Miguel Sanchez-Migallon w kadrze Hiszpanii na Euro

10-01-2022 08:58,
Mateusz Kaleta

Grający w Łomży Vive Kielce Miguel Sanchez-Migallon znalazł się w kadrze Hiszpanii na styczniowe mistrzostwa Europy, jakie rozegrane zostaną na Węgrzech i Słowacji. To jedyny Hiszpan z kieleckiego klubu w osiemnastce, jaką na turniej powołał selekcjoner Jordi Ribera.

Na europejskim czempionacie Hiszpanie będą bronić tytułu mistrzowskiego z 2020 roku. Wówczas w finale pokonali Chorawcję.

W kadrze Jordiego Ribery nie ma dwóch pozostałych Hiszpanów z Łomży Vive Kielce. Alex Dujshebaev leczy kontuzję, a jego młodszy brat Daniel dopiero niedawno zakończył rehabilitację. W "18" znalazło się miejsce dla byłego gracza kieleckiego klubu - Angela Fernandeza, który obecnie gra w Barcelonie.

W sobotę reprezentacja Hiszpanii była przeciwnikiem Polski na towarzyskim turnieju w Cuence. Spotkanie zakończyło się wynikiem 26:25. Wcześniej drużyna z Półwyspu Iberyjskiego ograła wysoko Iran 36:22.

Hiszpanie zagrają na mistrzostwach Europy w grupie E z Czechami, Szwecją i Bośnią i Hercegowiną. 

Przypomnijmy - pewni wyjazdu na Euro są także dwaj innie gracze Łomż Vive - Francuzi: Dylan Nahi i Nicolas Tournat.

KADRA HISZPANII NA EURO 2022:

Bramkarze: Gonzalo Pérez de Vargas (FC Barcelona), Rodrigo Corrales (Telekom Veszprém), Sergey Hernández (Benfica Lizbona)

Lewoskrzydłowi: Ángel Fernández (FC Barcelona), Aitor Ariño (FC Barcelona)

Lewi rozgrywający: Antonio García (Fraikin Granollers), Chema Márquez (Fraikin Granollers), Joan Cañellas (Kadetten Schaffhausen - Szwajcaria)

Środkowi rozgrywający: Agustín Casado (Logroño La Rioja), Ian Tarrafeta (PAUC Handball)

Prawi rozgrywający: Jorge Maqueda (Telekom Veszprém - Węgry), Eduardo Gurbindo (Dinamo Bukareszt - Rumunia)

Prawoskrzydłowi: Ferran Solé (PSG Handball - Francja), Aleix Gómez (Barça), Kauldi Odriozola (Bidasoa Irun)

Obrotowi: Adriá Figueras (Chartres Métropole Handball), Gedeón Guardiola (TBV Lemgo Lippe), Iñaki Peciña (PAUC Handball)

Obrońca: Miguel Sánchez-Migallón (Łomża Vive Kielce)

fot: Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group