Szczypiorniści z Kielc poznali grupowych rywali. Na liście Duma Katalonii

02-07-2021 10:54,
Maciej Urban

Znamy wyniki losowania fazy grupowej Ligi Mistrzów sezonu 2021/2022! Kibice będą mieli powody do zadowolenia, bo również i tym razem te zrewolucjonizowane rozgrywki dostarczą im wielu emocji. Wszystko za sprawą hitowych spotkań. Takimi z pewnością będą starcia Łomży VIVE Kielce z Paris Saint-Germain oraz Barceloną!

Piątkowe losowanie wyłoniło dla mistrzów Polski niełatwą grupę. Kielczanie obok wspomnianej Barcy oraz PSG, zmierzą się w tym sezonie również z FC Porto, Telekom Veszprem, czy SG Flensburg-Handewitt. Mistrzowie Polski zagrają także z HC PPD Zagrzeb oraz C.S. Dinamo Bukareszt. 

GRUPA A

1. MOL-Pick Szeged (Węgry)
2. THW Kiel (Niemcy)
3. HC Vardar 1961 (Macedonia)
4. Aalborg HB (Dania)
5. HC Mieszkow Brześć (Białoruś)
6. Montpellier HB (Francja)
7. HC Motor Zaporoże (Ukraina)
8. Elverum HB (Norwegia)

 

GRUPA B

1. Paris Saint-Germain HB (Francja)
2. Barcelona (Hiszpania)
3. FC Porto (Portugalia)
4. Łomża Vive Kielce (Polska)
5. SG Flensburg-Handewitt (Niemcy)
6. Telekom Veszprem (Węgry)
7. C.S. Dinamo Bukareszt (Rumunia)
8. HC PPD Zagrzeb (Chorwacja)

Z każdego z czterech koszyków rozlosowane zostały po dwie drużyny. Jednak obowiązująca reguła „country protection” zapobiegała umieszczeniu w tej samej grupie drużyn z tych samych krajów. Oznacza to, że nie mogły na siebie trafić MOL-Pick Szeged i Telekom Veszprem, a także Paris Saint-Germain i Montpellier HB oraz THW Kiel i SG Flensburg-Handewitt.

Przypomnijmy, że to drugi sezon zreformowanej Ligi Mistrzów, w której szesnaście drużyn zostało podzielonych na dwie grupy. Dwie najlepsze drużyny z poszczególnych grup awansują awansują do ćwierćfinału, a ekipy z miejsc 3-6 będą rozpoczną swoje zmagania już na etapie 1/8 finału. Turniej finałowy Final Four odbędzie się tradycyjnie w Kolonii. Ta edycja Ligi Mistrzów rozpocznie się 15-16 września.

Fot. Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group