Kontuzjowani zawodnicy coraz bliżej powrotu na parkiet

16-09-2021 12:04,
Maciej Urban

Jak już informowaliśmy, Łomża Vive Kielce wciąż czeka na czterech zawodników, którzy wracają do zdrowia po przebytych kontuzjach. Chodzi o Alexa i Daniela Dujshebaevów, Haukra Thrastarsona i Michała Olejniczaka. O ich aktualnym stanie zdrowia więcej informacji zdradza lekarz radiolog Bartosz Markiewicz, członek sztabu drużyny ze stolicy regionu. 

Zarówno Daniel Dujshebaev, jak i Haukur Thrastarson wracają do zdrowia po zerwaniu więzadeł. Pierwszy z nich niedawno pojawił się w Kielcach. Dotychczas rehabilitował się w Hiszpanii. – Kolano prezentuje się bardzo dobrze, hiszpańscy ortopedzi wykonali kawał świetnej pracy. Myślę, że niebawem Daniel wróci na parkiet i nie będzie widać, że cokolwiek wydarzyło się w ostatnim sezonie – podkreśla Bartosz Markiewicz.

Z kolei Islandczyk brał już nawet udział w meczach sparingowych Mistrzów Polski, ale w ostatnim czasie chwilowo wypadł ze składu. – Nieobecność Haukura w ostatnich dniach wynika ze zmian przeciążeniowych, które pojawiły się w końcowej fazie przygotowania przedsezonowego. Zawodnicy bardzo ciężko pracowali i niestety odezwało się operowane w zeszłym roku kolano – wyjaśnia lekarz. – Aktualnie zawodnik trenuje indywidualnie. Jesteśmy na dobrej drodze, aby niebawem wrócił do pełnych obciążeń pracy wraz z zespołem – dodaje.

Najbliżej powrotu do gry są Alex Dujshebaev oraz Michał Olejniczak. W przypadku tego pierwszego to już ostatnia prosta i lada dzień kluczowy zawodnik mistrzów Polski wróci na parkiet. – Zawodnik trenował ostatnio indywidualnie, ale nie zgłasza dolegliwości i w najbliższych dniach dołączy do treningów wraz z drużyną. Myślę, że to kwestia dni, gdy zobaczymy go na parkiecie – ocenia radiolog. 

– Michał Olejniczak też wkrótce będzie wracał do treningów z drużyną. Po drodze przydarzyły mu się niewielkie problemy zdrowotne. Myślę, że to kwestia kilku tygodni, gdy odbuduje formę fizyczną i będzie mógł pomóc drużynie w osiąganiu jak najlepszych wyników – stwierdza. 

Fot. Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group