Piłkarskie spotkanie z reprezentantami Polski nie tylko na Suzuki Arenie

31-05-2023 09:12,
Maciej Urban

Trwają przygotowania do wydarzenia "Gramy z Biało-Czerwoną", jakie już 3 czerwca będzie miało miejsce na stadionie Korony Kielce. Gośćmi imprezy będą między innymi Paweł Golański, Grzegorz Piechna, Ireneusz Jeleń, Kamil Kosowski, czy Jakub Wawrzyniak i wielu innych zasłużonych reprezentantów kraju. Ale to nie wszystko, bo w ramach tego przedsięwzięcia już 2 czerwca żywe legendy polskiej piłki pojawią się także w Jędrzejowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Łagowie, Końskich i na Białogonie. 

– Warto wiedzieć, że Dzień Dziecka pod hasłem „Gramy z Biało-Czerwoną” będzie obchodzony w kilku świętokrzyskich ośrodkach sportowych już w piątek – mówi Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki, która objęła imprezę patronatem honorowym.

Z tej okazji 2 czerwca, między godziną 16.00, a 17.00 na stadionie Polonii Białogon pojawią się Paweł i Piotr Brożkowie, a więc wychowankowie tego klubu, którzy trwale zapisali się w historii polskiej piłki. Znani piłkarze uświetnią wydarzenia odbywające się w tej dzielnicy Kielc w ramach "Gramy z Biało-Czerwoną". Jednym z punktów programu będzie turniej młodzików młodszych oraz skrzatów. – Zapraszamy wszystkich chętnych kielczan i mieszkańców okolic. Odbędzie się też wspólny trening z braćmi Brożek. Nie zabraknie dmuchańców, czy animacji. Będziemy zachęcać młodzież do aktywności fizycznej – zapowiada Katarzyna Dziedzic, skarbnik Polonii Białogon. 

Natomiast w Jędrzejowie, na obiekcie tamtejszego Naprzodu, 2 czerwca rozegrany zostanie turniej dzieci i młodzieży, któremu z bliska będzie się przyglądał Jakub Wawrzyniak. – Na ten moment mamy potwierdzonych dwadzieścia drużyn. To oczywiście wydarzenie otwarte, dla wszystkich – tłumaczy wiceprezes jędrzejowskiego klubu, Tomasz Matuszewski. Początek sportowego Dnia Dziecka rozpocznie się o godzinie 8.30, z kolei były defensor między innymi Legii Warszawa i reprezentacji Polski pojawi się na miejscu około godziny 12.00. 

Co ciekawe, Wawrzyniak odwiedzi również Końskie. Na temat świętowania Dnia Dziecka na stadionie OSiR mówi Bartłomiej Gad, prezes Neptuna Końskie: – U nas to wydarzenie będzie miało wymiar nie tylko turniejowy, ale też warsztatowy. W tej drugiej części poprosimy naszego gościa, by pomógł nam w ocenie umiejętności oraz zachęcił dzieci do uprawiania sportu. Na koniec oczywiście nagrody i medale za turniej oraz chwila czasu na zdjęcia i autografy z naszym gościem. Jakub Wawrzyniak spodziewany jest około godziny 16.00.

Z kolei dzieci i młodzież grająca w ramach ŁKS-u Łagów spotkają się o godzinie 11.00 z Marcinem Robakiem, czyli byłym piłkarzem Korony Kielce, który w całej swojej karierze na najwyższym szczeblu krajowych rozgrywek zdobył ponad 200 bramek. – Zaplanowaliśmy gry i zabawy, w tym konkurs rzutów karnych. Nie zabraknie wspólnych zdjęć i autografów. Jestem pewien, że dzieciaki będą miały z gwiazdą o czym rozmawiać i miło spędzimy ten czas – zapowiada prezes Łagowa, Marek Brudek. Wydarzenie będzie miało miejsce w hali sportowej szkoły podstawowej. 

Również 2 czerwca w ramach "Gramy z Biało-Czerwoną" świętuje Ostrowiec i tamtejsze KSZO. Najmłodsi fani piłki nożnej spotkają się z byłym reprezentantem Polski, Mariuszem Jopem. Na godzinę 10.00 zaplanowano spotkanie z uczniami miejscowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz egzaminy wstępne. Kolejnym punktem programu (15.00) będzie spotkanie Mariusza Jopa z zawodnikami pierwszej drużyny, a także jego udział w treningu grup młodzieżowych. – O godzinie 17.00 w Przedszkolu Publicznym nr 5 „Wesołe Kredki”, rozpocznie się piknik rodzinny – zdradza członek zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, a także koordynator wydarzenia, Łukasz Korus.

Wszystkie te eventy odbywające się 2 czerwca na terenie województwa świętokrzyskiego poprzedzą to, co będzie się działo następnego dnia w sobotę na kieleckiej Suzuki Arenie. Przed nami „Gramy z Biało-Czerwoną”, czyli otwarte wydarzenie nie tylko dla dzieci, ale całych rodzin. W programie przewidziano turniej piłkarski dla maluchów oraz dorosłych, warsztaty, przygotowane zostanie miejsce festynowe, strefa do gry w teqballa i wiele innych atrakcji.

Punktem kulminacyjnym programu będzie spotkanie pokazowe byłych reprezentantów Polski z ekipą Przyjaciół Świętokrzyskiej Piłki. W składzie Biało-Czerwonych jest między innymi Grzegorz Piechna, Paweł Golański, czy wspomniani Mariusz Jop, Jakub Wawrzyniak, bracia Brożek, Ireneusz Jeleń i wielu innych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. – To tylko niektóre nazwiska, które pojawią się w sobotę w kompleksie Suzuki Arena. Wydarzenie startuje o godzinie 9.00, natomiast mecz pokazowy zaplanowany jest na 14.00. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam – mówi Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki.

Dzień dziecka pod hasłem „Gramy z Biało-Czerwoną” to wydarzenie pod Patronatem Wiceminister Sportu Anny Krupki, które współorganizowane jest przez Świętokrzyską Federację Sportu, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego a także organizacje trzeciego sektora: Fundację Dobry Ruch, Fundację Sportową, Fundację Aktywni dla Polski oraz Stowarzyszenie Wczoraj, Dzisiaj i Jutro. Partnerem wydarzenia jest Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria, a sponsorem generalnym PZU. Wsparcia udzieliła także Enea Elektrownia Połaniec oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wiadomości

W piątek rusza Olimpiada Świętokrzyska, w więc święto wszystkich aktywnych sportowo młodych ludzi, którzy stawiają pierwsze kroki w szeroko pojętym sporcie. Olimpiada Świętokrzyska jest dla nich oknem na sportowy świat.
Industria Kielce czwartkowego wieczoru wygrała wyjeździe z Kolstad Handball 32:30. Do zwycięstwa przyczynił się między innymi Miłosz Wałach, który pod nieobecność Andreasa Wolffa przejął stery pierwszego golkipera mistrzów Polski.
Mistrzowie Polski wrócili na dobre tory. Industria Kielce w 2. serii Ligi Mistrzów wygrała na wyjeździe z Kolstad Handball 32:30. – Wytrzymaliśmy ciśnienie – przyznaje drugi trener klubu z Kielc, Krzysztof Lijewski.
Po Aalborgu nie było śladu. Industria Kielce wróciła na zwycięskie tory w Lidze Mistrzów, wszak zaliczyła bardzo udany wyjazd do norweskiego Trondheim, gdzie pewnie pokonała miejscowy Kolstad. To pierwsze punkty w nowej edycji dla żółto-biało-niebieskich.
Już w piątek 22 września rozpocznie się II edycja turnieju młodych piłkarzy ręcznych pt. "7 w Kielcach". W zmaganiach wezmą udział dwie drużyny żółto-biało-niebieskich. KS Vive Kielce jest współorganizatorem turnieju.
Po nieudanej inauguracji Ligi Mistrzów, przychodzi czas na drugą serię będącą jednocześnie szansą na zrehabilitowanie się za niekorzystny wynik meczu z Aalborgiem. Industria Kielce dziś zmierzy się na wyjeździe z Kolstad Handball. Zapraszamy na relację NA ŻYWO! z tego wydarzenia, którą będziemy realizować na portalu CKsport.pl.
W drugiej kolejce zmagań w ramach EHF Champions League, ORLEN Wisła Płock przegrała na własnym terenie z mistrzem Danii, drużyną GOG Handbold, 26:30.
W ostatni weekend Stowarzyszenie Fun Sport Kielce zorganizowało dwa Ogólnopolskie Turnieje w Piłkę Siatkową Dziewcząt. W sumie w turniejach udział wzięło prawie 230 dziewcząt w wieku 14-19 lat.
Industria Kielce zagra o pierwsze punkty w tym sezonie Ligi Mistrzów. Kielczanie zmierzą się z nieprzewidywalnym Kolstad – informujemy, gdzie obejrzeć to spotkanie w telewizji.
Industria Kielce jedzie do norweskiego Trondheim. W mieście kojarzonym przez polskiego kibica głównie ze skokami narciarskimi powstała silna ekipa męskiego szczypiorniaka. Czy kielczanie zbędą pierwsze punkty w Lidze Mistrzów i zmażą plamę po porażce na inaugurację?
Reprezentacja Polski ma nowego selekcjonera. Prezes PZPN, Cezary Kulesza, postawił na Michała Probierza. O komentarz do tej decyzji został poproszony trener Korony Kielce, Kamil Kuzera.
Akademia Muay Thai Kielce zaprasza na kurs samoobrony dla kobiet, realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Kielc. Zajęcia są całkowicie bezpłatne.
Korona Kielce w ostatniej kolejce ponownie zainkasowała porażkę na swoje konto. Tym razem katem żółto-czerwonych okazała się szczecińska Pogoń. Publikujemy wyniki pomeczowej sondy, w której głosowaliście na najlepszego zawodnika Korony.
– Marginesu błędu już nie mamy. Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji – uważa kapitan Korony Kielce, Miłosz Trojak. Przed jego zespołem jeden z meczów z nożem na gardle, a więc potyczka z Widzewem Łódź.
Jak wygląda sytuacja kadrowa Korona Kielce przed meczem z Widzewem Łódź? Można spodziewać się jednego powrotu.
Korona Kielce już w piątek zmierzy się na własnym stadionie z Widzewem Łodź. Do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjedzie ekipa z odświeżoną atmosferą w szatni po roszadzie na stanowisku pierwszego szkoleniowca. – Widać, że zespół Widzewa chwycił myśli trenera Myśliwca – stwierdził Kamil Kuzera.
Wyjątkowe przedsięwzięcie w Kielcach. Powstanie tutaj Muzeum Polskiego Boksu. Inwestycja zostanie zrealizowana w stolicy województwa świętokrzyskiego nieprzypadkowo, w końcu tutaj w drugiej połowie XX wieku znajdowało się jedno z najważniejszych ośrodków tej dyscypliny sportowej w kraju.
Norweski Kolstad będzie najbliższym rywalem Industrii Kielce w drugim grupowym spotkaniu Ligi Mistrzów w tym sezonie. Kielczanie zagrają w Skandynawii o pierwsze punkty, chcąc zmazać plamę po domowej porażce z Aalborgiem. Trener mistrzów Polski przestrzega jednak przed silnym i niedocenianym zespołem oponentów.
Właśnie dobiegła końca 8. seria gier na zapleczu Ekstraklasy. Kolejka ta przyniosła kilka ciekawych rozstrzygnięć i wyłoniła nowego lidera, którym został zespół Górnika Łęczna.
W poniedziałek 18 września ukazał się zapowiadany film o piłkarzu 50-lecia Korony Kielce, Jacku Kiełbie. Na każdego fana Złocisto-Krwistych i sympatyka "Ryby" czeka ponad półgodzinny seans.
Kibice piłkarscy w stolicy województwa świętokrzyskiego będą mieli swojego faworyta wśród projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Bez wątpienia jest nim "Żółto-Czerwona Arena" zakładająca wymianę wszystkich pozostałych szarych krzesełek na te w barwach Korony Kielce.
Jak podaje Wieczysta Kraków w swoich social mediach, Maciej Musiał przestał pełnić obowiązki pierwszego trenera. Wybór tymczasowego szkoleniowca mógł wielu zaskoczyć.
Pod koniec września w kieleckiej Hali Legionów dojdzie do hitowego spotkania Ligi Mistrzów między miejscową Industrią, a Paris Saint-Germain. Klub ogłosił datę startu sprzedaży wejściówek na ten mecz.
Kibice znów dopisali na trybunach stadionów PKO Ekstraklasy. W 8. serii spotkań sezonu 23/24 piłkarską rywalizację śledziło ponad 110 tysięcy osób.
Klub ze stolicy województwa świętokrzyskiego już w czwartek przystąpi do kolejnej serii spotkań w ramach Ligi Mistrzów. Industria Kielce z starciu z Kolstad będzie chciała zrehabilitować się po porażce na własnym terenie z Aalborgiem. Gospodarze najbliższego meczu nie będą mogli skorzystać z kluczowego gracza.
Po raz kolejny MMTS-owi zwycięstwo wymyka się z rąk. Tym razem z Kwidzynem wygrał najbliższy ligowy rywal Industrii Kielce, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.
W miniony weekend po tygodniu przerwy do gry wrócili zawodnicy na boiskach PKO Ekstraklasy. Część drużyn nie straciła rytmu i zapunktowała podobnie jak w poprzednich kolejkach, z kolei dla niektórych była to okazja do nowego otwarcia.
W środę 20 września wraca do gry Świętokrzyska Amatorska Bilardowa Liga Biznesu. Za nami cała runda zasadnicza, natomiast w środku tygodnia w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrany zostanie pierwszy ćwierćfinał. Jednocześnie organizatorzy ogłaszają start zapisów na kolejny sezon.
W niedzielę w Leszczynach odbył się Narodowy Dzień Sportu z Go4it, czyli ogólnopolska odsłona promocji aktywności fizycznej. Na to wydarzenie przybyły tłumy dzieci oraz ich opiekunów.
W ostatnich dniach do kieleckiej Galerii Echo ponownie zawitała Bilardowa Ekstraklasa. Broniący tytułu mistrza Polski zawodnicy Nosanu Kielce podczas trzeciego zjazdu rozegrali trzy spotkania, jednak nie każde zakończyło się zwycięstwem.

Copyright © 2023 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group