Jakie sporty obstawiać po zakończeniu sezonu piłkarskiego?

03-06-2021 10:59,
Artykuł pozaredakcyjny

Po zakończeniu sezonu piłkarskiego wcale nie musisz zrezygnować z emocji jakie dają zakłady bukmacherskie. Przede wszystkim, jeśli jesteś przywiązany do tej dyscypliny, proponujemy zainteresować się sportami wirtualnymi, właśnie piłką nożną, jeśli ta dyscyplina jest Ci najbliższa.

Czym są sporty wirtualne?

Najprościej można określić, że są to losowo generowane zdarzenia, które przedstawione są w wersji podobnej do gry komputerowej. U każdego z bukmacherów są określone nazwy zespołów, które niejednokrotnie przypominają te z boisk (dokładne nazwanie drużyny istniejącą nazwą wymaga licencji), a także nazwiska graczy brzmią znajomo, choć jednak inaczej. Gry wirtualne są rozgrywane przez komputer i tak samo jak te na żywo są obarczone występowaniem okoliczności trudnych do przewidzenia. Tak samo są dla takich meczów prowadzone statystyki i przyjmowane zakłady. Różnica polega na tym, że mecz rozgrywany między prawdziwymi zawodnikami oglądamy w całości. W rozgrywkach wirtualnych nie ma takiej potrzeby. Choć mecz jest rozgrywany podobnie jak ten w realu, to obstawiający zakładów oglądają jedynie najciekawsze fragmenty spotkania.

Gdzie obstawiać mecze wirtualne?

Jeśli masz już konto u internetowego bukmachera sprawdź, czy oferuje on sporty wirtualne. Dobrze jest porównać oferty poszczególnych bukmacherów, bo mogą się różnić jakością symulacji, rynkami zdarzeń i występującymi promocjami. W chwili, gdy tekst ten powstaje najatrakcyjniejszą ofertą może pochwalić się LVBET, a również forBET i Noblebet. Aby sprawdzić aktualne notowania zapraszamy na stronę Wetten Polska, gdzie znajdziesz rozmaite porównania oferty bukmacherskiej w Polsce. Rozwijający się rynek sportów wirtualnych obecnie stanowi już 15% całego obrotu jaki generują gracze na rynku bukmacherskim. I tak jak w rozgrywkach na żywo, piłka nożna skupia w sportach wirtualnych najwięcej obstawiających.

Jakie obstawiać zakłady w sportach wirtualnych?

Jeśli jesteś uczestnikiem spotkań piłki nożnej na żywo, a także nie stronisz od obstawiania wyników, to i sporty wirtualne nie będą dla Ciebie trudne w obstawianiu, bowiem rynki zdarzeń są dokładnie takie same jak w tradycyjnych meczach. Podstawowe rodzaje zakładów to:

• 1X2

• wynik bez remisu

• handicap

• ilość goli (under/over)

• dokładny wynik

Należy też wspomnieć, że zakłady wirtualne to nie tylko piłka nożna, w ten sposób możemy obstawiać wirtualne mecze tenisowe, koszykówki czy wyścigi psów i koni.

Co sprawia, że sporty wirtualne zyskują na popularności?

W jakimś stopniu wirtualne gry powstały w odpowiedzi na nowelizację ustawy o grach hazardowych zakazujących hazardu innym podmiotom niż tym należącym do Skarbu Państwa. Zatem upraszczając, w prywatnym internetowym kasynie grać nie można, ale za to można obstawiać wynik zdarzenia. Pojawiła się wówczas też sposobność obstawiania gier karcianych, odbywających się na żywo w zagranicznych kasynach, a u polskich bukmacherów transmitowanych. Bukmacher przyjmuje zakłady dotyczące transmitowanej rozgrywki. Ponieważ możliwości obstawiania rozmaitych gier jest związana z ich sezonowością, rynek bukmacherski radząc sobie w nowej sytuacji stworzył gry wirtualne, których sezonowość już nie dotyka.

Dodatkowo większość rozgrywek toczy się bardzo szybko (poza wyścigami psów i koni przedstawiane są tylko najważniejsze fragmenty meczu), można je powtarzać co kilka minut i prowadzić 24 godziny na dobę. Zatem dostępność do nich jest w każdej chwili. Dodatkowo dla bukmachera jest to niemal bezkosztowa rozgrywka. W rozgrywce wirtualnej nie potrzeba analizować kondycji poszczególnych zawodników, drużyn i analizować prawdopodobieństwo ich wygrania. Sportem wirtualnym rządzi statystyka. Jak się okazuje niewielu graczom brakuje analizy kondycji drużyny i poszczególnych zawodników, bo sporty wirtualne, zwłaszcza w okresie pandemii, gdy tradycyjne rozgrywki przestały być dla kibiców dostępne, cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Jak obstawiać sporty wirtualne?

Przed każdym zdarzeniem są dostępne u bukmachera statystyki i jedynie na nich należy się skupić. Rozgrywką jest symulacja komputerowa, a za wynik jest odpowiedzialny algorytm, zatem losowość wygranej jest tu duża. Podobnie zresztą u każdego bukmachera kursy na dane wirtualne spotkanie są wskazywane przez algorytm, który po obliczeniu szans na wygraną każdej z drużyn wyznacza właściwy kurs. Na podjęcie decyzji mamy około minuty, w przerwie pomiędzy rozgrywkami. Aby trafnie wytypować dobrze jest zbierać i analizować swoje historie zakładów i kursów, a także tworzyć własne statystyki zestawione z wynikami meczów. Nie zapomnij skorzystać z bonusu oferowanego przez bukmachera (jeśli jest dostępny). Doświadczeni gracze radzą też przyglądać się działaniu algorytmu, poznać jego mechanizm, a jeśli się da i taka istnieje – znaleźć lukę w jego działaniu. To niezwykle rzadki przypadek, ale ponoć możliwy.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów. 

 

 

Projekt i wykonanie: CK Media Group