Kieleccy bilardziści nie zatrzymują się! Kolejne złoto i brąz!

16-12-2021 13:24,
Maciej Urban

Świetnie spisali się zawodnicy i zawodniczki z województwa świętokrzyskiego w drugiej turnieju Mistrzostw Polski w Bilard rozgrywanych w hotelu Binkowski w Kielcach. Złoto dla stolicy regionu w odmianie 10-bil wywalczył zawodnik Nosanu Kielce, Tomasz Kapłan! 

Kapłan pokonał w finale Wojciecha Szewczyka (Dekada Sosnowiec) 7-4. Klubowy kolega Tomka, Michał Turkowski (Nosan Kielce) wywalczył natomiast brązowy medal przegrywając walkę o finał z Tomkiem 6-7.

W kategorii kobiet brązowy medal wywalczyła Dominika Pawełczyk (UKS Miłek Wiślica), a złoto zdobyła Izabela Łącka (UKS Fair Play Jaworzno).

Przypomnijmy, że pierwszy złoty medal dla Kielc wywalczył Sebastian Batkowski. W finale 8-bil pokonał obrońcę tytułu Wojciecha Szewczyka (Dekada Sosnowiec) 8-5. Warto zaznaczyć, że kielecki zawodnik na każdym etapie rozgrywek trafił na trudnych oponentów, a mimo to zdołał sięgnąć po najwyższe laury. W półfinale Batkowski pokonał Daniela Macioła również 8-5. Najtrudniejszy pojedynek rozegrał w ćwierćfinale z byłym mistrzem Europy, Mateuszem Śniegockim, z którym przegrywał już 3-6, a ostatecznie zwyciężyć 8-6.

Do rozegrania została jeszcze jedna odmiana 9 bil. Mistrzów poznamy w piątek. Również w piątek o godzinie 15.00 odbędzie się ceremonia dekoracji i zakończenie Mistrzostw. Transmisję LIVE ze wszystkich starć można śledzić na TVSPORTS.PL

Fot. Polski Związek Bilardowy

Projekt i wykonanie: CK Media Group