Piłkarze pokazali, że do końca chcą grać dla Widzewa

04-06-2021 22:40,
Mateusz Kaleta

Tomasz Włodarek zastąpił zawieszonego za czerwoną kartkę trenera Marcina Broniszewskiego w meczu Widzewa Łódź z Koroną Kielce. Asystent pierwszego szkoleniowca docenił zaangażowanie swoich piłkarzy. - Choć niektórzy nie znają swojej przyszłości, pokazali, że do końca sezonu chcą grać dla Widzewa - skomentował na pomeczowej konferencji prasowej.

Tomasz Włodarek (asytent trenera Widzewa Łódź): Zagraliśmy dzisiaj innym ustawieniem, 4-4-2 z rombem w środku, z szerokimi dziewiątkami i daliśmy szansę zawodnikom, którzy do tej pory grali mniej. Niektórzy tę szansę wykorzystali. To był otwarty mecz, stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji, m. in. poprzeczkę na początku pierwszej połowy, później sytuacja sam na sam Pawła Tomczyka.

Mimo tego, że przegrywaliśmy dążyliśmy do tego, aby zremisować lub wygrać mecz. Korona też miała swoje okazje. To był dynamiczny mecz, który mógł się podobać, jeśli chodzi o walkę, zaangażowanie i determinację. Tych cech nie można naszym zawodnikom odmówić. Cieszy to, że choć niektórzy piłkarze nie znają swojej przyszłości, pokazali, że do końca sezonu chcą grać dla Widzewa, bez względu na to, co ich czeka. Za to trzeba zespół pochwalić.

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group