Napastnik Korony zagrał przeciwko Irlandii Północnej
Napastnik Korony Kielce Jewgienij Szykawka rozegrał ponad godzinę w meczu reprezentacji Białorusi przeciwko Irlandii Północnej w ramach Ligi Narodów. Jego drużyna bezbramkowo zremisowała.
31-latek wystąpił do tej pory we wszystkich jedenastu ligowych meczach Korony oraz pucharowym zwycięstwie ze Stalą Mielec, ale nie wpisał się jeszcze na listę strzelców.
Selekcjoner reprezentacji Białorusi Carlos Aloso skorzystał z usług „Szykiego”, który wystąpił w pierwszym składzie przez 64. minuty. Za napastnika „żółto-czerwonych” wszedł na boisko German Barkovskiy z Dynama Brześć. Drużyna kieleckiego napastnika ostatecznie bezbramkowo zremisowała z Irlandią Północną.
Aktualnie ekipa ze wschodu jest wiceliderem w grupie 3 z pięcioma punktami w dorobku. Mają taką samą liczbę „oczek”, co prowadząca Bułgaria.
Białoruś podczas październikowego zgrupowania zagra jeszcze z Luksemburgiem w najbliższy wtorek (15 października) o godzinie 20:45. Potyczka zostanie rozegrane również w węgierskim Zalaegerszeg.
Fot. Grzegorz Ksel




