrzostwa świata U-18 w piłce ręcznej kobiet w 2018 roku. Wówczas triumfowały Rosjanki, przed Węgierkami i Koreankami z Południa. Polki odpadły wówczas po rywalizacji z Dunkami w 1/8 finału.

Ceremonia losowania fazy grupowej odbyła się dziś (we wtorek 28 stycznia) o godzinie 11.00 w Oslo. 

Grupy Mistrzostw Świata Mężczyzn do lat 21 w 2025 roku:

Grupa A (Płock): Norwegia, Polska, Słowenia, Urugwaj.

Grupa B (Sosnowiec): Austria, Węgry, Argentyna, Brazylia.

Grupa C (Płock): Szwecja, Japonia, Korea Południowa, USA.

Grupa D (Sosnowiec): Portugalia, Chorwacja, Algieria, Zwycięzca IHF Trophy.

Grupa E (Katowice): Dania, Francja, Maroko, Meksyk.

Grupa F (Katowice): Islandia, Macedonia Północna, Rumunia, TBC.

Grupa G (Kielce): Niemcy, Tunezja, Serbia, Szwajcaria.

Grupa H (Kielce): Hiszpania, Egipt, Bahrajn, Arabia Saudyjska.

Wielki finał zaplanowano na 29 czerwca w Katowicach.

Fot. Patryk Ptak

POLECAMY: Nie trać czasu na sprzątanie mieszkania we Wrocławiu. Spróbuj zamówić usługę sprzątanie mieszkań w Onlyclean. Pomogą ci posprzątać mieszkanie szybko i sprawnie.

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wiadomości

Przed Koroną Kielce dwa bardzo ważne wydarzenia z udziałem kibiców. Najpierw „żółto-czerwoni” zainaugurują domowe występy w nowym sezonie, a już tydzień później czeka ich drugi ligowy wyjazd.
Pomocnik Adam Chojecki w sezonie 2026/2027 będzie występował w barwach Resovii Rzeszów. 21-letni gracz został wypożyczony z Korony Kielce do drugoligowego klubu.
Piłkarze Korony Kielce kontynuują przygotowania do hitowego starcia z Legią Warszawa. W piątek, 31 lipca, „żółto-czerwoni” odbyli otwarty dla mediów trening przy ul. Kusocińskiego. Zajęcia miały lżejszy charakter i były poświęcone przede wszystkim doskonaleniu stałych fragmentów gry.
W piątkowe przedpołudnie piłkarze Korony Kielce odbyli otwarty trening na boisku treningowym przy ul. Kusocińskiego. Po zajęciach z dziennikarzami spotkał się obrońca „żółto-czerwonych”, Bartłomiej Smolarczyk, który mówił o przygotowaniach do meczu z Legią Warszawa, wpływie przełożonego spotkania z Górnikiem Zabrze oraz pracy nad stałymi fragmentami gry.
Poznaliśmy szczegółowy harmonogram Superpucharu Polski w piłce ręcznej. Mecz Industrii Kielce z ORLEN Wisłą Płock, który zainauguruje sezon 2026/2027, rozpocznie się w sobotę 29 sierpnia o godzinie 19.00 w łódzkiej Atlas Arenie.
Korona Kielce poznała termin rozegrania domowego meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Motorem Lublin.
Korona Kielce sonduje możliwość pozyskania dwóch czołowych zawodników Lechii Gdańsk. Jak poinformował na portalu X dziennikarz Sebastian Staszewski, kielecki klub chciałby wykupić ze spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy słowackiego napastnika Tomáša Bobčeka oraz ukraińskiego pomocnika Ivana Żelizkę. Problemem pozostają jednak oczekiwania finansowe Lechii.
Mateusz Głowiński najbliższy sezon spędzi w Zniczu Pruszków. 20-letni napastnik odchodzi z Korony Kielce na zasadzie wypożyczenia, do klubu w którym będzie miał szansę na regularne występy w Betclic 2 Lidze.
Korona Kielce konsekwentnie realizuje strategię opartą na rozwoju młodych piłkarzy. Pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał 17-letni bramkarz Franciszek Panek, który został także włączony do kadry pierwszego zespołu. To jednak tylko jedna z kilku ważnych decyzji personalnych ogłoszonych w ostatnich dniach przez Akademię Korony.
Industria Kielce poznała szczegółowy terminarz fazy grupowej EHF Ligi Mistrzów 2026/2027. Europejska Federacja Piłki Ręcznej opublikowała dokładne daty i godziny wszystkich spotkań. „Żółto-biało-niebiescy” rozpoczną rywalizację przed własną publicznością o 18.45, a wszystkie swoje mecze w fazie grupowej rozegrają w środy.
Kolejny zawodnik Korony Kielce będzie w sezonie 2026/2027 ogrywał się na wypożyczeniu. Do trzecioligowych Wiślan Master Way Skawina trafił 20-letni bramkarz Michał Niedbała, który pozostanie w nowym klubie do końca rozgrywek.
Współczesny tryb życia sprawia, że coraz więcej osób skarży się na dolegliwości ze strony oczu. Pieczenie, uczucie „piasku pod powiekami”, nadmierne łzawienie czy chwilowe pogorszenie ostrości widzenia to objawy, które wielu pacjentów bagatelizuje, tłumacząc je zmęczeniem lub długą pracą przy komputerze. Specjaliści ostrzegają jednak, że mogą one wskazywać na zespół suchego oka – schorzenie, które w ostatnich latach diagnozowane jest coraz częściej.
Wybór okularów to dziś znacznie więcej niż kwestia korekcji wzroku. Oprawki stały się ważnym elementem stylizacji, który potrafi podkreślić osobowość, dodać elegancji lub całkowicie odmienić proporcje twarzy. Dlatego coraz częściej zamiast kierować się wyłącznie modą, warto zwrócić uwagę na to, jak dany kształt współgra z rysami twarzy.
Fabryczne wkładki w butach narciarskich nie zawsze zapewniają podparcie dopasowane do kształtu stopy. Dobrze dobrany model może poprawić stabilność, rozłożenie nacisku i komfort podczas jazdy. Sprawdź, kiedy warto wymienić wkładki, jakie rozwiązania są dostępne i na co zwrócić uwagę przy wyborze.
Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej rozlosował pary I rundy Chemar Rurociągi Pucharu Polski na sezon 2026/2027. Spotkania zaplanowano na 15 i 16 sierpnia, a do rywalizacji przystąpią zespoły z niższych klas rozgrywkowych z całego województwa.
Reprezentacja Polski juniorów już 29 lipca rozpocznie rywalizację w Mistrzostwach Europy Mężczyzn do lat 18, które odbędą się w Belgradzie. W gronie powołanych przez selekcjonera Wojciecha Jedziniaka znalazło się dwóch zawodników KSS Iskra Kielce – Bartosz Sobczyk oraz Mateusz Tkaczyk. Na liście rezerwowych znalazł się natomiast Wiktor Malec.
Były napastnik Korony Kielce, Adrián Dalmau, został nowym zawodnikiem indonezyjskiego ekstraklasowicza PSIM Yogyakarta. 32-letni Hiszpan po roku spędzonym w Piaście Gliwice przenosi się do zespołu Super League, gdzie spotka dobrze znanego z polskich boisk Adriana Purzyckiego.
W 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy kibice byli świadkami 18 bramek i tylko dwóch remisów w dziewięciu starciach. Zaledwie dwa kluby wywiozły komplet punktów z obcego terenu, podczas gdy sześć meczów wygrali gospodarze.
Łączna frekwencja podczas 1. kolejki sezonu 2026/2027 PKO BP Ekstraklasy wyniosła 168 025 widzów.
Przed rozpoczęciem nadchodzącego sezonu w kieleckim zespole doszło do sporej przebudowy na prawej stronie rozegrania. Podczas pierwszej oficjalnej konferencji prasowej kibicom i dziennikarzom zaprezentowali się Luka Klarica oraz Julian Bos.

Mistrzowie Polski szczypiorniści Industrii Kielce rozpoczęli przygotowania do sezonu 2026/2027. Swoją przedsezonową opinią podzielił się Artsem Karalek, obrotowy „żółto-biało-niebieskich”.
Mistrzowie Polski szczypiorniści Industrii Kielce rozpoczęli przygotowania do sezonu 2026/2027. Swoją przedsezonową opinią podzielił się Krzysztof Lijewski, trener „żółto-biało-niebieskich”.
Mistrzowie Polski szczypiorniści Industrii Kielce rozpoczęli przygotowania do sezonu 2026/2027.
Michał Jurecki zabrał głos po piątkowym komunikacie Klubu Sportowego Iskra Kielce, w którym poinformowano o zakończeniu współpracy z dotychczasowym dyrektorem sportowym. Były reprezentant Polski opublikował obszerne oświadczenie, w którym nie zgadza się z uzasadnieniem przedstawionym przez klub.
Karol Skowerski z Fortis Bilard Kielce zanotował bardzo udany występ w prestiżowym turnieju Champion of Champions, zaliczanym do cyklu Pucharu Świata w bilard heyball. Polski zawodnik zakończył rywalizację na dziewiątym miejscu, przegrywając dopiero w dramatycznych okolicznościach walkę o awans do ćwierćfinału.

Copyright © 2026 CKsport.pl Redakcja

Projekt i wykonanie: CK Media Group