Zwycięstwo na koniec. Suzuki Korona Handball wygrała zacięty mecz z Czeszkami

30-12-2021 11:09,
Mateusz Kaleta

Forma Suzuki Korony Handball Kielce rośnie z meczu na mecz. Po słabym otwarciu turnieju w Jarosławiu, kielczanki zakończyły go udanie. W ostatnim spotkaniu rywalizacji na Podkarpaciu pokonały czeski DHC Sokol Poruba 25:23.

Kielczanki rozpoczęły udanie od prowadzenia 2:0. Potem jednak lepiej na boisku radziły sobie Czeszki, które po pierwszej połowie miały trzy bramki przewagi (15:12). Jednak stratę udało się szybko odrobić. Udało się to za sprawą dobrego początku drugiej części spotkania. W 35. minucie po bramce z karnego Magdy Więckowskiej był już remis.

Od tamtej pory kielczanki toczyły z Sokolem równorzędną walkę. Obie drużyny szły bramka za bramkę aż do 57. minuty spotkania, kiedy kielczankom udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Potem wynik podwyższyła jeszcze Zuzanna Zygadlewicz, a podopieczne Pawła Tetelewskiego utrzymały wynik do samego końca.

Najwięcej bramek dla Suzuki Korony Handball zdobyła Magda Więckowska - dziewięć.

Dla kielczanek było to pierwsze zwycięstwo na turtnieju w Jarosławiu. Wcześniej Suzuki Korona Handball przegrała 20:34 z Iuventą Michalovice ze Słowacji i 26:28 z Eurobud JKS-em Jarosław. 

Dla szczypiornistek z Kielc był to ostatni sprawdzian przed wznowieniem rozgrywek PGNiG Superligi. W przyszłą sobotę zagrają na wyjeździe z Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

Suzuki Korona Handball Kielce - DHC Sokol Poruba 25:23 (12:15)

Suzuki Korona Handball: Hibner, Chodakowska - Zygadlewicz 1, Pękala 4, Młynarska-Papaj, Gliwińska 4, Staszewska, Więckowska 9, Jasińska 5, Czekala, Rosińska, Kędzior 2.

fot: Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group