Mamy sensacyjne rozstrzygnięcie Bilardowej Ekstraklasy. Nosan Kielce nie obronił tytułu!

24-10-2021 12:01,
Maciej Urban

Nie takiego wyniku spodziewali się fani sportów bilardowych w stolicy województwa świętokrzyskiego. Broniący tytułu bilardziści Nosanu Kielce w finalne ulegli 0:2 Akademii Bilardowej Rokietnica.

Obie ekipy otrzymały przepustki do walki o złoto dzięki bardzo dobrym wynikom w rundzie zasadniczej. Nosan Kielce to ośmiokrotni mistrzowie Polski, którzy przez wszystkie kolejki przeszli z bagażem tylko jednej porażki. Nie inaczej było z Akademią Bilardową Rokietnica, która w 4. serii przegrała 4:14 z… Nosanem Kielce. 

Jednak tym razem Akademia Bilardowa Rokietnica rywalizację z Nosanem rozegrała na własnych zasadach. Drużyna, która jeszcze w 2019 roku nie znajdowała się na najwyższym szczeblu rozgrywek, sprawiła w kieleckiej Galerii Echo ogromną niespodziankę. W pierwszym meczu zwyciężyli 14:11, zaś w drugim postawili przysłowiową kropkę nad „i” zwyciężając dotychczasowych mistrzów Polski 14:9. Tym samym nie doszło do rzutów karnych, jakie zostałyby rozegrane w przypadku remisu 1:1. Akademia Bilardowa Rokietnica wygrywając 2:0 udowodniła, że w finale znalazła się nieprzypadkowo. 

W tym sezonie Akademię reprezentowali Radosław Babica (były zawodnik Nosanu Kielce), a także Arkadiusz Brzękowski, Adam Stankiewicz, Cezary Jarosz oraz Michał Potysz. Co ciekawe, klasyfikacja indywidualna została zdominowana przez kieleckich bilardzistów. Na jej szczycie znalazł się Tomasz Kapłan, a tuż za nim Michał Turkowski i Sebastian Batkowski. Siódma lokata przypadła Karolowi Skowerskiemu. 

Na trzecim miejscu znalazł się Baribal Zagłębie Lubin, który ograł Metal Fach LP Pool Bilard Sokółka 14:8. Dodajmy, że nowy sezon Bilardowej Ekstraklasy zainaugurowany zostanie w lutym przyszłego roku.

Projekt i wykonanie: CK Media Group