Jednego dnia prezydent Kielc, innego... Ronaldo. "Pacheta" w klubie słynnego Brazylijczyka

19-06-2021 10:19,
Mateusz Kaleta

José Rojo Martín, znany jako "Pacheta" został trenerem hiszpańskiego Realu Valladolid. Właścicielem 51% akcji klubu jest słynny Ronaldo Luis Nazario de Lima. Hiszpański trener pracował w sezonie 2013/14 w Koronie Kielce.

"Pacheta" wykonuje w ostatnich latach świetną pracę w lidze hiszpańskiej. Najpirew wprowadził Elche CF do La Liga, a następnie przejął Hueskę, która znajdowała się na ostatnim miejscu w tabeli. 53-latek nie zdołał wywalczyć z klubem utrzymania w lidze, ale walka o to toczyła się do samego końca sezonu. Ostatecznie Huesca zajęła 18. miejsce ze stratą dwóch punktów do bezpiecznego Elche.

W 20 meczach w Huesce Jose Rojo Martin miał bilans 6 zwycięstw - 4 remisy - 10 porażek. Potrafił pokonać m. in. Athletic Bilbao, czy zremisować z Villarealem.

Pomimo spadku z ligi dobra praca "Pachety" została doceniona i szybko znalazł zatrudnienie w nowym miejscu. W kolejnym sezonie hiszpański trener poprowadzi innego z tegorocznych spadkowiczów - Real Valladolid, który zapewne będzie walczył o szybki powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej.

"Pacheta" dał się sfotografować w doborowym towarzystwie, wraz z większościowym właścicielem klubu. Jest nim słynny Ronaldo Luis Nazario de Lima, który w swojej piłkarskiej karierze święcił triumfy z Realem Madryt, Barceloną, Interem Mediolan i AC Milanem oraz reprezentacją Brazylii.

"Jednego dnia właścicielem twojego klubu jest prezydent Kielc, innego Ronaldo" - skomentował w mediach społecznościowych Krzysztof Stanowski, dziennikarz sportowy, właściciel Weszło.com i "Kanału Sportowego".

Hiszpański trener pracował w Koronie Kielce w sezonie 2013/14. Pod jego wodzą żółto-czerwoni zajęli 13. miejsce w lidze.

fot: Real Valladolid

Projekt i wykonanie: CK Media Group