Oficjalnie: Dawid Błanik nowym zawodnikiem Korony Kielce!

01-09-2021 19:53,
Maciej Urban

„Żółto-czerwoni” rzutem na taśmę pozyskali zawodnika, który może się okazać strzałem w dziesiątkę w układance trenera Dominika Nowaka. Do Korony Kielce, na kilka godzin przed zamknięciem letniego okienka transferowego, trafił Dawid Błanik.

Piłkarz został sprowadzony do Korony Kielce na zasadzie transferu definitywnego. Klub ze stolicy województwa świętokrzyskiego skorzystał z klauzuli zawartej w kontrakcie zawodnika i wykupił go z Sandecji Nowy Sącz. Wartość tej transakcji nie została podana do publicznej wiadomości. 

Ściągnięcie skrzydłowego z nowosądecczyzny jest odpowiedzią na fatalną kontuzję Jacka Kiełba. Weteran kieleckiego klubu, w starciu z Resovią Rzeszów, zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie, co eliminuje go z gry na co najmniej pół roku. Wszystko wskazuje na to, że na jego pozycji będzie teraz grał Dawid Błanik.

Występuje on na pozycji prawego skrzydłowego. Przygodę z piłką rozpoczął w AKS-ie Mikołów, z którego po dwóch latach przeniósł się do juniorów czeskiego zespołu - MFK Karvina. Występował też w GKS-ie Tychy, Pogoni Szczecin, Odrze Opole, czy GKS-ie Bełchatów. Ma w dorobku 14 meczów w PKO Ekstraklasie (bez bramki) oraz 90 gier z 11 trafieniami w Fortuna 1. Lidze.

24-letni zawodnik legitymuje się świetnymi statystykami. W tym sezonie w barwach dotychczasowego klubu zagrał w pięciu meczach, w których zdobył trzy bramki i zanotował asystę, zbierając przy tym wiele pochlebnych opinii.

Fot. Korona Kielce

Projekt i wykonanie: CK Media Group