Kieleckie szczypiornistki poznały terminarz. Na początek 22-krotny mistrz Polski

22-07-2021 12:24,
Maciej Urban

Ogłoszony został terminarz meczów PGNiG Superligi Kobiet na nadchodzący sezon. W lidze zostanie rozegranych 28 serii. Pierwsza z nich już 8 września. Wśród zespołów grających na najwyższym szczeblu rozgrywek będzie ekipa Suzuki Korona Handball Kielce, która zastąpi spadkowicza, KPR Ruch Chorzów.

Kształt rozgrywek pozostanie taki sam jak w ubiegłym sezonie. Rywalizować w niej będzie 8 zespołów, które otrzymały licencję. Mecz otwarcia sezonu odbędzie się 8 września 2021. Tego dnia Suzuki Korona Handball na własnym terenie zmierzy się z 22-krotnymi mistrzyniami Polski, czyli MKS-em FunFloor Perłą Lublin.

Druga seria zaplanowana została na na 11-12 września. Tym razem szczypiornistki z Kielc zagrają na wyjeździe z koszalińskim zespołem Młyny Stoisław. Trzecia kolejka wypada 18-19 września. Kielczanki znów zagrają w hali przy ulicy Krakowskiej, a rywalem będzie KPR Gminy Kobierzyce.

Ostatnia seria zostanie rozegrana w dniach 21-22 maja 2022 roku.

Gdzie oglądać?

Najciekawsze starcia w PGNiG Superlidze Kobiet będą transmitowane na kanale TVP Sport, w aplikacji mobilnej TVP Sport i stronie www.tvpsport.pl.

Skróty meczów, relacje live oraz wyniki śledzić można w aplikacji mobilnej PGNiG Superligi Kobiet, która jest dostępna w Google Play oraz App Store oraz na www.superligakobiet.pl.

Kibice znajdą tam również szereg informacji o składach i ciekawostki na temat swoich ulubionych drużyn. Szczegółowe terminy poszczególnych meczów będziemy poznawać z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Fot. Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group