Sandecja pozyskała 20-letniego wychowanka Korony Kielce

26-07-2021 23:20,
Mateusz Kaleta

Urodzony w Kielcach, 20-letni ofensywny pomocnik, Błażej Szczepanek zasilił pierwszoligową Sandecję Nowy Sącz. Wychowanek Korony przez ostatnie dwa lata był piłkarzem Stali Rzeszów. Z klubem z Nowego Sącza podpisał roczną umowę.

Błażej Szczepanek szkolił się w grupach młodzieżowych KKP Korony Kielce do 2016 roku. Potem wyjechał z Kielc, był zawodnikiem juniorów Miedzi Legnica i Progresu Kraków.

W sezonie 2018/2019 został włączony do kadry pierwszego zespołu Odry Wodzisław Śląski, a ostatnie dwa lata spędził w II-ligowej Stali Rzeszów, w której jako młodzieżowiec rozegrał 56 ligowych spotkań oraz dwa w Pucharze Polski, łącznie zdobywając trzy bramki.

Teraz 20-letni pomocnik będzie miał okazję debiutu na zapleczu ekstraklasy.

- Witamy Błażeja w Nowym Sączu i cieszymy się, że młody, perspektywiczny zawodnik zdecydował się na dołączenie do naszego klubu. Przed nim jeszcze cała piłkarska kariera i wierzymy, że właśnie w Nowym Sączu dalej będzie pokazywał swój potencjał i rozwijał się piłkarsko, przynosząc Sandecji wiele pożytku - powiedział p.o. prezesa MKS Sandecja S.A., Łukasz Morawski, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

fot: Sandecja Nowy Sącz

Projekt i wykonanie: CK Media Group