Wielki powrót po latach do Suzuki Korony Handball Kielce

02-06-2021 12:43,
Mateusz Kaleta

Drugi letni transfer zrealizowała Suzuki Korona Handball Kielce. Do gry po długiej przerwie wraca była zawodniczka klubu, doświadczona prawoskrzydłowa Katarzyna Grabarczyk. - Telefon od działaczy mnie zaskoczył - nie ukrywa 37-letnia zawodniczka, która początkowo nie planowała powrotu do gry.

Katarzyna Grabarczyk wraca do zawodowego sportu po kilkuletniej przerwie. W przeszłości była ważną zawodniczką KKS-u Kielce. W lutym tego roku wzięła udział w kilku treningach kieleckiej drużyny i zagrała w sparingu Suzuki Korony Handball z SPR-em Sośnica Gliwice. Teraz włodarze Suzuki Korony Handball zdecydowali się jej zaufać. - Telefon od działaczy bardzo mnie zaskoczył. Kilka dni zastanawiałam się co robić, bo nie planowałam powrotu do gry. Zdecydowałam się jednak wrócić do piłki ręcznej, bo ciężko bez niej żyć. Chcę spróbować pomóc dziewczynom, mam nadzieję, że w Superlidze - przyznaje Katarzyna Grabarczyk. 

- Jest duża ekscytacja, ciekawość jak to wszystko będzie wyglądać. Muszę podkreślić, że jak byłam na kilku treningach, to czułam się, jakbym była w zespole od zawsze. To super uczucie, bo atmosfera w drużynie jest bardzo fajna. Znam dobrze trenera Pawła Tetelewskiego, z kikoma dziewczynami grałam. Mamy fajny, młody, ambitny zespół - mówi nowa zawodniczka Suzuki Korony Handball, prywatnie żona byłego zawodnika Vive, a obecnie KSZO Ostrowiec Św., Piotra Grabarczyka. 

- Kasia była kilka razy na treningach i wyglądała tak dobrze, jakby nie miała żadnej przerwy w grze. I pod względem fizycznym i sportowym. Umiejętności ma duże i widać było, że kompletnie nic z nich nie zapomniała. Cieszymy się, że zdecydowała się podjąć wyzwanie. Jej wiek, to tylko cyfra, bo jest wciąż bardzo wartościową zawodniczką - przekonuje Krzysztof Demko, członek zarządu kieleckiego klubu. 

Katarzyna Grabarczyk jest drugim letnim transferem Suzuki Korony Handball. Wcześniej klub porozumiał się z Alicją Pękalą ze Startu Elbląg oraz przedłużył umowy z szesnastoma zawodniczkami.

fot: Patryk Ptak / Suzuki Korona Handball Kielce

Projekt i wykonanie: CK Media Group