Z Wieczystej do Ostrowca Św. Przemysław Cecherz trenerem KSZO 1929

18-06-2021 13:39,
Mateusz Kaleta

Przez ostatnie dwa lata Przemysław Cecherz trenował w Wieczystej Kraków gwiazdy, na czele ze Sławomirem Peszko i Radosławem Majewskim, a od lipca ponownie przejmie stery w KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. 48-letni trener zastąpił na stanowisku odchodzącego z klubu Tadeusza Krawca.

Ostatnie miesiące były dla Przemysława Cecherza bardzo ciekawe. Grająca w krakowskiej okręgówce Wieczysta sprowadzała do składu kolejnych graczy z ekstraklasowym i pierwszoligowym doświadczeniem, a na boisku nie miała sobie równych i żyła na poziomie klubów z najwyższych lig. Przy Chałupnika 16 błyskawicznie powstała trybuna na ponad 1000 osób, szatnie, odnowa biologiczna i doskonałe zaplecze w postaci trawiastych boisk. Na dodatek w zimie klub pojechał na grupowanie do Dubaju. 

W takich okolicznościach Wieczysta wygrała krakowską okręgówkę bez straty ani jednego punktu i z bilansem bramek 189-6, a ma do rozegrania jeszcze dwa spotkania. W środę sięgnęła też po Puchar Polski na szczeblu Małopolski, pokonując w finale Poprad Muszyna 3:0. W barwach rywali wystąpił na boisku m. in. znany z gry w Koronie Kielce Maciej Korzym. Dwie bramki zdobył Majewski, jedną - Krzysztof Szewczyk. Na boisku wystąpili też m. in. byli zawodnicy Korony Jakub Bąk i Michał Miśkiewicz.

Oba te sukcesy Wieczysta świętowała już bez Przemysława Cecherza, którego włodarze niespodziewanie pożegnali na początku czerwca. Jego następcą w nowym sezonie ma być Franciszek Smuda.

Cecherza łączono z klubami ze szczebla centralnego, a tymczasem zdecydował się na powrót do KSZO. 48-latek pracował już w Ostrowcu Św w latach 2017-2018 i w 17 meczach miał średnią 1,94 pkt na mecz. Teraz podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia.

- Trener Przemysław Cecherz zawsze bardzo miło i ciepło wypowiadał się o naszym klubie, oraz bardzo pozytywnie wspominał spędzony tutaj czas. Zawsze podkreślał, że ostrowieccy kibice żyją piłką nożną. Na pewno pomogło to w negocjacjach. Rozmowy nie były trudne, gdyż obydwie strony były chętne do współpracy - mówi na łamach klubowej strony prezes KSZO 1929 Dariusz Ogłaza.

Ekipa z Ostrowca Św. podobnie jak Wieczysta, sięgnęła w tym sezonie po Puchar Polski na szczeblu okręgu, pokonując w świętokrzyskim finale po dogrywce Czarnych Połaniec 4:3. W sobotę o godz. 12:00 zakończy sezon III ligi wyjazdowym meczem z mistrzem grupy IV Wisłą Puławy. Ostrowczanie są już pewni, że zakończą sezon w pierwszej dziesiątce.

Cecherz zacznie pracę 1 lipca. - Chcielibyśmy by drużyna prezentowała się bardziej ofensywnie niż w tym sezonie i grała bardziej widowiskowo dla kibiców. Będzie nowy trener, wielu nowych zawodników. Czas odpowie na co stać ten zespół. Wierzymy że ciężka praca przyniesie wymierne efekty - podkreśla prezes klubu.

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group