Ważny powrót do Suzuki Korony Handball Kielce

15-06-2021 08:56,
Mateusz Kaleta

Suzuki Korona Handball Kielce konsekwentnie wzmacnia się z myślą o grze w Superlidze. Do Kielc po rocznym wypożyczeniu do Piotrcovii Piotrków Trybunlaski wraca Magda Więckowska. 

21-latka zdobyła w minionym sezonie 93 bramki w 28 spotkaniach PGNiG Superligi, do tego była powoływana do reprezentacji Polski. Z drużyną Piotrcovii zajęła czwarte miejsce na koniec sezonu.

- Fajnie wspominam ten sezon spędzony w Piotrkowie. Miałam się od kogo uczyć na rozegraniu, bo np. na moim lewym rozegrania grała świetna Brazylijka Vitoria Macedo, która dała mi dużo cennych wskazówek. W każdym meczu dostawałam swoje szans gry. To był mój pierwszy pobyt w innym klubie niż Kielce, zdobyłam zatem cenne doświadczenie - przyznaje Więckowska.

- Wiedzieliśmy, że Magda idąc do Piotrkowa nie dostanie gry tylko za nazwisko. Zasłużyła sobie na swoje szanse. Miała dobry sezon, kilka fajnych momentów, których było więcej niż tych słabszych. Piotrcovia do niemal ostatnich kolejek walczyła o miejsce medalowe. Drużyna ta zaliczyła największe zaskoczenie, jeśli chodzi o progres sportowy. Duża w tym zasługa Magdy - dodaje Krzysztof Demko, członek zarządu Suzuki Korony Handball.

Zarząd kieleckiego klubu cieszy się z podpisania umowy z wartościową zawodniczką.

- Magda ma niesamowitą siłę rażenia z drugiej linii. Myślę, że nie ma klubu w Superlidze, który nie chciałby mieć jej w swoim składzie. To jedna z najbardziej utalentowanych, jeśli nie najbardziej zawodniczek polskiej piłki ręcznej. Cały czas jest w kręgu zainteresowań trenera kadry. To jest mega wzmocnienie naszego klubu na nadchodzący sezon - dodaje Krzysztof Demko.

fot: Patryk Ptak

Projekt i wykonanie: CK Media Group