Łomża Vive Kielce wkrótce wróci do treningów. Start przygotowań w niepełnym składzie

03-01-2022 18:38,
Maciej Urban

Szczypiorniści Tałanta Dujszebajewa już 17 stycznia wracają na parkiet oraz do sal treningowych. Zanim kielczanie wznowią rozgrywki, czeka ich trzy tygodnie wytężonej pracy. Jednak na starcie przygotowań zabraknie kilku kluczowych zawodników. 

Chodzi o piłkarzy ręcznych, którzy już teraz przygotowują się do mistrzostw Europy, jakie 13 stycznia rozpoczną się na Węgrzech i Słowacji. Wygląda na to, że w imprezie weźmie udział 11 szczypiornistów mistrzów Polski, czyli Szymon Sićko, Arkadiusz Moryto, Mateusz Kornecki, Michał Olejniczak (Polska), Arciom Karaliok, Uładzisłau Kulesz (Białoruś), Nicolas Tournat, Dylan Nahi (Francja), Sigvaldi Gudjonsson (Islandia), Andreas Wolff (Niemcy), Miguel Sanchez-Migallon Naranjo (Hiszpania) i Branko Vujović (Czarnogóra). 

Pozostałych czeka wytężona praca w Kielcach. Z biegiem czasu będą do nich dołączać zawodnicy biorący udział w turnieju. Pierwszy mecz drugiej części sezonu odbędzie się w sobotę, 5 lutego, gdy zespół w ramach rozgrywek PGNiG Superligi podejmie Sandrę Spa Pogoń Szczecin. Liga Mistrzów wróci 16 lutego wyjazdowym spotkaniem z SG Flensburg-Handewitt.

Fot. Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group