Korona wypożycza pomonicka rezerw do beniaminka II ligi

28-07-2021 19:17,
Mateusz Kaleta

Piotr Lisowski, który w poprzednim sezonie był jednym z podstawowych zawodników drużyny rezerw Korony Kielce, spędzi kolejne rozgrywki na wypożyczeniu. 20-letni piłkarz będzie występował w Wiśle Puławy, która awansowała do II ligi.

Beniaminek rozgrywek zagwarantował sobie prawo do wykupu zawodnika po zakończonym sezonie.

Wisła Puławy rywalizowała z Koroną II Kielce w grupie IV trzeciej ligi i dwukrotnie w poprzenim sezonie znalazła sposób na żółto-czerwonych, wygrywając 3:2 i 4:0. W obu tych meczach wystąpił Piotr Lisowski, który był czołowym zawodnikiem rezerw kieleckiego zespołu. Pod nieobecność Michała Dziubka zakładał opaskę kapitana.

Łącznie środkowy pomocnik zanotował 35 występów w III lidze i czterokrotnie wpisał się na listę strzelców. Wśród sukcesów 20-latek ma też na koncie złoty medal mistrzostw Polski juniorów do lat 18.

Piotr Lisowski jest bratem Dawida Lisowskiego, który z powodzeniem gra w pierwszej drużynie Korony Kielce w Fortuna 1. Lidze. 

Nowy sezon II ligi ruszy w ostatni weekend lipca. 20-latek będzie miał okazję do debiutu w meczu Wisły Puławy ze spadkowiczem GKS-em Bełchatów.

fot: Wisła Puławy

Projekt i wykonanie: CK Media Group