Przekazanie opaski w szeregach mistrza Polski. Łomża Vive Kielce ma nowego kapitana

26-08-2021 16:34,
Michał Gajos

Alex Dujshebaev został nowym kapitanem Łomży Vive Kielce. Hiszpan przejął opaskę od niemieckiego golkipera mistrza Polski, Andreasa Wolffa. – Taka decyzja to dla mnie wielki zaszczyt i honor – mówi urodzony w Santander zawodnik.

30-letni bramkarz wyprowadzał zespół na krajowe i europejskie parkiety od 2019 roku, a więc samego początku przygody z ekipą mistrza Polski. Teraz jego obowiązki przejmie brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Tokio. – Nigdy przedtem nie pełniłem tej funkcji. Wcześniej, czy to w Kielcach, czy w Skopje, byłem już w radzie drużyny lub byłem wicekapitanem, ale nigdy nie nosiłem opaski kapitana – czytamy wypowiedź na oficjalnej stronie klubu. 

- Bycie kapitanem takiej drużyny jak Łomża Vive Kielce to naprawdę duża sprawa. Chciałbym pomóc wszystkim moim kolegom z drużyny, by stawali się coraz lepsi, chciałbym, żeby wiedzieli, że zawsze mogą się do mnie zwrócić z każdą sprawą i że zawsze będę im służył swoim doświadczeniem oraz chęcią do pomocy. Wszyscy razem chcemy spełniać nasze cele, czyli wygrywać – przyznaje.

Uzupełnieniem trzyosobowej rady drużyny i zastępcą Hiszpana już w inauguracyjnych spotkaniach zbliżającego sezonu. – Dujshebaev prawdopodobnie nie zagra w pierwszych meczach z powodu kontuzji – będzie Igor Karacić i Artsem Karalek.

fot. Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group