Starachowice bez szans. Strzelecki popis Korony II Kielce na terenie wicelidera

16-10-2021 17:11,
Maciej Urban

Grający na co dzień w IV lidze żółto-czerwoni zrehabilitowali się za niechlubną porażkę sprzed tygodnia i tym razem pokazali jak strzelać bramki. Korona II Kielce w 11. kolejce ograła Star Starachowice 4:0.

Kielczanie zaczęli strzelać już w 13. minucie. Pierwszy gol padł za sprawą Miłosza Strzebońskiego i w zasadzie to wszystko, co działo się w ciągu pierwszych 45 minut na stadionie SKS STAR przy ulicy Szkolnej 14.

Prawdziwy strzelecki maraton miał miejsce w drugiej odsłonie. Koroniarze w zasadzie od razu przystąpili do wzmożonego ataku, który dał efekt już w 54. minucie. Tym razem do siatki rywala trafił Jakub Przybysławski.

I można powiedzieć, że trzy minuty później było już po meczu. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Maciej Bortniczuk. Gwoździa do trumny wicelidera wbił w 76. minucie Radosław Turek. Warto dodać, że w dzisiejszym meczu zagrał Janusz Nojszewski, który wczoraj wystąpił w końcówce starcia z Widzewem Łódź.

Kielczanie ostatecznie wygrali aż 4:0 i dzięki temu zwycięstwu awansują na drugą pozycję spychając niżej starachowicki zespół. Wyżej jest tylko GKS Rudki, z którym w poprzedniej potyczce Koroniarze przegrali na swoim terenie 0:2.

Star Starachowice – Korona Kielce 0:4 (0:1)

Bramki: Strzeboński 13', Przybysławski 54', Bortniczuk 57', Turek 76'

Korona: Zapytowski - Zwoźny, Szarek, Seweryś, Lisowski - Sewerzyński, K. Turek - Majewski, Strzeboński, Nojszewski - Bortniczuk 

Rezerwowi: Mamla, Kiercz, Płocica, Przybysławski, Szywacz, Bojańczyk, R. Turek

Fot. Maciej Urban

Projekt i wykonanie: CK Media Group