Były zawodnik Korony zaprezentowany. Wzmocnił Ruch Chorzów

10-01-2022 18:23,
Maciej Urban

Grający obecnie w 2. lidze Ruch Chorzów zbroi się do rundy wiosennej. Nowym nabytkiem „Niebieskich” został były zawodnik Korony Kielce, Remigiusz Szywacz. 26-latek związał się z chorzowskim klubem umową obowiązującą do 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. 

Już na początku grudnia Szywacz dostał od władz Korony wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy, a już 7 grudnia jego umowa z kieleckim klubem została rozwiązana za porozumieniem stron. 

Obrońca w sezonie 2020/21 zagrał w 14 meczach pierwszego zespołu Korony Kielce. Mogliśmy go obserwować także podczas występów drugiej drużyny, gdzie zagrał w trzech starciach. Jednak w obecnym sezonie gracz stracił miejsce w składzie ekipy grającej na poziomie Fortuna 1. Ligi i musiał zadowolić się grą jedynie w rezerwach. Tam też nie zachwycił, bo wystąpił w siedmiu meczach i strzelił dwa gole.

Teraz będzie on stanowił o sile defensywy Ruchu Chorzów. – Pozyskanie środkowego obrońcy było dla nas priorytetem na to okienko transferowe. Remik został wyselekcjonowany przez sztab szkoleniowy z licznego grona kandydatów. Mam nadzieję, że będzie dużym wzmocnieniem i pomoże naszej drużynie na boisku – mówi dla oficjalnej strony klubowej prezes Seweryn Siemianowski.

– To dla mnie duże wyzwanie. Nie ukrywam, że przychodzę tutaj z jednym celem – chciałbym, żeby w przyszłym sezonie Ruch występował ligę wyżej. Na tym się teraz skupiam, zostawiam to, co za mną. Pierwszy sygnał z Ruchu to telefon od trenera Dreszera, którego znam z Korony, później kontaktował się ze mną trener Skrobacz, przedstawił mi wizję klubu, cele i jaką rolę widzi dla mnie w drużynie. Przekonało mnie to i postanowiłem skorzystać z tej oferty – podkreśla Remigiusz Szywacz.

Fot. Ruch Chorzów 

Projekt i wykonanie: CK Media Group