Gino Lettieri znalazł nową pracę. Na południu Europy w innej roli

11-10-2021 16:00,
Maciej Urban

To nazwisko jeszcze długo będzie pamiętane w stolicy województwa świętokrzyskiego. Gino Lettieri, czyli włosko-niemiecki szkoleniowiec, który w latach 2017-2019 prowadził Koronę Kielce, będzie miał okazję popracować w Grecji. 

Lettieri przyjął posadę asystenta w AEK Ateny i będzie pomagał pierwszemu szkoleniowcowi, którym został Argirios Giannikis. Wcześniej z roli sternika AEK-u zrezygnował Vladan Milojević. Według tamtejszych mediów, za ten obrót spraw odpowiedzialna ma być intratna oferta pracy, jaką Milojević miał otrzymać z Arabii Saudyjskiej. 

Dla Letteriego to kolejny przystanek w trenerskiej karierze. Przypomnijmy, że charyzmatyczny Włoch został zwolniony z kieleckiego klubu 2019, a już w następnym roku rozpoczął współpracę z MSV Duisburg. Jednak tam, ze względu na słabe wyniki, trenował jedynie przez kilka miesięcy. Od tamtego momentu pozostał bez pracy. Jak się okazało, nie na długo. 

41-letni Argirios Giannikis podpisał z AEK Ateny umowę do końca sezonu z opcją przedłużenia jej do 2024 roku. To grecko-niemiecki trener, który przez większość swojej trenerskiej kariery związany był z klubem Karlsruhe (jako asystent różnych grup wiekowych). 

AEK ma obecnie 10 punktów na koncie i zajmuje czwartą lokatę na najwyższym szczeblu rozgrywek, tracąc do lidera jedynie dwa punkty. 

Fot. Maciej Urban 

Projekt i wykonanie: CK Media Group