Wychowanek Korony Kielce przyczynił się do zwycięstwa Radomiaka nad Legią

31-07-2021 22:07,
Mateusz Kaleta

Radomiak Radom sprawił niespodziankę w pierwszym po 36 latach meczu PKO Ekstraklasy w roli gospodarza. Beniaminek rozgrywek pokonał 3:1 mistrza Polski Legię Warszawa, a udział w zwycięstwie miał wychowanek Korony Kielce Karol Angielski.

Sobotnie spotkanie dostarczyło dużo emocji, a to, co najważniejsze wydarzyło się w końcówce. W pierwszej połowie był remis 0:0. Tuż po przerwie Radomiaka na prowadzenie wyprowadził Mateusz Radecki, a w 80. minucie na 2:0 podwyższył Karol Angielski. Gola kontaktowego dla Legii zdobył Maik Nawrocki, ale ostateczny cios należał do gospodarzy. Zwycięstwo Radomiakowi przypieczętował w samej końcówce Dominik Sokół.

Gospodarze kończyli to spotkanie w dziesiątkę, a Legia - w dziewiątkę. Czerwone kartki za niesportowe zachowanie oglądali Filipe Nascimento (84'), Filip Mladenović (67') i Josué (87').

Dla Karola Angielskiego był to 70. mecz w rozgrywkach PKO Ekstraklasy i dopiero trafienie numer 4. Złożyły się na nie występy w Koronie, Śląska Wrocław, Piasta Gliwice, Wisły Płock i Radomiaka Radom. W barwach tego ostatniego zespołu zdobył w poprzednim sezonie 13 goli w Fortuna 1. Lidze.

Urodzony w Kielcach napastnik grał w Koronie do 2014 roku. W ekstraklasie debiutował w meczu żółto-czerwonych ze Śląskiem.

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group